ROZWIJAJĄCE ZABAWKI DLA DZIECI 6-36 MIESIĘCY – SKIP HOP

CO NA PREZENT DLA MALUCHA? Ponieważ na blogu rzadko pojawiają się zabawki DLA NIEMOWLAKÓW, dziś postanowiłam od razu pokazać trzy, a raczej sześć – jedna to zestaw instrumentów. Będziemy świecić, brzęczeć, kąpać się i koncertować. Myślę, że od razu po pierwszym zdjęciu rozpoznaliście firmę Skip Hop z jej charakterystycznym designem serii ZOO. Jest to jeden z moich ulubionych producentów dla dzieci 0-6 lat przede wszystkim dlatego, bo jak na firmę z kategorii zabawek „popularne” ma bardzo dobrą estetykę, a nawet jeśli robi zabawki ze światłem i dźwiękiem, to nie są one pstrokate ani hałaśliwe, tylko rzeczywiście rozwijające sensorycznie. No i Klara kocha ich niebieską sowę.

zabawkator_zabawki_dla_niemowlakow_2

zabawkator_zabawki_dla_niemowlakow_7

 

ŚWIECIĄCY SURFERZY ZOO – ZABAWKA DO KĄPIELI

WIEK: 9m+
CENA: 55 zł
DLA KOGO: maluchy
OCENA: zdecydowanie polecam, wcale nie tylko do kąpieli, zabawka ze światłem sprawdzi się w każdej sytuacji

Sowa i Pszczółka na desce to zabawka z serii ZOO (ukochana seria Klary, walizkę sowę nosi zamiast tornistra do szkoły WALIZKA SOWA). Zwierzaki są przeznaczone do wody, czyli kąpieli, ale moim zdaniem sprawdzą się w każdej sytuacji, zwłaszcza teraz, kiedy po 16.00 jest już ciemno. Obie figurki są z miękkiego, lekko poddającego się naciskom tworzywa (taka średnio twarda guma), mają piękne kolory, ale co najważniejsze – świecą. Świecą gdy dotkną wody, a to dlatego, bo mają na dole specjalne czujniki.

Czy do zabawy potrzebna jest woda? Nie. Wystarczy dotknąć czujnika palcami i zabawka zapali się na kilkanaście sekund. Można więc bawić się nią również na macie, w łóżeczku, wózku. Oczywiście w wodzie efekt jest najciekawszy, bo dziecko może zanurzać zwierzaki w pianie, pod wodą i patrzeć jak wygląda wtedy wypełniona światłem sowa czy pszczoła. Poza obserwacją tego jak woda zmienia oglądane przez nią przedmioty, maluch ćwiczy rączki, czyli małą motorykę. A to dlatego, bo deska na której mają pływać nasi bohaterowie ma dwa wycięcia – można w nie wstawić zwierzątka (czyli trzeba wykazać się precyzją) a potem jeszcze je utrzymać podczas surfowania, żeby nie spadły.

Cały zestaw ma wymiary 18 × 7 x 7 cm.

zabawkator_zabawki_dla_niemowlakow_5

zabawkator_zabawki_dla_niemowlakow_6

 

PŁYWAJĄCY PIESEK Z POJAZDEM ZOO – ZABAWKA DO KĄPIELI

WIEK: 12m+
CENA: 45 zł
DLA KOGO: maluchy, nie tylko w kąpieli
OCENA: zdecydowanie polecam, przykład na to, że zabawki mogą wydawać przyjemne dźwięki

Co do tego psiaka, to mogę o nim napisać dokładnie to, co przy zestawie surferów. Jest to zabawka do kąpieli, ale ponieważ dziecko w wanience spędza raczej niewiele czasu, szkoda nie wykorzystać zestawu „na suchym lądzie”. Piesek, a raczej jego pojazd, też ma czujnik reagujący na kontakt z wodą. Ale można uruchomić go również palcami, najlepiej jeśli są trochę wilgotne.

Tyle że o ile surferzy świecili, piesek wydaje dźwięki. Że nie lubicie zabawek z dźwiękami i nie chcecie żadnych, nowych melodyjek? Ja też nie przepadam. Ale ta zabawka ma przyjazny dźwięk. Słyszymy odgłos silnika a do tego radosne poszczekiwanie. Średnio głośne.

Zabawka składa się z dwóch części – psa i jego skutera, co urozmaica zabawę i zachęca dziecko do wyjmowania i wkładania zwierzaka z i do pojazdu. Wielkość zestawu to ok. 11× 8 x 9,5 cm

zabawkator_zabawki_dla_niemowlakow_3

zabawkator_zabawki_dla_niemowlakow_1

 

ZESTAW INSTRUMENTÓW – EXPLORE & MORE

WIEK: 6m+
CENA: 99 zł
DLA KOGO: maluchy siedzące
OCENA: zdecydowanie polecam

Zestaw instrumentów EXPLORE & MORE jest jak cała seria zaprojektowany by dostarczać różnych bodźców. Są tu więc łączone różne materiały, kolory, dźwięki, faktury. Ale też znajdziemy też elementy do przekręcania, ciągnięcia i gryzienia.

Zestaw składa się z Pszczółki shakera-przeszkadzajki, Pszczółki kastanietów i Liska tamburyna – czyli dokładnie z tych instrumentów, z których doroślejszymi wersjami maluch spotka się na początku swojej muzycznej przygody, np. w przedszkolu. Ich plusem jest to, że są dopasowane do małych rączek, odpowiednio wyważone i wykonane z bezpiecznym tworzyw – nawet gdy maluch podczas koncertu uderzy się, nic nie powinno mu się stać.

Po co małemu dziecku instrumenty? Bo to najlepszy moment na naturalne umuzykalnianie, odkrywanie rytmu, dźwięku, wrażliwości na brzmienie. Zabawka dodatkowo rozwija koordynację ruchową, uczy kreatywności i pomaga wyrażać emocje

Wymiary: Pszczółka 17 x 4,5 x 15 cm, Lisek 11 x 4,5 x 15 cm, Pszczółka kastaniety 9 x 6 x 15 cm

zabawkator_zabawki_dla_niemowlakow_8

zabawkator_zabawki_dla_niemowlakow_9

zabawkator_zabawki_dla_niemowlakow_10

img_9735

zabawkator_zabawki_dla_niemowlakow_11

Komentarz do “ROZWIJAJĄCE ZABAWKI DLA DZIECI 6-36 MIESIĘCY – SKIP HOP

  1. Szukałam takich zabawek do kąpieli, dzięki!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Website

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.