LEŚNY PARK – LEGO DUPLO

To najładniejszy zestaw Duplo jaki pojawił się w naszym domu w ciągu ostatnich 15 lat. Wszystkie zestawy z serii natura Duplo są świetne, ale ten spodobał mi się od razu po zapowiedziach na tyle, że zapamiętałam numer 10584 i się zaczaiłam…

Wiek: 2-5 (ale Klara bawi się nadal a skończyła już 6, a o tym dlaczego moim zdaniem Duplo lubią nawet 6-7 latki przeczytacie we wpisie)
Cena: od 200 złotych, warto przeszperać sklepy
Dla kogo: dziewczynki, chłopcy, przedszkole
Ocena: zdecydowanie polecam, dla mnie jak do tej pory chyba najbardziej udany zestaw Duplo

zabawkator_duplo_leśny_park_1

zabawkator_duplo_leśny_park_14

zabawkator_duplo_leśny_park_5

zabawkator_duplo_leśny_park_7

Co do samego zestawu to nie ma co się rozpisywać, każdy zna Duplo, jakoś i system łączenia. Z danych technicznych to pudło jest wielkie 47,5x37x11cm. Tu jak zawsze trochę jęknę, bo mogłoby być co najmniej o 1/3 mniejsze, ale wiadomo: prawa rynku. Mam jednak nadzieję, że doczekamy dnia, w którym firma pudełka zmniejszy.

W zestawie znajdziecie ponad 100 klocków (jak na Duplo to dużo), jeden obrus w krateczkę, rodzinę ludzików i aż osiem zwierzaków + dwie myszki na żółtym klocku. Są też klocki specjalne jak ul, muchomory, żołędzie, jeżyny. W zestawie dzieje się naprawdę dużo. Bo mamy i zwierzaki i ich domki, np. pieczara niedźwiedzi. Mamy ogrodzenie, ale też miejsce karmienia dla jeleni. Mamy rodzinkę z samochodem, piknikowym termosem, i zjeżdżalnią. Czemu to urozmaicenie jest takie ważne? Bo dzięki niemu można odgrywać różne sceny.

I tu przechodzimy do tego dlaczego uważam, że klocki Duplo nie kończą się na wieku 5 lat. Obserwując lata temu Aleksego – lego fana jakich mało, naprawdę do dziś klocki Lego, również ich historia i technologia, to jego konik – oraz aktualnie Klarę, doszłam do wniosku, że przejście z klocków Duplo w Lego wcale nie jest takie oczywiste.

I Aleksy i Klara mieli 2, czy nawet 3 lata kiedy bawili się zarówno Lego jak i Duplo traktując to jako zupełnie inne zabawy. Złożone zestawy Lego Aleksego dłuuugo pozostawały w niezmienionej formie, tymczasem Duplo były układane według instrukcji, a po chwili wszystko się zmieniało milion razy.

Tak samo ma Klara z zestawami Lego Friends (aktualnie wymarzony jest nadal „Baza ratunkowa” z pandą) – układa według instrukcji i tak się bawi. Za to Duplo przestawia, modyfikuje co chwilę. Może ma na to wpływ stopień trudności układania klocków? Złożyć, a potem rozczepić („mamo mogłabyś?…) małe Lego jest dość trudno. Z Duplo sprawa wygląda prościej.

Druga sprawa: Duplo figurki ludzi, zwierzaków i inne, są traktowane jak zwyczajne, nieduże zabawki.

zabawkator_duplo_leśny_park_4

zabawkator_diplo_leśny_park

zabawkator_duplo_leśny_park

zabawkator_duplo_leśny_park_12

No i muszę jeszcze napisać za co ja kocham Duplo.

Oczywiście za możliwość zabawy na dworze. Złożenie i ustawienie tego zestawu to jakieś pół godziny, potem dopiero zaczyna się zabawa, które potrwa przynajmniej kolejne pół godziny, a może nawet dłużej – w zależności od tego jak dziecku będzie się układała fabuła zabawy. To oznacza, że zamiast spędzić godzinę w pokoju, spędzi ją na świeżym powietrzu! Tak, potem będzie trzeba otrzepać zestaw z traw, piasku i wyjąć kilka mrówek, oraz zabłąkaną biedronkę, ale to naprawdę nic takiego. Nawet jak klocki się pobrudzą po sezonie letnim, wystarczy je włożyć do siateczki i umyć w zmywarce.

Jak Kla była mniejsza, to rozkładałam jej maty w ogródku, wysypywałam Duplo i wiedziałam, że mam trochę czasu żeby popracować w ogrodzie. To było naprawdę wygodne i naprawdę zajmujące, zwłaszcza jak odkrywała, że do klocków świetnie pasują patyki, trawki, a odwrócony klocem może być zarówno łopatką jak i wiaderkiem.

Wracając do zestawu „Park leśny” to on aż prosi się o zabawę wśród zieleni – w ręku dziecka zwierza zaraz skubią trawę, wiewiórka wspina się na drzewo, a niedźwiedź szuka nowego domu za pniem drzewa.

zabawkator_duplo_leśny_park_2

zabawkator_duplo_leśny_park_11

zabawkator_duplo_leśny_park_10

zabawkator_duplo_leśny_park_8

zabawkator_duplo_leśny_park_9

zabawkator_duplo_leśny_park_13

zabawkator_duplo_leśny_park_3

zabawkator_duplo_leśny_park_6

 

3 komentarze do “LEŚNY PARK – LEGO DUPLO

  1. Wiem co kupię na 1 czerwca, dzięki!! Wygląda świetnie!

  2. Też uważam, że to jeden z najpiękniejszych zestawów Duplo jakie widziałam.
    Kupiliśmy je córeczce na dzień dziecka jako jej pierwsze Duplo. Inspirowałam się między innymi Twoją opinią.
    Paczka była ukryta już od jakiegoś czasu (wyszperaliśmy gdzieś w promocji), daliśmy w środę rano i bawimy się, bawimy, bawimy… 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Website

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.