ZWIERZĄTKA – PATRONAT ZABAWKATORA

Trzeci z serii „Już gram” tytuł z wydawnictwa Granna, dla maluchów od 2 do 4 roku życia. Tym razem jest to klasyczne domino, z dodatkowym plakatem do nauki liczenia (do siedmiu), oraz zachętą do leśnych, łąkowych czy ogrodowych rozmów. Gruba tektura, żywa kolory, wesoła grafika. Od siebie zachęcę tylko do wykorzystywania gier dla najmłodszych do rozszerzania słownictwa – najłatwiej robić to właśnie podczas zabaw, a wiek akurat idealny. 

WIEK: 2-4 lata
CENA: 29,90 zł (wyszukiwarka cen pod wpisem pokazuje od 21,75 zł)
DLA KOGO: przed przedszkolaki, przedszkolaki z pierwszej grupy
OCENA: polecam

Z tej serii Granny pokazywałam niedawno grę „Auta” (klik, klik) i „Mamusie” (klik, klik). 

zabawkator_zwierzątka_gra_dla_dwulatków_3

zabawkator_zwierzątka_gra_dla_dwulatków_2

Dziś nie będę się rozpisywać, bo serię, której kolejną część pokazuję, znacie już z poprzednich dwóch recenzji. Mamy więc ten sam format pudełka i tej samej wielkości plakat z instrukcją gry po jednej i elementem edukacyjnym po drugiej stronie. Tym razem na plakacie umieszczono zwierzaki i cyfry od 1 do 7.

W pudle znajdziemy 27 kafli domina z obrazkami zwierząt, które możemy spotkać w naszych lasach. Możemy więc grać jak w tradycyjne domino, a przy okazji rozmawiać z dzieckiem np. „Czy pamiętasz jak spotkałeś na spacerze żabkę?”, „A gdzie widziałeś ostatnio ptaszka?”, itd. Dlatego podkreślam możliwość rozmowy przy grze w domino? Pamiętajmy, że jest to seria gier dla dzieci od drugiego roku życia, a to oznacza, że w tym momencie bardzo ważny jest właśnie rozwój mowy i poszerzanie słownictwa. Dlatego każdy pretekst do pogawędek jest dobry.

zabawkator_zwierzątka_gra_dla_dwulatków_6

zabawkator_zwierzątka_gra_dla_dwulatków_8

zabawkator_zwierzątka_gra_dla_dwulatków_10

zabawkator_zwierzątka_gra_dla_dwulatków_4

zabawkator_zwierzątka_gra_dla_dwulatków_9

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Website

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.