PTAKI. ŚWIAT WOKÓŁ NAS – OD KABUM

Urocze memo. Myślałam, że będzie ciekawe raczej dla mnie. Tymczasem od trzech dni gramy z Klarą codziennie po kilka razy, a wczoraj jak powiedziałam „dość” Kla naciągnęła tatę na jeszcze kilka partyjek.

Wiek: 4+
Cena: 39 zł
Dla kogo: dla wszystkich, dzieci, rodziców, dziadków i przyjaciół
Ocena: zdecydowanie polecam

„Ptaki. Świat wokół nas” zainteresowały mnie ideologicznie. Gra w formie memo to zawsze wspaniały trening pamięci, koncentracji, spostrzegawczości. Dodatkowo w tym znalazły się polskie ptaki, więc doszedł element edukacyjny w postaci nauki rozpoznawania i nazw 20 gatunków skrzydlaków. A wierzcie mi, dziś dla wielu osób każdy ciemny ptak to wrona lub kruk, więc taka edukacja jest naprawdę potrzebna.

Dużym plusem jest polski producent firma Jacobsony (podobno wydali też owady). A kolejnym argumentem przemawiającym za tą zabawką, jest akcja przekazania złotówki z każdego sprzedanego egzemplarza na rzecz Ptasiego Azylu w Warszawie.

Nie mogę powiedzieć, że Klara po trzech dniach pamięta wszystkie 20 gatunków ptaków, ale większość tak. Do tego podczas gry sporo pytała o zwyczaje, jedzenie, więc miałyśmy pretekst, żeby trochę poszperać i pogłębić wiedzę. Tym bardziej, że niedługo zima, doskonały moment na dokarmianie i, dzięki temu, ułatwioną obserwację ptaków.

Gra jest w niewielkim pudełku i może się wydawać niepozorna, ale nie przegapcie jej, bo to naprawdę wartościowa i godna polecenia zabawka edukacyjna dla dzieci. I dorosłych.

PS. Że kochamy ptaki, zwłaszcza maskotki z prawdziwymi głosami, to pisałam już kilka razy, a Klara nawet opowiedziała sama w filmiku.
Z kolei o naszym genialnym odkryciu, czyli książce, która niedawno wyszła, a każdy powinien mieć ją w domu dokładnie napisał Aleksy TUTAJ. To znaczy każdy, kto chce poznać polskie ptaki.

zabawkator_memo_ptaki_swiat_wokol_nas_8

zabawkator_memo_ptaki_swiat_wokol_nas_5

zabawkator_memo_ptaki_swiat_wokol_nas_4

zabawkator_memo_ptaki_swiat_wokol_nas_2

zabawkator_memo_ptaki_swiat_wokol_nas_6

zabawkator_memo_ptaki_swiat_wokol_nas_9

zabawkator_memo_ptaki_swiat_wokol_nas_10

zabawkator_memo_ptaki_swiat_wokol_nas_3

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Website

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.