MINECRAFT – KLOCKI LEGO + PORADNIKI EGMONT + BRELOCZKI

Nigdy nie pojęłam fenomenu Minecraft, ale z perspektywy czasu stwierdzam, że to jednak jedna z najlepszych gier dla starszych dzieci i młodszych nastolatków. Oczywiście walczą i robią inne mało wychowawcze rzeczy, ale przede wszystkim budują z tych dziwnych sześcianików. I to jest fajne.

zabawkator_lego_minecraft_2

KLOCKI LEGO MINECRAFT
Wiek: 8+
Cena: zestawy od 85 zł
Dla kogo: chłopcy, dziewczynki zainteresowane grą
Ocena: bardzo polecam, zawsze i wszędzie

Dla większego dziecka, nastolatka i dorosłego. Poważnie. Znam kilka osób 15+, które marzą o takim prezencie wciśniętym pod zielone gałązki. Mimo że już nie grają w Minecraft. Sama pisnęłam z zachwytu widząc nową kolekcję Lego, bo – to oczywiście sekret – postanowiłam sprezentować zestaw mojemu nastolatkowi. A kupienie prezentu, który jest zabawką, a nie grą/gadżetem/ciuchem dla tej grupy wiekowej to chyba najwyższy level świątecznej walki. U nas zagości zestaw Farma.

zabawkator_minecraft_poradniki_1

PORADNIKI: A jeśli was też kręci Minecraft, to podpowiem, że Egmont wydał bardzo gustowną serię poradników: „Poradnik dla początkujących”, „Poradnik dla budowniczych”, „Poradnik użytkowników czerwonego kamienia” i „Poradnik dla wojowników”. Porządne okładki stylizowane na skórę i złocenia, podręczny format, twarda oprawa, kolorowe wnętrze, ładne wklejki. Na prezent całkiem eleganckie. Jeśli chodzi o treść, to ja nie mam pojęcia jak do tego tematu podejść, ale Aleksy mocno rekomenduje i swój zestaw trzyma na półce z grami, więc chyba jest dobrze. Co jeszcze? Poradniki są polecane na wiek 9+, ale znam pięciolatki, które je z zapałem oglądają.

zabawkator_minecraft_breloczek_3

BRELOCZKI MINECRAFT HANGERS: I na zakończenie „modny drobiazg” czyli breloczek. Breloczki są sprzedawane w systemie saszetek z niespodzianką. Najtaniej wiedziałam za 15 zł. W saszetkach jest 10 wzorów, które otrzymuje się losowo. Są dość duże – sama figurka ma 7,5 cm wysokości. U nas zrobiły furorę, nawet Kla, która nie gra w Minecraft wybrała sobie ze zdobyczy Aleksego szkielet (przynajmniej myślę, że to szare to szkielet właśnie?) i bawi się nim w najlepsze. Ja chciałam świnkę, niestety nie trafiła się nam, może innym razem.

zabawkator_minecraft_breloczek_2

zabawkator_minecraft_breloczek_1

Komentarz do “MINECRAFT – KLOCKI LEGO + PORADNIKI EGMONT + BRELOCZKI

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Website

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.