PAPIER ORIGAMI LEŚNY – DJECO

Wielkim plusem produktów tej francuskiej firmy jest grafika. Są do niej zatrudniani prawdziwi ilustratorzy i artyści, dlatego podczas zabaw puzzlami czy układankami, dzieci mogą jednocześnie stykać się z designem z najwyższej półki. Nie wiem gdzie został kupiony zestaw, który dziś pokazuje, bo Klara dostała go w prezencie za wypożyczenie Erwina na warsztaty o jedzeniu, ale widziałam w Internecie, że z tej serii można znaleźć też inne wzory, np. samoloty, roboty. 

WIEK: 7-13 (według producenta), 6-10 (moim zdaniem)
CENA: 29 zł (średnia, znaleziona w Internecie)
DLA KOGO: ostatnia grupa przedszkola, pierwsze klasy podstawówki
OCENA: polecam

zabawkator_papier_origami_dla_dzieci_8

zabawkator_papier_origami_dla_dzieci_9

Po siedmiu godzinach zabaw WE WSZYSTKO z trójką kuzynów i późniejszej, bardzo uczciwej pomocy przy sprzątaniu, Klara była nadal tak naładowana energią i podekscytowana, że zastanawiałam się jak w ciągu godziny wyciszyć ją na tyle, żebyśmy mogły położyć się spać – sama w tej sytuacji też ledwo trzymałam się na nogach. Wtedy przypomniało mi się, że dostała niedawno wyjątkowo ładny zestaw papierowych zwierzątek do złożenia. Dałam jej więc tę piękną kopertę, co pozwoliło mi spokojnie wyleżeć się w wannie, przygotować małą kolację i ogarnąć kuchnię. A Klara zmęczyła się jeszcze bardziej, ale jednocześnie rzeczywiście wyciszyła.

Oczywiście nie może być bajkowo – moja prawie-siedmiolatka uparła się, że złoży wszystkie zwierzaki jednego dnia, co zajęło jej 1,5 godziny. Z przerwą na rozmowę z Dziadkiem, kolację i kilkuminutową bajkę, bo jednak bez przerwy usiedzieć przy składankach tyle czasu, to pod koniec dnia, byłoby zbyt wiele.

zabawkator_papier_origami_dla_dzieci_2

Z czego składa się układanka? Opakowania, które jest nieco szersze niż format A4 (trochę ponad 1 cm). Koperta ta otwiera się z dwóch boków, dwa pozostają sklejone i po zabawie można jej używać jako teczki, bo jest sztywna i ma piękny nadruk.
W środku znajdziecie 5 papierów ze zwierzakami. Nie trzeba ich wycinać, bo są przygotowane do wypchnięcia. Jest też mała, estetyczna instrukcja składania, wyglądająca jak książeczka.

Zwierzaki mają zaznaczone miejsca zgięcia (poprzez wgłębienia) i miejsca klejenia (wzór). Można użyć kleju, ale u nas lepiej sprawdza się w takich przypadkach taśma dwustronna, więc Klarze były potrzebne jeszcze nożyczki.

Dla jakiego wieku? Producent proponuje 7-13 lat. Moim zdaniem sprytny 5-6 latek złoży zwierzaki z asystą rodzica. Siedmiolatka zrobiła figurki origami sama. Myślę, że zabawka może być atrakcyjna najwyżej dla dziesięciolatka. Przedstawiciel młodszej młodzieży, jak chociażby 12-13 latek, może chciałby złożyć zwierzaki jako formę ozdoby pokoju? Nie wiem. To pewnie zależy od dziecka.

zabawkator_papier_origami_dla_dzieci_10

zabawkator_papier_origami_dla_dzieci_3

zabawkator_papier_origami_dla_dzieci_5

zabawkator_papier_origami_dla_dzieci_4

zabawkator_papier_origami_dla_dzieci_7

zabawkator_papier_origami_dla_dzieci_12

zabawkator_papier_origami_dla_dzieci_13

zabawkator_papier_origami_dla_dzieci_14

zabawkator_papier_origami_dla_dzieci_15

zabawkator_papier_origami_dla_dzieci_16

zabawkator_papier_origami_dla_dzieci_17

2 komentarze do “PAPIER ORIGAMI LEŚNY – DJECO

  1. Kupilam ten zestaw 2 tyg temu w empiku na wyprzedazy za 15zl nie zauwazylam wprawdzue ze jest to zabawka dla wiekszych dzieci- a corka ma 1,5 roku hehe.no nic…..polezypozdrawiam!

    • Ooo, będę się rozglądać w takim razie jak będę w Empiku! 🙂
      Pozdrawiam, Ania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Website

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.