GRA MUMINKI – YATZY I BINGO DLA NAJMŁODSZYCH

Gra Muminki dwa w jednym. Dzięki dwustronnym planszom i żetonom, możemy grać w yatzy lub bingo – grę losowo-strategiczną lub losową. Poza możliwością wyboru gry zaletami zabawki są grafika, tematyka, jakość i najpiękniejsze, drewniane kości do gry, jakie kiedykolwiek mieliśmy. Poza liczbą punktów na każdej ściance jest muminkowa postać. Grę wyprodukowała fińska firma TacTic. 

WIEK: 3+
CENA: od 52 zł z wysyłką
DLA KOGO: dziewczynki, chłopcy, przedszkolaki
OCENA: polecam, dobra grafika, najpiękniejsze kości do gry, dwie gry w jednym pudle

Jeśli szukacie gier z Muminkami, to koniecznie zajrzyjcie do artykułu, w którym polecałam drewnianą grę ogrodową: GRA MUMINKI >> KLIK.

Gra muminki dla przedszkolaków, Ania Oka, Zabawkator

Gra muminki, kości, Ania Oka, Zabawkator

Gra Muminki Yatz

GRA MUMINKI YATZY

Szykujemy wszystkie pięć kostek, po jednej planszy Yatzy dla każdego gracza, żetony ułożone do góry stroną z muminkowymi postaciami i żetony z „x”. Żetony trzeba podzielić na sześć stosów – każdy z nich to inna postać i tym samym inna punktacja. Gra polega na tym, żeby zdobyć jak najwięcej punktów.

Zaczyna najmłodszy gracz. Bierze pięć kości i nimi rzuca. Ma trzy rzuty, w których może przerzucać dowolne kości tak, aby na jak największej ich liczbie była ta sama postać. Czyli rzuca raz, odkłada np. dwie kości z Muminkiem. Przerzuca pozostałe trzy. Odkłada jedną z Muminkiem. Przerzuca dwie. Ile takich samych postaci uda mu się uzyskać, tyle dostaje żetonów do ułożenia na planszy. Kończymy, gdy ostatni gracz położy żeton w ostatnim rzędzie swojej planszy. Liczymy punkty. W prostszej wersji można stosować żetony ze słoikami, wtedy odpada notowanie punktów – wygrywa ten, który zgromadziła najwięcej słoiczków.

To gra losowa, ale z elementami strategii. Zdajemy się na rzuty kośćmi, ale też sami decydujemy, jak zaplanować ich ponowne przerzucanie. Rozgrywki są dość szybkie, bardzo proste, ale emocjonujące. Dodatkową frajdą dla dzieci są ozdobne kostki. Najczęściej maluchy mają swoich faworytów i cieszą się, kiedy wypadną na kościach ich ulubieńcy. Grają dwie do czterech osób. Czas rozgrywki to 15–20 minut.

Gra Muminki, Yatzy, Zabawkator, Ania Oka

Gra Muminki, Ania Oka, Zabawkator

GRA MUMINKI BINGO

Można grać do czterech osób, bo tyle mamy plansz. Każdy uczestnik ma swoją planszę. Potrzebne będą jeszcze żetony ze słoiczkami konfitur oraz dwie kości. Zaczyna najmłodszy gracz. Rzucamy obiema kostkami na raz. Każdy sprawdza, czy na jego planszy jest obrazek z postaciami odpowiadającymi tym, które wypadły na kościach. Jeśli tak, przykrywa je żetonem ze słoiczkiem. Wygrywa ta osoba, która ustawi na swojej planszy rząd czterech żetonów pionowo, poziomo lub po skosie i krzyknie BINGO!

Jest to typowa zabawa losowa, bez strategii, przyjemna, prosta i zrozumiała. Ćwiczy cierpliwość, spostrzegawczość i uczy się godzić z tym, że na zdarzenia losowe nie mamy żadnego wpływu. Bardzo cenna umiejętność dla dzieci i dorosłych. Rozgrywka trwa 15–20 minut.

Gra muminki, Ania Oka, Zabawkator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Website

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.