PUZZLE OKRĄGŁE „PORY ROKU” – EDUKATOREK

„Pory roku” to puzzle gigant do układania w kole. Piękne, wspaniałej jakości, do tego pokazują maluchom powtarzalność pór roku, ale też konieczność dopasowania ubrań, czym się charakteryzuje dany miesiąc, czy jak zachowuje się przyroda. Oczywiście wszystko w przyjazny, uproszczony sposób dopasowany do trzylatków.

Wiek: 3+
Cena: 62,90 zł
Dla kogo: dziewczynki, chłopcy, przedszkolaki
Ocena: zdecydowanie polecam, zwłaszcza na prezent, albo dla rodzeństwa (jakość pozawala na kilkakrotne dziedziczenie zabawki)

Wiedząc jak puzzle wpływają na rozwój dziecka – koordynacja ręka-oko, cierpliwość, koncentracja, zdolności manualne, itd. – i w przypadku Aleksego i potem z Klarą, dbałam o to, by wśród zabawek zawsze znajdowały się tego rodzaju układanki. Z Klarą było łatwiej, bo kilka opakowań lepszych puzzli zostało po starszym bracie. Tak, czekały prawie 10 lat. I tak, nic się im nie stało.

Po tych blisko 15 latach doświadczeń, mogę szczerze powiedzieć, że puzzle Djeco, to niezmiennie moje ukochane układanki. Mieliśmy ok. 10 opakowań i ani jedno nas nie zawiodło. Ich jedyny minus to oczywiście cena, inaczej mielibyśmy pewnie wszystkie, dostępne zestawy.

1

I tu mam takie spostrzeżenie. Kupuję oczywiście tanie puzzle, nawet po kilkanaście złotych, ale trafiam wyłącznie na wzory typu koniki Pony, Puchatek, Myszka Miki, itd. Jak chce kupić puzzle, które byłby edukacyjne, albo do wyszukiwania szczegółów, czy tematyczne, to od razu są to droższe produkty, firmowe. Źle szukam? A może macie jakieś odkrycia w tym temacie, jeśli tak, to zachęcam do dzielenia się w komentarzach.

Wracając do puzzli Djeco. Zwróćcie proszę uwagę, że ich wszystkie zestawy są przygotowywane przez projektantów, ilustratorów, rysowników. Właściwie nie widziałam projektu, który jakkolwiek raziłby estetycznie. Przeciwnie – za każdym razem, niezależnie od stylu ilustracji – są to przepiękne wzory. Sięgając po nie mam pewność, że moje dziecko będzie obcowało z dobrym wzornictwem. Dla mnie to ważne – zupełnie tak samo jak w przypadku ilustracji w książkach. Staram się by dzieci poznawały różne style, nawet te niekoniecznie przemawiające do mnie, ale za każdym razem trzymają poziom.

5

11

PORY ROKU LUB PORY DNIA

Puzzle „Pory roku” naprawdę robią wrażenie. Są wielkie, okrągłe. Mają piękne, nieoczywiste kolory i ładną, spokojną, ale wesołą grafikę. W tej serii jest też układanka „Pory dnia”.
W pudle znajdziemy puzzle do ułożenia, ale też wzór w postaci pomniejszonego koła – świetne rozwiązanie zamiast plakatu, bo nawet maluch podgryzający jeszcze zabawki, nie zniszczy tej kartonowej ściągawki. Mamy też cztery postaci dzieci ubranych stosownie do pór roku. Można zgadywać który bohater pasuje do jakich miesięcy. Zresztą zwróćcie uwagę, że w samym środku koła powstałego z układanki jest 12 symboli – jeden do każdego miesiąca, można pobawić się więc w zgadywanki, czy skojarzenia.

Puzzle są duże. Naprawdę. Po złożeniu dwóch rzędów elementów powstaje koło o średnicy 65 cm. Tektura jest gruba, drukowana i lakierowana. Elementy wchodzą w siebie z niesłychaną łatwością, za to trzymają tak dobrze, że można je spokojnie przesuwać po podłodze, a Klarze nawet udało się przenieść je kawałek.

2

13

Opakowanie – bardzo sztywne, wytrzymałe i piękne, wielkości 33×25,5x6cm.

Co jeszcze? Jako zwolenniczka puzzli prostokątnych, tu jestem absolutnie zachwycona tym, że układanka jest okrągła. No nie ma lepszej formy pokazania dziecku tego, jak wygląda powtarzalność pór roku. Zresztą, choć sama nie lubię, to doskonale rozumiem, że jeśli dziecko układa duże ilości puzzli (co jest niesłychanie korzystne dla rozwoju na wielu płaszczyznach), to w pewnym momencie każde urozmaicenie kształtu jest dobre, bo chroni przed znudzeniem.

6

10

14

3

9

Komentarz do “PUZZLE OKRĄGŁE „PORY ROKU” – EDUKATOREK

  1. polecam puzzle firmy Castorland, z serii Education. Mamy kilka zestawów tej firmy i jestem z nich bardzo zadowolona. Z jednym zestawem był tylko problem (były niedokładnie wycięte i musiałam się trochę pobawić szpilką) ale na kilkanaście zestawów trafił nam się tylko taki jeden. Z serii Education mamy: mamy i ich dzieci, liczenie na farmie, pociąg z cyferkami i mapę świata (40elementów). Dwa pierwsze zestawy zawierają układankę + puzzle edukacyjne. W „mamy i ich dzieci” łączymy dwa elementy w pary, puzzle są tak wycięte, że nie da się połączyć np. kociaka z krową. Natomiast w „liczenie na farmie” jest cyfra i odpowiadająca im liczba zwierzątek (do każdej cyfry inne zwierzątko), dodatkowo na dużym obrazku znajdują się te zwierzątka w takiej samej ilości jak na małych elementach. Mój niespełna 3-latek radzi sobie z nimi dobrze (z wyjątkiem mapy świata). Mają też zestawy dla trochę starszych dzieci. Można je dostać bezpośrednio na stronie producenta albo w Arosie. Dodatkowym plusem jest to że producent jest polski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Website

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.