100 ZABAW – PATRONAT ZABAWKATORA

U nas zestawy znalazły zastosowanie w deszczu – tak się pechowo złożyło, że po upalnej, słusznie wakacyjnej sobocie przyszła mokra niedziela, co nas nieco zaskoczyło, bo akurat mieliśmy małych gości i bardzo słoneczne plany rozrywek. Spacery w deszczu są oczywiście najlepsze, ale w pewnej chwili dzieci powiedziały dość. No to rozdałam karty – my zyskaliśmy chwilę spokoju, dzieci ciekawe zagadki do rozwiązania. Wniosek? Teczki „100 zabaw” dobrze sprawdzą się podczas sytuacji awaryjnych – długa podróż, deszcze niespokojne w trakcie nadbałtyckiego wypoczynku, „nudzi mi się”, kiedy rodzic musi popracować

WIEK:
5-6 lat
CENA: 34,90 zł (pudełkowa),
DLA KOGO: ostatnie grupy przedszkola, dzieci idące do pierwszej klasy
OCENA: zdecydowanie polecam, dobra jakość (po „użyciu” wszystkie plansze wytrzyjcie z flamastra i mogą służyć kolejnemu użytkownikowi)

zabawkator_100_zabaw_dla_dzieci_2

We wstępie napisałam, że zestawy dobrze sprawdzą się w sytuacjach awaryjnych, gdy musisz zająć czymś dziecko, które samo zająć się akurat nie chce. Tak mi się nasunęło, bo wyciągnęłam teczki właśnie w takim momencie. Ale oczywiście kartami można bawić się w każdej chwili. Zwłaszcza, że wspierają edukację i przygotowanie przedszkolaków do wyzwań szkolnych. Znajdziecie tu zadania zawierające liczenie do 10, wprawkę do pisania, czytania, logicznego myślenia, spostrzegawczości, uważnego słuchania i wykonywania poleceń. Wierzie mi, dla wielu pierwszaków uważne wysłuchanie/przeczytanie do końca polecenia to największe ze szkolnych wyzwań.

W każdym zestawie jest 36 dwustronnych, zmywalnych kart, flamaster (suchościeralny) i książka. Łącznie 100 zadań. Wszystko zapakowane zostało w tekturową, mocną teczkę ze sznurkową rączką. Karty są na tak grubym papierze, że trudno wyjąć je i potem upchnąć w pudle, ale to akurat nazwałabym niewielką niedogodnością, bo dzięki swojej grubości karty są tak sztywne, że nie wymagają podkładek przy użyciu. Mały użytkownik może bawić się nimi dosłownie na kolanie, choć istnieje oczywiście niebezpieczeństwo, że część twórczości znajdzie się na spodniach. Że dzieci 5-6 letnie rysują w obrębie kartki? Odpowiem tak, jak moja córka, kiedy wątpię w zdarzenie mające szansę na spełnienie się w o,ooooo1%.
„To się MOŻE zdarzyć mamo” – mówi Klara. I wiecie co? Najczęściej to się rzeczywiście zdarza.

zabawkator_100_zabaw_dla_dzieci_1

Oba zestawy zostały przygotowane w serii „Kapitan Nauka” przez ten sam zespół. Zadania są efektem współpracy Bożeny Dybowskiej, pedagoga, nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej i Anny Grabek pedagoga, matematyczki. Ilustracje przygotowała Danka Fukowska i zrobiła to dobrze. Grafika jest bardzo spokojna, przyjazna, prosta, nawiązująca do starych podręczników gdzie zamiast pstrokatości i przeładowania było dużo światła pozwalającego dzieciom skoncentrować się i „dostrzec” zdanie do wykonania.

Dużym plusem jest „podzielność” zestawu. Karty nie są ze sobą połączone, więc jeśli chcecie rozdzielić je na kilkoro dzieci, spokojnie można to zrobić, pod warunkiem, że macie w domu dodatkowe flamastry suchościelarlne.

100 ZABAW Z LISEM FLISEM – tematyka bardziej przyrodnicza 

zabawkator_100_zabaw_dla_dzieci_7

zabawkator_100_zabaw_dla_dzieci_8

zabawkator_100_zabaw_dla_dzieci_9

zabawkator_100_zabaw_dla_dzieci_11

zabawkator_100_zabaw_dla_dzieci_12

zabawkator_100_zabaw_dla_dzieci_13

100 ZABAW Z KOPARKĄ BARBARKĄ  – tematyka bardziej „miejska” 

zabawkator_100_zabaw_dla_dzieci_14

zabawkator_100_zabaw_dla_dzieci_15

zabawkator_100_zabaw_dla_dzieci_16

zabawkator_100_zabaw_dla_dzieci_17

zabawkator_100_zabaw_dla_dzieci_20

Komentarz do “100 ZABAW – PATRONAT ZABAWKATORA

  1. Rewelacja … uwielbiam takie rozwiązania na pochmurne dni 🙂 albo zimowe wieczory 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Website

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.