MAPA POLSKI DLA DZIECI – NAUKA GEOGRAFII PRZEZ ZABAWĘ

Dawno nie byłam tak entuzjastycznie nastawiona do pomocy naukowej! Oto najlepsza mapa Polski dla dzieci, jaką możecie dostać na rynku. Jest NAJLEPSZA pod każdym względem. Przygotowana przez specjalistkę od tworzenia map, duża, trwała, z kompletem wielkoformatowych kart pracy, przystosowana do używania flamastrów suchościeralnych, estetyczna i w dobrej cenie. Ta mapa służy zarówno do nauki, planowania wyjazdów czy zaznaczania gdzie już się było, ale też – na co bym nie wpadła, gdyby nie zabawy Klary – do tworzenia całkiem nowych, fantastycznych światów! 

 

Cały zestaw – mapa na sztywnym podkładzie, karty pracy (całość w formacie B2, czyli 68 x 48 cm), flamastry, można kupić za 89 zł i to jest naprawdę dobra cena, jeśli przejrzycie rynek w poszukiwaniu choćby samych map dziecięcych tej wielkości! Mapę możecie kupić tu: MAPA POLSKI DLA DZIECI ➡ KLIK. 

 

Najlepsza mapa polski dla dzieci, Zabawkator.pl

 

ANIU, CZY TY TROCHĘ NIE PRZESADZASZ Z TYM ZACHWYTEM?

 

Ani odrobinę! Otóż musicie poznać najpierw historię Ani uczennicy. Ania zawsze była wzorową i czerwonopaskową uczennicą. Wielu przedmiotów uczyła się lepiej od rówieśników, bo je uwielbiała. Ale były dwa, które śmiertelnie ją nudziły i wkuwała je dla średniej. A wśród nich GEOGRAFIA. Geografia z tymi wszystkimi złożami, administracją, miastami, rzekami, górami, państwami i – co najgorsze – flagami. Oczywiście Ania z kompleksem prymusa tak dobrze wkuła geografię, że nawet świetnie zdała ją na maturze. A po maturze… wyrzuciła z głowy.

No więc dokładnie ta sama Ania, jako Mama Ania, postanowiła zadbać o to, by dla jej dzieci geografia nie była taką totalną nudą. Dlatego z zacięciem psa tropiącego wynajduje najlepsze, inspirujące zabawki geograficzne.

 

Powiecie: daj spokój, to zestaw do nauki, nie zabawka! Tak, to jak najbardziej zestaw edukacyjny. Ale też do gier rodzinnych, zawodów, co kto zapamiętał. Do zabaw w planowanie wyjazdów, albo odnajdowanie miejsc, w których byliśmy. Dodatkowo – jak pokazała mi Klara – karty pracy, to świetne podkłady, na których można rysować swoje własne światy. Albo zostawić komuś wiadomość.

 

Co dokładnie znajduje się w zestawie i jak on wygląda, zobaczycie w kolejnym akapicie. Tu dodam jeszcze, że mapa może być używana od pierwszej klasy szkoły podstawowej. A na pewno będzie idealnym wsparciem dla uczniów od klasy czwartych wzwyż. Czyli wtedy, gdy kończy się nauczanie zintegrowane. Tak, jak u Klary po nadchodzących wakacjach.

 

 

JAK UŻYWAMY MAPY?

 

Bardzo prosto i tak, jak nam najlepiej pasuje. Możemy trzymać ją w opakowaniu, czyli wielkiej, tekturowej kopercie, za szafą i wyciągać, kiedy nam jest potrzebna. Albo powiesić jako ozdobę pokoju dziecka (co bardziej polecam). Jak przechowujemy ją u nas, możecie zobaczyć na ostatnim zdjęciu.

Całość jest spięta kółeczkami na zasadzie kalendarza z obrotowymi kartkami. Możemy te kartki odpiąć jeśli chcemy. Główna mapa, kolorowa, to nasza baza. Czytamy ją uczymy się, wyszukujemy, zapamiętujemy. Na mapie, jak i na zestawie kart pracy rysujemy i piszemy przy pomocy markerów suchościeralnych. Potem ścieramy gąbką, chusteczką, kawałkiem papieru i… rysujemy znowu. 

