Pokazałam swój podręcznik, pokazuję pasujące ćwiczenia. Treść przygotowała Zofia Cydzik, ilustracje, okładkę, grafikę Lech Majewski i Karol Syta. Wydawnictwo WSiP.
Podręcznik Zofii Cydzik prezentowałam w poprzednim wpisie TUTAJ, dziś kompatybilne ćwiczenia. Zeszyt ma 96 stron, pokazuję 60. Na końcu znajdziecie spis tematów.
Jak będziecie oglądać zdjęcia, proszę zwróćcie uwagę na ilustracje. To „tylko” rysunki potrzebne do zadań, ale jak cudne, jak konsekwentne w stylu, kolorze. Jakie zabawne! Popatrzcie na koty zwinięte w kłębuszki (w ćwiczeniach są dwa rodzaje kotów – zwinięte jak ten na okładce i w ruchu). A tłuste kury rysowane z „jajka”? A gęsi, zające, motyle, rybki?
Zapraszam i dajcie znać w komentarzach czy chcecie obejrzeć inne podręczniki. Może środowisko?
Nie mogę się napatrzeć na te stare podręczniki i ćwiczenia. Proste, ładne, eleganckie obrazki, pomysłowe zadania, mimo że na pierwszy rzut oka niewiele da się zrobić odkrywczego w dziedzinie uczenia dzieci dodawania do 10 🙂 Nie wiem, jak wyglądają współczesne ćwiczeniówki, ale w tych urzekły mnie jeszcze polecenia pisane pismem pisanym (ale mi masło maślane wyszło!).
Książki się zmieniły a wiedza dalej ta sama 🙂
Miałam w domu takie ćwiczenia. fajne były 🙂
Ja sobie w tym roku odkupiłam te ćwiczenia 🙂 Pamiętam ten dzień, gdy jeszcze z końcem wakacji rodzice przynieśli mi go ze sklepu. Niestety nie pamiętam tego podręcznika. Czy miałam taki sam czy może inny?! Szkołę rozpoczęłam w 1988 roku…