KRÓLICZEK SMARTY BUNNY – OD ALILO.PL

Ta zabawka to przede wszystkim jakość. I doskonały dźwięk praktycznie niespotykany w produktach dla dzieci. Króliczek ma świecące na różne kolory uszka, może więc być lampką do snu. Ma też wgrane kołysanki i bajki w doskonałej aranżacji. Wszystko jest naprawdę na najwyższym poziomie. Alilo, którego dziś przedstawiam, jest dla najmniejszych dzieci – stąd jego kształt klasycznej grzechotki. Mimo że jest najmłodszy z króliczej rodziny, to potrafi rozpoznawać kolory. Serio. 

WIEK: 0-4 lata
CENA: 179 zł
DLA KOGO: dziewczynki, chłopcy
OCENA: zdecydowanie polecam, zachwycająca jakość dźwięku

Zanim przedstawię króliczka Smarty Bunny przypomnę, że model, który pokazywałam w ubiegłym roku został przez Was, czytleników, wybrany Zabawką Roku 2015. A możecie zrobaczyć go tutaj: Buddy Bunny

zabawkator_króliczek_alilo_smart_1

zabawkator_króliczek_alilo_smart_16

ZACZNIJMY OD KONKRETÓW. Smarty występuje w pastelowych kolorach i z różnymi oczkami, np. oba zamknięte, puszczający oczko. Jest wykonany z tworzywa ABS, które ma 30 razy większą wytrzymałość niż plastik. Tak zapewnia producent i ja mu wierzę, bo z naszym pierwszym Alilo nic się do tej pory nie stało – nie ma na nim nawet zarysowania. Smarty jest wysoki na 16 cm, ma ok 6,5 cm średnicy, a waży 200 gramów. Nie wymaga kupowania baterii, bo można go ładować – naładowany pracuje 4 godziny (ładowarka w zestawie). Dla mnie to wielki plus, uważam, że w dzisiejszym świecie każda zabawka powinna być ładowana, a nie wymagać kupowania baterii.

Króliczek jest: grzechotką, lampką, odtwarzaczem a do tego rozpoznaje kolory. 

Lampka – jego małe, miękkie, zachęcające do podgryzania uszka świecą siedmioma, zmiennymi kolorami. Grzechotka – wyłączony króliczek cicho grzechocze, jeśli się nim potrząśnie. Odtwarzacz – za to kocham Alilo – ma wygarne klasyczne utwory, biały szum do uspakajania niemowląt, kołysanki i bajki w języku polskim i są to naprawdę dobre, przyjazne utwory. Rozpoznawanie kolorów – jeśli postawisz kroliczka na jednym z dołączonych krażków, rozpozna kolor i poda go po polsku i angielsku. Rozpoznaje również kolory postawiony na innych powierzchniach, jednak barwy muszą być wyraźne i zbliżone do tych z krążków.

Do tego króliczek jest idealnie obły, nie ma ani jednego ostrego miejsca, czy krawędzi. Ma mały ogonek, który jest włącznikiem. Uszka są doskonałym gryzakiem. Kształt ułatwia trzymanie w małej rączce. Odtwarzanie automatycznie wyłącza się po 30 minutach.

zabawkator_króliczek_alilo_smart_13

zabawkator_króliczek_alilo_smart_8

zabawkator_króliczek_alilo_smart_7

JAK U NAS ZOSTAŁ OCENIONY NOWY ALILO? Mnie najbardziej spodobał się jego kształt. I tworzywo, której jest bardzo miłe w dotyku. Moim zdaniem to najlepszy kształt króliczka – wygodny do trzymania, położenia obok w łóżeczku, przeniesienia w torebce. Poza tym wyjątkowo urocze jest to nawiązanie do starych grzechotek. No i wielkość. Nie mamy w domu dzidziusia, ale możecie zobaczyć na zdjęciu jak Smarty leży w objęciach lalki niewiele mniejszej niż noworodek.

Klarze podoba się zabawa z kolorami, ale najważniejsze są nagrania. Bajek słucha do snu, piosenki śpiewa z Alilo. Niesamowite jest to, że siedmolatka jest zachwycona zabawką dla maluchów. Razem z koleżanką puszczają muzykę ze Smarty bawiąc się wieczorami w ogrodzie. Zdarza się, że króliczek jest… mikrofonem.

