ANGIELSKI DLA MŁODSZEJ MŁODZIEŻY – OD EDGARD

Wiele razy pokazywałam pomoce i książki do nauki angielskiego dla maluchów, nawet od drugiego roku życia, przedszkolaków i uczniów młodszych klas. Dziś przyszła pora na coś dla MŁODSZEJ MŁODZIEŻY, bo tak określam grupę wiekową od 4 klasy szkoły podstawowej do 1-2 gimnazjum. Poznajcie zestaw FISZEK SCHOOL, który dla Zabawkatora przetestował Aleksy, 15-latek, tuż przed swoim pierwszym, samodzielnym wyjazdem zagranicznym 

WIEK: 10-13 lat
CENA: pudełkowa 39,90 zł
DLA KOGO: podstawówka, początek gimnazjum
OCENA: zdecydowanie polecam

Na zdjęciu otwierającym możecie zobaczyć kompletny zestaw do nauki angielskiego dla młodszych dzieci – pokazałam go tutaj: ZESTAW DO NAUKI SŁÓWEK

zabawkator_angielski_dla_dzieci_i_nastolatków_5

Są to dwa pudełka o tych samych wymiarach 9,7×18,5×7 cm. W każdym znajdziecie 300 fiszek, ułatwiające naukę kolorowe przegródki (zastępują notes), poradnik dla ucznia i program do nauki (do pobrania – ćwiczenia, gry, nagrania wymowy). Fiszki są wielkości 6x9cm. Po jednej stronie mają: ilustrację, angielskie słówko i zdanie z tym słówkiem. Po drugiej wszystko analogicznie po polsku.

Jeden zestaw to 300 słówek i zwrotów użytych w kontekście, co pozwala nie tylko poszerzać słownictwo ale też przyswajać prawidłowe konstrukcje gramatyczne. Producent zapewnia, że jest to materiał kluczowy w egzaminach szóstoklasisty, więc to podam, choć przyznaję, że nie konsultowałam z nauczycielami.

W opakowaniu znajdziemy podkładkę, która po wygięciu i włożeniu ją w podstawę ułatwia umieszczenie fiszek. Jest też papierowa linijka – ja użyłabym jej jako zakładki do książki, ale Aleksy twierdzi, że można mierzyć na „centymetry” ile słówek jest już „nauczonych”, ile do nauki.

Do tego mamy kod do pobrania programu i plików mp3 wspomagających naukę. No i trzy zakładki – moim zdaniem świetny pomysł – do zaznaczenia słówek: których się aktualnie uczymy, które dobrze znamy, których nie znamy wcale. Zapomniałabym o mini (dosłownie 8,5×8,5 cm) poradniku dla ucznia. Są tam pomysły na zabawę z fiszkami i nieco gramatyki w pigułce.

KOMENTARZ NASTOLETNIEGO TESTERA, ALEKSEGO:
„Zestawy są przeznaczone dla klas 4-6, ale ja wykorzystałem je do powtórzenia angielskiego przed wyjazdem do Norwegii, gdzie leciałem bez rodziców i planowałem porozumiewać się tylko po angielsku, więc okazja do powtórki była całkiem poważna.

Podoba mi się to, że zestawy są w bardzo wygodnych pudełkach, w których fajnie można sobie uporządkować słówka dzięki zakładkom, a jak się skończy, zwyczajnie zamknąć je i odstawić na bok. Słówka są dobrze dobrane, bo faktycznie jest bardzo dużo podstawowych, z nieznacznym procentem mniej znanych. Najważniejsze, że do każdego słówka jest ilustracja, całkiem zabawna i przykładowe zdanie. Dzięki temu nie nudziło mi się podczas powtarzania i nie było to wcale monotonne, choć przecież przerobienie 600 słówek trwa dość długo”.

Poniżej możecie zajrzeć do środka pudełka – oba zestawy działają na tej samej zasadzie. 

zabawkator_angielski_dla_dzieci_i_nastolatków_11

zabawkator_angielski_dla_dzieci_i_nastolatków_8

zabawkator_angielski_dla_dzieci_i_nastolatków_7

zabawkator_angielski_dla_dzieci_i_nastolatków_6

zabawkator_angielski_dla_dzieci_i_nastolatków_10

ZESTAW FISZEK SCHOOL – etap 1 – „I like strawberries”

zabawkator_angielski_dla_dzieci_i_nastolatków_4

ZESTAW FISZEK SCHOOL – etap 2 – „Do you enjoy watching action films?”

zabawkator_angielski_dla_dzieci_i_nastolatków_3

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Website

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.