DRZEWA POLSKIE – TRZY ŚWIETNE KSIĄŻKI DLA DZIECI I ICH DOROSŁYCH

Dziś trzy książki o drzewach z wydawnictwa Multico. Dwie z serii poznaję i szkicuję: „Drzewa naszych lasów”, jedna jest działem z encyklopedii „Młody Obserwator przyrody” i nosi tytuł „Życie drzewa”. Polecam je jako uzupełnienie edukacji przedszkolnej (najstarsza grupa) i szkolnej. Materiał jest przygotowany i przedstawiony znacznie lepiej niż w podręcznikach. W dodatku książki są w naprawdę dobrych cenach. 

Wiem, że cena nie jest najważniejsza, ale aktualnie znowu cierpię na syndrom „trójki klasowej” więc od razu wyłapuję takie rarytasy, które wpisuję na listę klasowych prezentów „osiągalnych”. Zresztą tytuły z tej serii najchętniej kupiłabym dla wszystkich naszych pierwszaków zupełnie bez okazji. Marzy mi się taki widok: ciepły, słoneczny dzień, dzieci zostawiają tornistry w klasie, biorą książki i idą na spacer z rozpoznawaniem drzew.

Atlasy POZNAJĘ I SZKICUJĘ działają na tej samej zasadzie co książki o ptakach, które pokazywałam TUTAJ. Czyli każda rozkładówka jest poświęcona jednemu gatunkowi, a na jej środku znajduje się gruba kalka techniczna na której można szkicować drzewa, liście, owoce.

Na lewej stronie rozkładówki mamy zagadkę dotyczącą drzewa, pokrój, zdjęcie szczegółowe i miejsce na zapis – gdzie zaobserwowaliśmy ten gatunek podczas spaceru. Po prawej znajdziemy nazwę, notkę botaniczną i szczegóły: liście, owoce, gałązki, itd.

W środku znajdziecie test obrazkowy „Co to za drzewo” a na końcu quiz z pokrojami drzew i dyplom „Dendrologa doskonałego”.

Obie części mają wielkość A4 i są wydane w miękkiej oprawie, ale na dobrym papierze. W pierwszej części znajdziecie 100, w drugiej 90 gatunków drzew.

Bardzo dobre są ceny książek – okładkowe to 14,90 zł. W wyszukiwarce pod wpisem widzę, że można je kupić już od 9,98 zł.

Środki książek możecie obejrzeć na zdjęciach, trochę ciemne, ale musicie wybaczyć – robiłam je w nocy, bo na razie tylko nocami mam czas blogować.

zabawkator_drzewa_naszych_lasów_2

zabawkator_drzewa_naszych_lasów_3

zabawkator_drzewa_naszych_lasów_4

zabawkator_drzewa_naszych_lasów_7

zabawkator_drzewa_naszych_lasów_5

zabawkator_drzewa_naszych_lasów_6

 

DRZEWA NASZYCH LASÓW, seria „Poznaję i rysuję” część 1, wydawnictwo Multico. 

zabawkator_drzewa_naszych_lasów_18

zabawkator_drzewa_naszych_lasów_19

zabawkator_drzewa_naszych_lasów_20

zabawkator_drzewa_naszych_lasów_21

zabawkator_drzewa_naszych_lasów_22


DRZEWA NASZYCH LASÓW, seria „Poznaję i rysuję” część 2, wydawnictwo Multico. 

zabawkator_drzewa_naszych_lasów_23

zabawkator_drzewa_naszych_lasów_25

zabawkator_drzewa_naszych_lasów_26

zabawkator_drzewa_naszych_lasów_27

zabawkator_drzewa_naszych_lasów_28

ŻYCIE DRZEWA, „Młody obserwator przyrody”, wydawnictwo Multico.

Rozpoznawanie gatunków drzew to jedno, a wiedza ogólna o życiu tych największych roślin to drugie. W tej książce (również wydanej w formacie A4 z miękką okładką, na dobrym papierze) znajdziecie wszystkie etapy życia drzew – od nasionek do martwego drzewa.

Etapów tych jest dziewięć (!) i zostały bardzo celnie przedstawione na zasadzie porównania do żłobka, przedszkola, podstawówki, gimnazjum, liceum. Potem mamy „w sile wieku”, „wiek rębności” itd. Każda faza zamyka się na dwóch rozkładówkach, więc przyjemnie się to czyta i sporo zapamiętuje już po pierwszym przejrzeniu.

W książce są naprawdę piękne zdjęcia i wiele ciekawych, również dla dorosłego, wiadomości.

zabawkator_drzewa_naszych_lasów_8

zabawkator_drzewa_naszych_lasów_9

zabawkator_drzewa_naszych_lasów_10

zabawkator_drzewa_naszych_lasów_11

zabawkator_drzewa_naszych_lasów_12

zabawkator_drzewa_naszych_lasów_13

zabawkator_drzewa_naszych_lasów_15

zabawkator_drzewa_naszych_lasów_16

zabawkator_drzewa_naszych_lasów_17

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Website

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.