FIGURY GEOMETRYCZNE PORÓWNAWCZE

Ten zestaw kupiłam razem z zielonymi, otwieranymi bryłami porównawczymi. Wprawdzie z figurami nie ma takiej zabawy jak z otwieranymi bryłami, jednak najpierw lepiej poznać figury, potem bryły. A już najlepiej położyć obok siebie oba zestawy i od razu widać różnicę.

Wiek: 5+
Cena: 39,90 zł
Dla kogo: dziewczynki, chłopcy, starsze przedszkolaki, szkoła podstawowa
Ocena: polecam, dobra jakość

Figur porównawczych jest w zestawie 17. Są w dwóch kolorach – zielonym i pomarańczowy, odlane z grubego plastiku. Tam, gdzie udało się to zrobić, figury mają wspólny wymiar 5 cm. Pudełko jest z mocnej tektury, ma wymiary 17x13x4,5cm.

Do czego takie figury mogą się przydać? Pierwsze do czego ich użyłyśmy, to było porównanie z bryłami – dwa wymiary, trzy wymiary/ gdzie są kąty, wierzchołki, boki, a gdzie krawędzie, itd. Potem bawiłyśmy się w rysowanie obrazków z figur (poprzez odrysowywanie), gdzie Klara tworzyła co chciała, a ja – też dzielnie rysując – podrzucałam tylko nazwy, „aha, więc płatki robisz z elipsy?”. Układałyśmy też robota z figur. A w planach mamy mierzenie.

zabawkator_figury_geometryczne_1

zabawkator_figury_geometryczne_3

Jak widzicie uznałam, że czynności typu „poznajmy się” wystarczą na początek. Planuję figury wyciągać co jakiś czas, żeby utrwalić to, czego Klara się dowiedziała. Tyle w przedszkolu. Myślę, że konkretne działania matematyczne zostawimy na czas szkoły, chyba że Klara będzie bardzo zainteresowana i na przykład obliczymy obwód, narysujemy przekątne w odrysowanej figurze? Nie wiem, tempo poznawania geometrii zostawiam Klarze.

I jeszcze jedno – każdy element zestawu ma na sobie nazwę, ale po angielsku. Taka wartość dodana, bo można sobie powtórzyć, a dziecko nauczyć. Ale pojawiają się zagwozdki. Na przykład kto pamięta na co dzień jaką figurą jest latawiec? Pamiętacie? O kurcze, ja niestety nie. A ponieważ na tym właśnie elemencie jest napisane zwyczajnie „kite”, to musiałam pognać do Internetu i pytać: „Drogi internecie, jak nazywa się figura o kształcie latawca, której przekątne przecinają się pod kątem prostym?”. Deltoid. A przewalało mi się po głowie, że coś na „Fle…”.

Sumując – tak, udało mi się odświeżyć wiadomości. No wiem, że kupiłam dla dziecka, ale co poradzę, że sama musiała się poduczyć przy okazji?

zabawkator_figury_geometryczne_2

zabawkator_figury_geometryczne_5

zabawkator_figury_geometryczne_7

zabawkator_figury_geometryczne_6

Komentarz do “FIGURY GEOMETRYCZNE PORÓWNAWCZE

  1. Świetne! Oglądałam ja właśnie po tym jak podałaś linka do brył 🙂 znalazłam tam jeszcze kilka fajnych rzeczy. Mam nadzieję że do wakacji uda nam się zakupić 🙂 taki jest plan przynajmniej 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Website

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.