ZAPACHY SADU I OGRODU – GRA ZAPACHOWA SENTOSPHERE

Kategoria wiekowa: 4+
Cena: 89 złotych + wysyłka
Dla kogo: Dla wszystkich, również dla starszych dzieci i dorosłych
Ocena: Zdecydowanie polecam

Bałam się tej gry i jednocześnie bardzo chciałam ją wypróbować. Kupiłam po kilku miesiącach przyczajenia, rozpakowałam, powąchałam i wyniosłam do sutereny na następne dwa. Dlaczego? Bo jest to zgadywanka zapachowa. Zapachy, wiadomo, muszą być rozpoznawalne więc intensywne, a ja jestem niereformowalnym migrenowcem. W dodatku miałam wątpliwości, czy astma Klary raczy zaakceptować taką rozrywkę. A może się rozkaszle?

Klara grę znalazła przypadkiem, zachwyciła się i musiałyśmy zagrać. I to nie raz, ale kilka rund pod rząd. Nie kasłała. Za to nasze nosy prawie umarły z nadmiaru wrażeń, ale ratowałyśmy się dzielnie wąchając świeżo mieloną kawę. I tak chyba tydzień codziennie. Teraz też gramy co jakieś 3-4 dni, oraz obowiązkowo kiedy ktoś Klarę odwiedza, bo strasznie lubi pokazywać wszystkim znajomym „Zapachy…”.

Całość składa się z 32 kart, 16 słoiczków z zapachami, instrukcji + karty opisującej zapachy + dodatku o zmyśle węchu. Ale uwaga, jeśli chcecie mieć instrukcję i dodatki w języku polskim (a nie francuskim, czy angielskim), to musicie ją ściągnąć z netu i wydrukować. Wszystko mieści się w pudełku 24x24x3,5 cm.

Grafika jest bardzo ładna, a zabawkę łatwo wykorzystać do nauki słówek. Grać można na kilku poziomach trudności, przy czym u nas zaczęłyśmy od najprostszego – rozpoznawania zapachów i łączenia ich z kartami bez żadnego współzawodnictwa, za to z wplataniem angielskich słówek.

Zapachy są naprawdę wiernie oddane, ale wcale nie jest łatwo je odgadnąć. Ja na początku trafiłam 5 na 16! Klara 8. Producent zapewnia, że słoiczki będą pachniały dwa lata od rozpakowania. No w tym czasie, to chyba opanujemy tych 16 woni.

PS. WIĘCEJ GIER, ZABAWEK, KSIĄŻEK I ZESZYTÓW DO MAZANIA, KTÓRE ŁATWO ZABRAĆ NA WAKACJE ZNAJDZIECIE TU

zabawkator_Sento_sphere_1

zabawkator_sento_Sphere_3

zabawkator_sento_sphere_4

zabawkator_sento_sphere_5

zabawkator_sento_sphere_6

zabawkator_sento_sphere_7

zabawkator_sento_sphere_8

 

6 komentarze do “ZAPACHY SADU I OGRODU – GRA ZAPACHOWA SENTOSPHERE

  1. Czego to nie wymyślą!! Nawet nie wiedziałam, że są takie gry! W poniedziałek jedziemy na mazury, koniecznie muszę zdążyć z kupieniem jakby padało będzie w sam raz dla moich dziewczyn! pozdrawiam

  2. Dzień dobry…. Jaka ładna ta gra… Normalnie czekam na wypłatę i od razu muszę ją mieć 😛 Te karty są idealne do nauki języka, świetne będę na moje zajęcia… Już się nie mogę doczekać…!

  3. No fajna, a mnie ciekawi czy się od niej kicha? Takie dziwne pytanie, ale moje dziecko ma “permanentny” katar i tak się zastanawiam czy taka gra by dodatkowo podrażniła? Bo kusząca jest, muszę przyznać

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Website

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.