GENIALNE rozwiązanie. Wiecie, jak wspierałam naukę geografii Aleksego? Nie chciałam, żeby korzystał z map w komputerze, więc drukowałam do każdego tematu tony mapek do ćwiczeń. Tu nie trzeba tego robić. Wszystko jest laminowane i do wielo-, wielo-, naprawdę WIELOkrotnego użycia. Co za ułatwienie!

 

 

MAPA POLSKI DLA DZIECI – CO ZNAJDZIEMY W OPAKOWANIU?

 

W opakowaniu znajdziemy kolorową Mapę Polski dla dzieci na sztywnym podkładzie. Mamy na niej: główne rzeki, największe miasta Polski, regiony, punkty charakterystyczne (najwyższy szczyt, największe jezioro, wyspa, środek Polski, największy na świecie zamek, jedyna w Europie naturalna pustynia, itp), pasma górskie, parki narodowe, największe jeziora i zbiorniki wodne, zatoki i zalewy, drugorzędne rzeki. Jeśli przyjrzymy się jeszcze bardziej znajdziemy: granice województw, główne szczyty górskie i ATRAKCJE DLA DZIECI (parki rozrywki, muzea interaktywne, zamki, zoo–safari itd)!

Poza główną mapą jest 7 czarno–białych kart pracy. Są suchościeralne, więc można na nich pracować przy pomocy suchościeralnych flamastrów. A to tematy kart pracy: administracyjny, wodny, miasta nadrzeczne, regiony, wyzwania kartograficzne, geograficzno–przyrodnicze i dla najmłodszych.

Mamy też opakowanie w formie dużej koperty tekturowej i komplet czterech suchościeralnych flamastrów.

Zestaw jest formatu B2, druk offsetowy laminowany. Całość spinają metalowe kółeczka, które są jednocześnie uchwytami do powieszenia na ścianie. 

 

 

Najlepsza mapa polski dla dzieci, Ania Oka

 

 

I BARDZO WAŻNA INFORMACJA:

Mapa Polski dla dzieci została stworzona przez specjalistkę! Agnieszka Rajczak-Kucińska od dawna zajmuje się tworzeniem map zawodowo i z pasji. To ona odpowiada m.in. za mapy z książek Wojciecha Cejrowskiego. Tak naprawdę możecie zamówić u niej każdą, wymarzoną mapę! To jej miejsce TWOJE MAPY ➡ KLIK.

 

 

 

A TAK MAPA POLSKI DLA DZIECI PREZENTUJE SIĘ U NAS

Na razie zajęła sztalugę i chyba tak zostanie, bo bardzo pasuje, a flamastry można trzymać na półeczce. Zresztą to w końcu zmotywowało mnie do powieszenia na ścianie ramek z ilustracjami, które do tej pory zalegały na sztaludze.

Jak pokazałam Wam ten zakątek biura Zabawkatora, to pisaliście, że „aż chce się usiąść i czytać”. To tylko przypominam, że mam dla KAŻDEGO z Was do poczytania CAŁY, OSTATNI NUMER magazynu „Świat zabawek, gier planszowych i książek dla dzieci” ➡ KLIK. Za darmo, bez haseł i logowania. Miłej lektury!

 

 

 

3 komentarze do “MAPA POLSKI DLA DZIECI – NAUKA GEOGRAFII PRZEZ ZABAWĘ

  1. W sumie to razem z Wami odkrywam, że mapy to świetna zabawa (wcześniej robiłam tylko dla ozdoby i czytelności książki). I cóż za przyjemnie jest czytać, że macie przy niej tyle samo radochy, co ja – projektując ją!

  2. Ale świetna mapa, zabawka, pomoc naukowa i ozdoba w jednym! Dzięki za tę propozycję! :))

  3. Ale świetna mapa, zabawka, pomoc naukowa i ozdoba w jednym! Dzięki za tę propozycję! :))

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Website

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.