Zabawką nieodmiennie zachwyca się Tata Michał, który nie może uwierzyć, że w tak małym urządzeniu dla dzieci ukryto tak dobry odtwarzacz (można regulować głośność, a głośno oznacza NAPRAWDĘ głośno, a jednoczenie bez strat na jakości dźwięku).

zabawkator_króliczek_alilo_smart_3

zabawkator_króliczek_alilo_smart_4

zabawkator_króliczek_alilo_smart_6

Czym Smarty Bunny różni się od poprzednich modeli? Jest tańszy i drobniejszy. Jest zdecydowanie bardziej dostosowanych dla mniejszych dzieci, praktycznie już dla niemowląt. Jest mniejszy, lżejszy, ma wygodniejszy do zabawy i chwytania kształt. Ma dodaną funkcję rozpoznawania kolorów – co dla malucha może być doskonałą zabawą. Za to, UWAGA, nie ma możliwości wgrywania własnycyh utworów. Na Smarty’m możemy odtwarzać to, co zostało wgrane fabrycznie.

zabawkator_króliczek_alilo_smart_11

zabawkator_króliczek_alilo_smart_12

zabawkator_króliczek_alilo_smart_2

A OTO I PEŁNA LISTA UTWORÓW, KTÓRE ZNAJDZIECIE NA SMARTY

Tryb muzyka:
– Piosenka o króliczku Alilo (kompozytor: Krzysztof Palczewski/Małgorzata Kosik, autor: Małgorzata Kosik, wykonanie: Małgorzata Kosik)
– Aaa kotki dwa (utwór tradycyjny, wykonanie: Małgorzata Kosik)
– Siwa chmurka (utwór tradycyjny, wykonanie: Małgorzata Kosik)
– Wlazł kotek (utwór tradycyjny, wykonanie: Małgorzata Kosik)
– Boogie (utwór tradycyjny, wykonanie: Małgorzata Kosik)
– Jadą misie (utwór tradycyjny, wykonanie: Małgorzata Kosik)
– Jagódki (utwór tradycyjny, wykonanie: Małgorzata Kosik)
– Koła autobusu (utwór tradycyjny, wykonanie: Małgorzata Kosik)
– Krasnoludki (utwór tradycyjny, wykonanie: Małgorzata Kosik)

Tryb bajki:
– Bajka o króliczku Alilo (kompozytor: Krzysztof Palczewski, autor: Małgorzata Kosik, wykonanie: Małgorzata Kosik)
– Barankowe chmurki (kompozytor: Paweł Kozłowski, autor: Małgorzata Kosik, wykonanie: Małgorzata Kosik)
– Mała czarodziejka (kompozytor: Paweł Kozłowski, autor: Małgorzata Kosik, wykonanie: Małgorzata Kosik)
– Mała szara foka (kompozytor: Paweł Kozłowski, autor: Małgorzata Kosik, wykonanie: Małgorzata Kosik)
– Pytalska Ola (kompozytor: Paweł Kozłowski, autor: Małgorzata Kosik, wykonanie: Małgorzata Kosik)

Tryb kojące dźwięki:
– Wybrane utwory muzyki klasycznej (interpretacja Daan Henderson)
– Baby (chińska kołysana)
– Biały szum do uspokajania niemowląt

Tryb odgłosy i dźwięki grzechotki:
– 17 różnych dźwięków i odgłosów (m.in. zwierząt, instrumentów, innych)

zabawkator_króliczek_alilo_smart_14

zabawkator_króliczek_alilo_smart_15

zabawkator_króliczek_alilo_smart_17

zabawkator_króliczek_alilo_smart_9

A tu film na który możecie dokładnie obejrzeć króliczka. Niestety po pierwsze dźwięk jest zniekształcony, a po drugie jest to film w języku angielskim, więc nie usłyszycie naprawdę dobrych, polskich nagrań. Ale polecam, bo doskonale widać zasadę działania Smarty Bunny:

Komentarz do “KRÓLICZEK SMARTY BUNNY – OD ALILO.PL

  1. Bunny własnue Lenie pokazałam i też chce dobrze że dzidziusia nie mamy bo grzechotka wyglada rewelacyjnie Biały szum puszczałam Lenie z tabletu i telefonu bo niestety jest alergikiem i te wszystkie misie odpadały a telefon i tablet to też słabe rozwazanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Website

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.