MEMORY NA 3 SPOSOBY – PATRONAT ZABAWKATORA

PATRONAT ZABAWKATORA: Trzy poziomy trudności, dla trzech grup wiekowych: 2+, 4+ i 6+. Świetne rozwiązanie, zwłaszcza gdy chcemy kupić jedną grę dla rodzeństwa w różnym wieku. W każde, dzisiejsze memo – a pokazuję cztery z serii – można grać jak w typowe memo, ale też w szukanie różnic i dodatkowo na refleks. Idealny drobiazg na zająca, jeśli macie w domu zwyczaj obdarowywać dzieci z tej okazji. U nas królują słodycze, co zamierzam w tym roku zmienić.

WIEK: 2-6 lat
CENA: 29,90 zł (pudełkowa), w wyszukiwarkach cen pod zdjęciami od 19 zł
DLA KOGO: dwulatki, przedszkolaki
OCENA: zdecydowanie polecam, dobre połącznie mema z zadaniami na spostrzegawczość

Druga edycja gier, które pozwalają na modyfikację rozgrywek w zależności od poziomu „rozegrania” i wieku dzieci. Praktyczne rozwiązanie – z dwulatkiem możemy zagrać w memo (duże, mocne kafle), a z pięciolatkiem w memo ze znajdowaniem różnic. I dla młodszego, i starszego dziecka gra będzie miała odpowiedni poziom trudności, a tym samym – atrakcyjności. Czyli dla rodzeństwa wystarczy kupić jedno pudło!

Grając z dzieckiem w memory, pomagamy mu rozwijać pamięć, spostrzegawczość, refleks, koncentrację, małą motorykę i – jak przy każdej grze, w której jest jeden zwycięzca – wzmacniamy malucha emocjonalnie, ucząc radzenia sobie z ewentualną przegraną, czyli z niepowodzeniem.

Każda gra składa się z 20 kart wielkości 11 x 11 cm i prostej instrukcji. Całość zapakowana jest w pudło 16 x 16 x 4 cm. Czas rozgrywki to ok. 10–15 minut. Do zabawy potrzeba minimum dwóch osób.

Co z kategoriami wiekowymi? Wydawca proponuje 2–9 lat. Moim zdaniem 2–6. Nie kupowałabym gry dla sześciolatka, bo za moment z niej wyrośnie. Za to jak najbardziej może w nią grać, jeśli sprezentowaliście pudełko jego młodszemu rodzeństwu.

I na koniec bardzo ciekawa i pomocna rzecz, na którą zwróciła moją uwagę Karolina Bachnik – gry mogą służyć do nauki rzeczowników i czasowników. Karty z pudeł „Zwierzyniec” i „Świat Baśni” odpowiadają na pytania „Kto? Co?”, a z „Zabaw podwórkowych” i „Co robimy?” na pytanie „Co robi?”. Taki prosty a genialny sposób na wprowadzenie w świat gramatyki.

Nie ukrywam, że moje ukochane pudło to „Zabawy podwórkowe”. I ze względu na temat, i na PIĘKNE ilustracje Katarzyny Urbaniak. Zabawy narysowane jej ręką są tak magnetyzujące, że powinny być na serii pocztówek. Chcę wrócić do dzieciństwa, natychmiast, proszę podstawić mi wehikuł czasu!

MEMORY – CO ROBIMY? ilustracje Magdalena Popovics

MEMORY – ZABAWY PODWÓRKOWE, ilustracje Katarzyna Urbaniak

MEMORY – ZWIERZYNIEC, ilustracje Magdalena Popovics

MEMORY – ŚWIAT BAŚNI, ilustracje Świat Baśni

2 komentarze do “MEMORY NA 3 SPOSOBY – PATRONAT ZABAWKATORA

  1. Ale piękne, fantastyczne obrazki!!!!!!!! Aż żal, że dzieci coraz starsze 😉

  2. Szukałam dla mojej 3-latki gry memory i „Zabawkator” pomógł 🙂 dzięki temu wpisowi kupiłam Zabawy podwórkowe i Zwierzyniec. Córka jest zachwycona, bardzo lubi grać i uwielbia szukać różnic. Fajnie, że są trzy stopnie trudności, posłużą nam na dłużej. Ilustracje do Zabaw podwórkowych faktycznie piękne.:-)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Website

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.