ANGIELSKIE ZAGADKI I ZESTAW DO NAUKI SŁÓWEK – OD KAPITAN NAUKA

Wczoraj pokazywałam z tej samej firmy „Memory na 3 poziomach”, a na dziś przygotowałam trzy produkty wspierające naukę angielskiego dla dzieci w wieku 3-9 lat. Oba zestawy zagadek można wykorzystywać do nauki i zabawy jednocześnie, a mini kurs ze 104 słówkami i zwrotami jest absolutnie kompletny (wymowa na płycie), a mały i niedrogi.

Wszystkie trzy zabawki bardzo mi się spodobały – aż zaczęłam przeglądać całą ofertę dla dzieci firmy Edgard. Do tej pory jakoś jej nie doceniałam, a co wpadnie w moje ręce jakiś ich produkt, to okazuje się bardzo dobry. No i nie robią tych udających_że_zawartość_jest_większa pudełek, co zawsze mnie rozczarowują.
A do tego są to produkty POLSKIE. Więc dajemy dodatkowy punkt.

zabawkator_kapitan_nauka_angielski_2

Zestawy zagadek pokażę dwa. Jeden dla maluchów 3-5 lat, drugi dla uczniów klas 1-3, czyli wieku 6-9 lat. Obie książeczki są przygotowane w tej samej wielkości, objętości, szacie graficznej i działają na identycznej zasadzie – z jednej strony zadanie jest przedstawione po angielsku, z drugiej po polsku, więc jest możliwość kontroli, a u starszego dziecka samokontroli. Zestawy różnią się jedynie poziomem trudności.

Zagadki dla młodszych dzieci przerobiłyśmy z moją sześciolatką w dwóch podejściach po 10-15 minut. Zadania były rzeczywiście łatwe, ale też pozwoliły nam przećwiczyć podstawy. Zadania 6-9 to już całkiem spory poziom trudności dla początkującego ucznia, więc tym razem wyzwanie dla Klary okazało się w sam raz.

Może jeszcze dwa słowa o samej formie zgadywanek. Lubię te spięte szablony, bo wygodnie używa się ich w samochodzie, łóżku, na ławce w ogródku. A do tego zajmują mało miejsca. Bardzo udany koncept, zresztą sami na pewno widzieliście wiele podobnych gier rozwiązanych w ten sposób.

ANGIELSKI ZAGADKI OBRAZKOWE – WIEK 3-5 LAT
Pudełko 7,5×16,5×2,5cm. Książeczka spięta jak wachlarz. 104 zagadki.
zabawkator_kapitan_nauka_angielski_14

zabawkator_kapitan_nauka_angielski_15

zabawkator_kapitan_nauka_angielski_16

ANGIELSKI, ZAGADKI OBRAZKOWE – WIEK 6-9 LAT
Pudełko 7,5×16,5×2,5cm. Książeczka spięta jak wachlarz. 104 zagadki.

zabawkator_kapitan_nauka_angielski_17

zabawkator_kapitan_nauka_angielski_18

zabawkator_kapitan_nauka_angielski_19

ANGIELSKI DLA DZIECI „W domu i w szkole” – KARTY + KSIĄŻKA + PŁYTA

Zaczniemy od danych, a potem się pozachwycam.

Sugerowany wiek 6-9 lat. Moim zdaniem kartami i płytą można się bawić już z dzieckiem 4+.
Pudełko o wielkości 15,5×15,5×2,8cm, mieści: książeczkę z instrukcją, pomysłami na zabawy i zadaniami do wykonania, płytę i 104 dwustronne karty, wielkości zwyczajnych kart do gry.

Na każdej karcie znajduje się słowo lub proste wyrażenie wraz z obrazującym je rysunkiem – z jednej strony (ramka zielona) po polsku, z drugiej (ramka czerwona) po angielsku.
Karty zapakowane są w dwie torebki foliowe z „suwakiem” – moje ulubione, jeśli chodzi o utrzymanie porządku.

Cena pudełkowa kursu to 34,90 zł.

zabawkator_kapitan_nauka_angielski_3

zabawkator_kapitan_nauka_angielski_13

Tyle informacji oficjalnych. Jak pomoc sprawdza się w praktyce? Dokładnie nie wiem jak jest skuteczna, bo używałyśmy jej z Klarą wczoraj po raz pierwszy, ale pracuje się z nią tak łatwo, mimochodem i doskonale – zwłaszcza jeśli zwrócicie uwagę na cenę – że od razu postanowiłam ją pokazać poza kolejnością, tego co planowałam na blogowy koniec listopada.

O co chodzi? Po pierwsze: mamy karty do nauki słówek pogrupowane na kilka ważnych tematów. Na zdjęciach możecie zobaczyć np. słowa związane z domem oraz proste zwroty z codziennego życia. Każda karta jest podpisana po polsku i angielsku, więc nawet gdybyśmy bardzo zmęczeni próbowali coś pomylić – nie da się.

No i jest płyta. Niby nic – słówka przeczytane przez native speakerów, ale dla rodziców, którzy nie znają dobrze angielskiego i nie są pewni wymowy, jest to rewelacyjna pomoc ułatwiająca osłuchanie się, ale też porządkująca naukę.

Na koniec zostawiam książeczkę. Jest to właściwie niewielka, ale pełna treści, broszura (50 stron). Znajdziemy w niej propozycje zabaw, ćwiczeń, zadań oraz spis wszystkich słów i wyrażeń z kart z podziałem na 10 działów + teksty dwóch piosenek (czyli wszystkiego co jest na płycie). Jest tu też ok. 30 stron z zadaniami związanymi z poznanymi tematami. Ja zamierzam wykorzystać je do utrwalenia materiału, czyli najpierw pouczymy się z Klarą z kart i płyty, a dopiero potem sięgniemy do zadań z książeczki.

Tyle na dziś, zapraszam do obejrzenia przykładowych zdjęć.

zabawkator_kapitan_nauka_angielski_8

zabawkator_kapitan_nauka_angielski_9

zabawkator_kapitan_nauka_angielski_10

zabawkator_kapitan_nauka_angielski_11

zabawkator_kapitan_nauka_angielski_12

zabawkator_kapitan_nauka_angielski_13

zabawkator_kapitan_nauka_angielski_4

zabawkator_kapitan_nauka_angielski_5

zabawkator_kapitan_nauka_angielski_6

zabawkator_kapitan_nauka_angielski_7

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Website

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.