MAGNETYCZNIE MIASTO I SZEF KUCHNI – MAGNETIC WORDS

Zabawka i magnes to połączenie, które zawsze podoba się dzieciom. U nas bardzo pożądane od kiedy zrobiliśmy ścianę magnetyczną. Klara bawi się – sama lub z przyjaciółkami – a ja obok szykuję przekąski. Na przykład, bo czasem też się z nimi bawię. Pamiętacie nasz magnetyczny kosmos, albo mapę czy zwierzaki do nauki angielskiego? Dziś dwie nowe układanki z tej serii. 

WIEK: 3+
CENA: 78 zł
DLA KOGO: przedszkolaki, pierwsza klasa
OCENA: polecam, zwłaszcza właścicielom ścian magnetycznych

zabawkator_magnesy_jedzenie_droga_2

Obie zabawki nadają się do zabawy na magnetycznej ścianie, dużych drzwiach lodówki czy tablicy na magnesy. Ja oczywiście uważałam, że tylko taka magnetyczna zabawa ma sens, ale dziewczynki pokazały mi, że wcale nie.

Po tym jak ułożyły miasto kilka razy na ścianie, przeniosły się na podłogę, bo tam mogły włączyć do zabawy inne elementy, jak małe laleczki z Lego, czy samochodziki. Jeśli chodzi o zestaw kucharski, to bawiły się w restaurację. Ja byłam klientką i zamawiałam jedzenie, a one podzieliły między siebie role kucharki i kelnerki.

Dziewczyny bawiły się doskonale jednym i drugim zestawem, choć znacznie dłużej „Kucharzem”. A ja obstawiałam, że zaciekawi je bardziej układanie miasta, bo mnie samej ta zabawka znacznie mocniej się spodobała. Uważam, że ma ładną grafikę i duży potencjał. Jedzenie też mi się podoba, choć wolałabym więcej składników.

Obie układanki mają duży plus – są polskie, ale też nieco mniejszy minus – brak opakowania do przechowywania. Pisałam to przy innych układankach – zabawka powinna mieć opakowanie wielokrotnego użytku (niech to będzie choć torebka foliowa z suwakiem), żeby było gdzie przechowywać te wszystkie, Kochające Się Gubić, elementy.

Magnesy są na tyle grube, że się nie wyginają, ładnie przylegają do magnetycznej powierzchni i łączą się ze sobą – np. krewetki i warzywa trzymają się pizzy. Do naszej magnetycznej ściany też przylegają ładnie, tylko przy drugiej, trzeciej zabawie, jak się je porządnie rozprostuje. Ale tak jak już pisałam kiedyś przy okazji innych układanek magnetycznych – nasza ściana średnio „trzyma” (za słaba powłoka magnetyczna, albo zbyt mało warstw).

zabawkator_magnesy_jedzenie_droga_1

MAGNETYCZNE MIASTO 
Pokazywałam już klocki dla małego architekta, dziś możecie zobaczy układankę dla małego urbanisty. W zestawie znajdziecie: 2 domy żółte, dwa domy czerwone, 2 autobusy, 2 ciężarówki, 2 auta osobowe, 1 samochód policyjny, 1 stację benzynową, 8 części drogi prostej, 4 części z zakrętami, 2 znaki STOP, dwa światła, dwa drzewa, 1 hydrant, rodzinę czteroosobową.

zabawkator_magnesy_jedzenie_droga_6

zabawkator_magnesy_jedzenie_droga_5

zabawkator_magnesy_jedzenie_droga_4

MAGNETYCZNY SZEF KUCHNI 
W zestawie znajdziecie: 1 talerz, 1 podstawę pizzy, 1 szklankę ze słomką, solniczkę i pieprzniczkę, 1 nóż, 1 widelec, 1 łyżkę. Po jednym: udku, steku, porcji frytek, rybie, burgerze, dużej krewetce, cebuli, czosnku, porcji oliwek, marchewce, ziemniaku, pomidorze. Po dwie małe krewetki i dwie porcje groszku.

zabawkator_magnesy_jedzenie_droga_10

zabawkator_magnesy_jedzenie_droga_11

zabawkator_magnesy_jedzenie_droga_9

zabawkator_magnesy_jedzenie_droga_12

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Website

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.