ZABAWKI DO PIASKU I WODY – EDUKACYJNE I ROZWIJAJĄCE

Wielofunkcyjne zabawki do piasku i wody, to coś, co jest idealne dla każdego… rodzica. Tak, bo to jednak rodzic najczęściej nosi te wszystkie cuda na plażę, place zabaw, kombinuje, gdzie je zmieścić w domu, żeby poczekały na kolejny sezon. Dlatego dziś pokazuję kilka zabawek, które spełniają po dwie, trzy, cztery funkcje. I rewelacyjne foremki do edukacji architektonicznej. A wiecie, że dobrej jakości zabawki do piasku, zimą zamieniają się w zabawki do śniegu? Wystarczy, jeśli są z grubego tworzywa.

Najlepsze zabawki do piasku i wody. Zabawkator.pl

Zabawki do piasku - foremki edukacyjne, znane budowle

ZABAWKI DO PIASKU I WODY WIELOFUNKCYJNE

Co jest ważne w dzisiejszych zabawkach? Nie design. Choć może się wydawać, że pokazuję je z tego powodu. Oczywiście bardzo lubię dobre wzornictwo, (zrobiłam o tym live TUTAJ >> KLIK ), i jak wiecie, uważam, że jest ono bardzo ważne w rozwoju dzieci. Ale tak samo jako kocham dobry design, to jestem ortodoksyjną przeciwniczką płacenia za sam wygląd. Produkty dla dziecka muszą być przede wszystkim użytkowe i praktyczne. Te są. I to na kilka sposobów.

Wszystkie pokazane dziś nowości są wykonane z dobrego, mocnego plastiku. Są ergonomiczne, odpowiedniej wielkości i nadają się na wiele lat zabawy, czyli ROSNĄ Z DZIEĆMI. Jak to? Popatrzcie na przykład na lejki z piłeczką Cuppi. Roczny maluch może przekładać lejki, przesypywać piasek, przelewać wodę, próbować wcelować jednym w drugi, ba – umyte lejki nadają się nawet do podgryzania w domowym zaciszu. Tym samym zestawem, doskonale będzie bawił się ośmiolatek. Tak. Bo jest to również gra zręcznościowa. Na jednym ze zdjęć zobaczycie, jak Klara z Tatą Michałem grają Cuppi.

To czym się dziś bawimy? Konewką z dwoma wylotami wody, doskonałą na plażę, do ogrodu, a poza sezonem do zabaw w wannie. Grabkami, które są jednocześnie łopatką, sitkiem i lejkiem. Lejkami mogącymi służyć też do kopania, robienia babek, gry pojedynczej i dwuosobowej. I pięknymi, dużymi, foremkami do piasku, które są jednocześnie lekcją o najbardziej znanych dziełach architektury na świecie.

Dzisiejsze propozycje znajdziecie w EDUKATOREK.PL. A zdjęcia robiliśmy w jednym z ulubionych miejsc dzieci i Taty Michała, niedaleko domu, nad podotwockim Świdrem.

Edukacyjne i rozwijające zabawki do piasku i wody. Zabawkator. Ania Oka

Zabawki do piaski. Zabawki do kąpieli. Dobry design

ŁOPATKA, GRABKI, SITKO I LEJEK – TRIPLET QUUT

Łopatkę wielofunkcyjną znajdziesz TUTAJ – KLIK. Jak do tej pory mój ulubiony produkt belgijskiej firmy Quut. Do zabawy w piasku i wodzie. Triplet to łopatka, grabki, sitko i lejek. Bardzo dobrze się go trzyma. Trudniej zgubić niż tradycyjną łopatkę, bo jest przestrzenny, nie płaski, w dodatku stoi, a nie leży – mamy większą szansę, że będzie wystawał z piasku. No i mamy tu cztery funkcje w jednej zabawce, czyli zamiast siatki z gadżetami, dziecko zabiera ze sobą tylko Triplet. Uwielbiam takie rozwiązania. Polecany od 18 miesięcy. Wielkość 17 × 17 × 22 cm. Cena 34,90 zł.

KONEWKA CANA SMALL QUUT

Konewkę znajdziesz TUTAJ – KLIK.  Do zabawy w domu, w wannie, na plaży, w ogródku. Bezpieczny, obły kształt pozwala dać ją do rączki kilkunastomiesięcznemu maluchowi. Ma intrygujące wzornictwo, przez co może służyć za zabawkę. Mojej córce kojarzy się z ptakiem, albo pojazdem kosmicznym. Podłużny kształt wydaje się temu przeczyć, ale jest całkiem stabilna. Wodę można wylewać na dwa sposoby. Dziubkiem – leci normalny strumień wody, jak z typowej konewki bez sitka. Jednak jeśli dziecko przechyli ją w drugą stronę, woda wyleci przez sitko w uchwycie. Żółte elementy są wmontowane w zabawkę na stałe, nie ma możliwości wyjęcia ich (jak to bywa w niektórych konewkach z nakładanymi końcówkami z sitkiem).  Polecana od 18 miesiąca życia. Pojemność 0,5 litra. Wielkość 19 × 16,5 × 6,5 cm. Cena 52,90 zł.

GRA, ŁOPATKA, SITKO – CUPPI QUUT

Zestaw znajdziesz TUTAJ – KLIK. Opisywany jako zabawka do piaskownicy, ale moim zdaniem IDEALNA do wody. Zobaczcie (na zdjęciu), jak świetnie można sobie przesączać wodę. W jednym rożku jest jedna dziurka, w drugim trzy. Można kopać, przesiewać, robić babki. Dzięki piłeczce zestaw piaskowo-wodny zamienia się w świetną grę! W dodatku jedno- lub dwuosobową. Pojedynczo można grać. podrzucając piłeczkę i łapiąc ją w rożek. Dwie osoby rzucają piłkę między sobą i łapią ją w rożki. Polecane od roku. 7 × 9 × 15,6 cm. Cena 34,90 zł.  

DUŻE ZABAWKI DO PIASKU – SŁYNNE BUDOWLE – HAPE

Foremki znajdziesz TUTAJ – KLIK. Zabawki, które od razu mnie zachwyciły. Oto mamy gotowe formy do produkcji najbardziej znanych symboli architektonicznych świata. Czy dwulatek może bez wysiłku rozróżniać Koloseum i piramidę? Jasne. Wystarczy, że czasami bawi się w piaskownicy. Mocny plastik, obłe kształty. Poza robieniem babek, można używać do kopania, a niektóre jako wiaderka – Koloseum wystarczy postawić do góry dnem i już można zbierać do niego kamyki czy muszelki. Zdecydowanie moje odkrycie tego lata. Do wyboru jest dziewięć wzorów. Polecane od 18 miesięcy. Wielkość przykładowej foremki: Koloseum 18,5 × 15,5 × 7 cm. Cena 8,90 zł.

2 komentarze do “ZABAWKI DO PIASKU I WODY – EDUKACYJNE I ROZWIJAJĄCE

  1. My dziś kupiliśmy w Tiger Panteon i Tak Mahal ::)

    • Dodajmy ze po 4 zł każdy, z mocnego plastiku. Polecamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Website

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.