NIEBANALNE PREZENTY DLA DZIECI – ZNANE KOBIETY

Co jest takiego wyjątkowego w tej serii zabawek? TEMAT. Tematem są znane kobiety z całego świata i przekroju historii ludzkości. Są to idealne, niebanalne prezenty dla dzieci – zarówno dla dziewczynek i jak i chłopców, w wieku od 4 do kilkunastu lat. Mamy więc układankę magnetyczną, w której ubieramy znane kobiety zgodnie z ich stylem i epoką, w jakiej żyły. Mamy klasyczną talię kart. Mamy puzzle 500 elementów. A to wszystko ZACHWYCAJĄCO narysowane przez dwie wspaniałe artystki! 

 

Zabawki są z firmy Mudpuppy, a znalazłam je w nowościach EDUKATORKA

 

 

UKŁADANKA MAGNETYCZNA „NIEZWYKŁE KOBIETY”
ZNAJDZIESZ TU ➡ KLIK
• niebanalne prezenty dla dzieci •

Przede wszystkim jest to zabawka idealna na wiosnę–lato. Bo mimo że jest układanką, można jej spokojnie używać w ogrodzie, samochodzie, podróży, u dziadków. Nic się nie zgubi dzięki magnesom, które – chcą, czy nie – trzymają się swojego metalowego opakowania.

Ta kreatywna zabawka pozwala ubierać i przebierać cztery znane kobiety:  Kleopatrę, królową Elżbietę I, Amelię Earhart i Fridę Khalo. Historyczne postacie mają historyczne tła: starożytna komnata, pokój w pałacu, polowe lotnisko i atelier. I teraz uwaga. Dziecko może dobrać strój zgodny z postacią, albo bawić się i przebierać znaną panią zupełnie na przekór współczesnej jej modzie. Na przykład ubrać Kleopatrę w strój pilotki.

W opakowaniu znajdziecie dwie dwustronne karty z czterema paniami w bieliźnie i 30 magnesów z ubraniami.

Możemy rozmawiać z dzieckiem o znanych kobietach, ich dokonaniach, ale też czasach w których żyły. Możemy przebierać je dla żartów, a nawet tworzyć ich nowe życiorysy w innych czasach. Możemy też nic nie robić, tylko bawić się dobrze, przypominając dziecku jak nazywa się „modelka”, którą ubiera. To też wystarczy, bo postacie te są ikonami w historii (a nawet popkulturze), więc warto je znać.

Autorką grafiki jest Mara Penny, designerka, pochodząca z Lake Tahoe. Wymiary opakowania: 16 × 22 × 2,5 cm. Zabawkę polecam dla dzieci od 4 roku życia. Cena 71,90 zł. 

 

niebanalne prezenty dla dzieci, zabawkator.pl

niebanalne prezenty dla dzieci, Ania Oka

 

TALIA KART „NIEZWYKŁE KOBIETY”
ZNAJDZIESZ TU ➡KLIK
• niebanalne prezenty dla dzieci •

Nie będę wam pisała, jak się bawić talią kart, bo oczko i wojnę chyba zna każdy, a z kolei moje umiejętności dalej nie sięgają. Za to w wojnę i oczko jako dziecko potrafiłam grać godzinami zamęczając rodziców, babcię (nie dała się) i kilkunastu kuzynów (ulegali na zmianę). Gra w karty przede wszystkim rozwija strategiczne myślenie, szacowanie, pamięć i wzmacnia emocjonalnie. 

Otóż mamy tu klasyczną talię 54 kart, ale figury zostały w nich zastąpione PORTRETAMI ZNANYCH KOBIET m.in. są wśród nich: Lucille Ball, Frida Kahlo, Amelia Earhart, Billie Jean King, Ella Fitzgerald, Indira Gandhi i Marie Curie-Skłodowska. Każda rozpoznawalna i podpisana. Każda do zapamiętania, a może do doczytania, kim była?

 

Nawet, gdyby nie były to znane kobiety, to i tak poleciłabym wam tę talię ze względu na piękną, barwną, zachwycająco trafną grafikę portretów autorstwa filipińskiej artystki Lydii Ortiz.

 

Opakowanie ma wielkość 7,5 × 10 × 3 cm, wymiary kart: 6 × 9 cm. Od jakiego wieku? Tu musiałby się wypowiedzieć specjalista od kart. Wydaje mi się, że dobrym wiekiem na rozpoczęcie takich rozgrywek jest 5–6 lat. Cena talii: 48,90 zł.

 

niebanalne prezenty dla dziewczynek, Ania Oka

niebanalne prezenty dla dziewczynek

 

PUZZLE 500 ELEMENTÓW „NIEZWYKŁE KOBIETY”
ZNAJDZIESZ TU ➡ KLIK
• niebanalne prezenty dla dzieci •

Dajcie spokój! To wielki trening dla cierpliwości mojego dziecka. Drugiego. 500 puzzli! Przy jednym podejściu jesteśmy w stanie wspólnie ułożyć 5 kobiet. A to znaczy, że w tej wyglądającej na opracowaną dla maluchów serii, jest też coś dla dzieci 8+.

Piękne, ciepłe i przede wszystkim zabawne (no dobrze, edukacyjne też) puzzle składają się z portretów 16 kobiet. Podobnie jak na kartach mamy tu podobizny m.in.: Indiry Gandhi, Fridy Khalo, Hilary Clinton czy Marii Curie-Skłodowskiej. Ilustracje są te same co w talii kart – przygotowała je Lydia Ortiz.

Jeśli nie wiecie jakie korzyści przynosi dzieciom układanie puzzli, lub jak je wybrać, zapraszam tu: JAK WYBRAĆ PUZZLE DLA DZIECKA ➡ KLIK.

Puzzle zapakowano do pudełka o wymiarach 20 ×20 × 5 cm. Ułożymy z nich obrazek wielkości 51 × 51 cm. Piszę „ułożymy”, bo my dziś będziemy dopiero kończyć. Wiek? Zdecydowanie 8 lat. Dla nastolatków też będą dobre. Cena 58,90 zł. 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Website

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.