SZACHY SOLO seria THINKFUN – EGMONT

Kategoria wiekowa: 8+
Ilość graczy: 1
Cena: 67,5 zł
Dla kogo: dla wszystkich!
Ocena: zdecydowanie polecam

Gra genialna, naprawdę jedna z najlepszych jakie miałem w rękach. Wciąga jak diabli, uczy grać w szachy, jest bezlitosna dla mózgu. No i można w nią grać samemu!

Jak zobaczyłem tę grę to od razu chciałem ją mieć. Po pierwsze można w nią grać samemu zamiast szukać kogoś kto akurat ma ochotę i czas na granie, jest się zupełnie niezależnym! Poza tym w ostatnich latach mało grałem w szachy, a zawsze chciałem się nauczyć lepiej grać, więc ta gra okazała się PODWÓJNIE IDEALNA. A potem okazało się, że jest idealna jeszcze bardziej.

NIEWIELKA, WYTRZYMAŁA I UZALEŻNIAJĄCA

Szachy solo to gra jednoosobowa z super serii Thinkfun stworzona przez Vesa Timonena. A patronuje jej Polski Związek Szachowy, co moim zdaniem brzmi mega zachęcająco. Uważam, że ta gra jest naprawdę doskonałym wstępem do klasycznych rozgrywek szachowych.

Z zalet praktycznych to zajmuje mało miejsca, jest bardzo estetyczna i świetnie wykonana. Mocna i wytrzymała. Jej plastikowa obudowa służy jednocześnie do grania jak i przechowywania elementów gry. Jest to niewielki, płaski prostopadłościan, niewiele większy od grubej książki. Dzięki temu można grę zabrać wszędzie, nawet w bardzo małym plecaku.

zabawkator_szachy_solo_3

Zadania z gry rozwiązywałem kilka dni, a teraz w wakacje znowu do nich wróciłem. Grę można przejść kilka razy, tylko trzeba odczekać, aż się zapomni rozwiązania. Pierwsze karty szły mi dość łatwo, do połowy praktycznie nie wymagało to większego wysiłku, ale potem naprawdę musiałem bardzo się wysilać. Ogólnie uważam, że kolejnym plusem tej gry są ZRÓŻNICOWANE POZIOMY TRUDNOŚCI.

Na grę trzeba jednak uważać. Znam człowieka, który jak zaczął grać i nie mógł przejść jednego z poziomów, to siedział zamiast iść spać i był potem kompletnie wykończony. Pozdrawiam Tato 😉

ELEMENTY GRY I ROZGRYWKA

Szachy solo składają się z:
1. Plastikowego pudełka ze schowkiem, które jest jednocześnie planszą
2. 10 figur, w tym 1 króla, 1 hetmana, 2 skoczków, 2 gońców, 2 wież, 2 pionków
3. Instrukcji
4. Kart z 60 zadaniami – po 15 na każdy stopień trudności.

GRA Bierzemy jedną kartę, najlepiej zgodnie z numerkami, bo wraz z nimi rośnie poziom trudności. I ustawiamy na niej figury zgodnie z rysunkiem. Naszym zdaniem jest zbicie wszytstkich figur tak, aby została jedna. Zbijamy figury i poruszamy się po planszy zgodnie z tym, jak może poruszać się dana figura, np. wieża porusza się do przodu, tyłu, na boki o dowolną ilość wolnych pół. Moim zdaniem to doskonała okazja do poznania zasad poruszania się szachowych figur.

GRA ZDOBYŁA NAGRODY: Zabawka Roku nominacja, Złota Nagroda Wybór Rodzica, Nagroda Magazynu Kreatywne Dziecko – USA w 2011 roku.

PS. Koszulka MAM WIĘCEJ KOMIKSÓW OD CIEBIE od RUNO

zabawkator_szachy_solo_2

zabawkator_szachy_solo_4

zabawkator_szachy_solo_5

zabawkator_szachy_solo_6

zabawkator_szachy_solo_7

zabawkator_szachy_solo_8

zabawkator_szachy_solo_9

zabawkator_szaqchy_solo_9

 

3 komentarze do “SZACHY SOLO seria THINKFUN – EGMONT

  1. Super!!!! Musze kupić dla mojego nastolatka! Może w końcu zainteresuje się tradycyjnymi grami! I pomyśleć że zaglądałam tu tylko z powodu młodszej córki, a tu takie odkrycie. POZDRAWIAM UDANYCH WAKACJI!!

  2. Nakręcił mnie ten opis! Muszę kupić Młodemu niech się rozwija a nie tylko tablet. Dobry pomysł na wakacje jak się dzieciaki nudzą w mieście

  3. My mamy dla 5-latka szachisty, ale większe branie ma RushHour 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Website

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.