SERIA MATEMATYCZNA „LICZĘ SOBIE”

Na pewno pamiętacie serię z Egmontu „Czytam sobie”, bo polecałam ją wiele razy. Jest to w naszym domu jedna z ulubionych pomocy do nauki czytania. Dlatego też bardzo się ucieszyłam, kiedy wydawnictwo zapowiedziało premierę (23.09) analogicznej serii matematycznej „Liczę sobie”. We wpisie pokazuję pierwsze części – po jednej z każdego poziomu trudności.

Seria matematyczna jest skonstruowana analogicznie do książek wspomagających naukę czytania. Czyli kolejne tytuły są przygotowane na trzech poziomach trudności dla wieku 4-8 lat.

Format książek jest nieco większy niż z „Czytam sobie” – 16×20 cm, oprawa ze skrzydełkami. Na początku mamy kilka wskazówek dotyczących korzystania z książki i wyjaśnienia, co znajdziemy w danej części. Na końcu jest dyplom i ulubiona część dzieci – komplet naklejek.

Każda książka dzieli się na część, nazwijmy to, narracyjną, w której poznajemy przygodę bohaterów, oraz zadania i zabawy matematyczne (w proporcji mniej więcej 2/3 opowieści i 1/3 zabaw). I tyle Wam mogę napisać na dziś, bo seria miała premierę wczoraj i Klara jeszcze nie zdążyła po nią sięgnąć. To znaczy właśnie dziś przed szkołą, robiła sobie sama zadania z poziomu pierwszego – jak widać na zdjęciach – ale ja tego nie widziałam, więc nie bardzo mogę się wypowiedzieć – jak książka działa w praktyce. Podoba się sześciolatce, to na pewno, bo sama sobie ją czytała i spakowała do szkoły.

Jeśli chodzi o tekst, układ i ilustracje – seria jest przygotowana na tak samo wysokim poziomie jak „Czytam sobie”. Przekartkowałam i pokładam w niej duże nadzieje. A dla was mam zdjęcia środka książki z każdego poziomu, żebyście mogli sami zobaczyć, czy taka pomoc jest wam potrzebna.

POZIOM PIERWSZY
„Król Gromoryk i zagadkowy smok” napisał Wojciech Widłak, zilustrowała Ewa Poklewska-Koziełło, zadania matematyczne Anna Boboryk.

zabawkator_liczę_sbie_2

zabawkator_liczę_sbie_3

zabawkator_liczę_sbie_4

zabawkator_liczę_sbie_5

zabawkator_liczę_sbie_6

zabawkator_liczę_sbie_7

POZIOM DRUGI
„Fredek i jeden do pary napisała Zofia Stanecka, zilustrowała Marta Szudyga, zadania matematyczne Marta Środoń.

zabawkator_liczę_sbie_8

zabawkator_liczę_sbie_9

zabawkator_liczę_sbie_10

zabawkator_liczę_sbie_11

zabawkator_liczę_sbie_12

zabawkator_liczę_sbie_13

POZIOM TRZECI
„Szczurki chwytają życie za ogon” napisał Rafał Witek, zilustrował Daniel de Latour, zadania matematyczne Anna Boboryk.

zabawkator_liczę_sbie_14

zabawkator_liczę_sbie_15

zabawkator_liczę_sbie_16

zabawkator_liczę_sbie_17

zabawkator_liczę_sbie_18

zabawkator_liczę_sbie_19

3 komentarze do “SERIA MATEMATYCZNA „LICZĘ SOBIE”

  1. Już zamówiłam w Arosie („Jesienna wyprzedaż”! :)) dla wnuczka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Website

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.