NIEBANALNE PREZENTY DLA DZIECI – ZNANE KOBIETY

Co jest takiego wyjątkowego w tej serii zabawek? TEMAT. Tematem są znane kobiety z całego świata i przekroju historii ludzkości. Są to idealne, niebanalne prezenty dla dzieci – zarówno dla dziewczynek i jak i chłopców, w wieku od 4 do kilkunastu lat. Mamy więc układankę magnetyczną, w której ubieramy znane kobiety zgodnie z ich stylem i epoką, w jakiej żyły. Mamy klasyczną talię kart. Mamy puzzle 500 elementów. A to wszystko ZACHWYCAJĄCO narysowane przez dwie wspaniałe artystki! 

 

Zabawki są z firmy Mudpuppy, a znalazłam je w nowościach EDUKATORKA

 

 

UKŁADANKA MAGNETYCZNA „NIEZWYKŁE KOBIETY”
ZNAJDZIESZ TU ➡ KLIK
• niebanalne prezenty dla dzieci •

Przede wszystkim jest to zabawka idealna na wiosnę–lato. Bo mimo że jest układanką, można jej spokojnie używać w ogrodzie, samochodzie, podróży, u dziadków. Nic się nie zgubi dzięki magnesom, które – chcą, czy nie – trzymają się swojego metalowego opakowania.

Ta kreatywna zabawka pozwala ubierać i przebierać cztery znane kobiety:  Kleopatrę, królową Elżbietę I, Amelię Earhart i Fridę Khalo. Historyczne postacie mają historyczne tła: starożytna komnata, pokój w pałacu, polowe lotnisko i atelier. I teraz uwaga. Dziecko może dobrać strój zgodny z postacią, albo bawić się i przebierać znaną panią zupełnie na przekór współczesnej jej modzie. Na przykład ubrać Kleopatrę w strój pilotki.

W opakowaniu znajdziecie dwie dwustronne karty z czterema paniami w bieliźnie i 30 magnesów z ubraniami.

Możemy rozmawiać z dzieckiem o znanych kobietach, ich dokonaniach, ale też czasach w których żyły. Możemy przebierać je dla żartów, a nawet tworzyć ich nowe życiorysy w innych czasach. Możemy też nic nie robić, tylko bawić się dobrze, przypominając dziecku jak nazywa się „modelka”, którą ubiera. To też wystarczy, bo postacie te są ikonami w historii (a nawet popkulturze), więc warto je znać.

Autorką grafiki jest Mara Penny, designerka, pochodząca z Lake Tahoe. Wymiary opakowania: 16 × 22 × 2,5 cm. Zabawkę polecam dla dzieci od 4 roku życia. Cena 71,90 zł. 

 

niebanalne prezenty dla dzieci, zabawkator.pl

niebanalne prezenty dla dzieci, Ania Oka

 

TALIA KART „NIEZWYKŁE KOBIETY”
ZNAJDZIESZ TU ➡KLIK
• niebanalne prezenty dla dzieci •

Nie będę wam pisała, jak się bawić talią kart, bo oczko i wojnę chyba zna każdy, a z kolei moje umiejętności dalej nie sięgają. Za to w wojnę i oczko jako dziecko potrafiłam grać godzinami zamęczając rodziców, babcię (nie dała się) i kilkunastu kuzynów (ulegali na zmianę). Gra w karty przede wszystkim rozwija strategiczne myślenie, szacowanie, pamięć i wzmacnia emocjonalnie. 

Otóż mamy tu klasyczną talię 54 kart, ale figury zostały w nich zastąpione PORTRETAMI ZNANYCH KOBIET m.in. są wśród nich: Lucille Ball, Frida Kahlo, Amelia Earhart, Billie Jean King, Ella Fitzgerald, Indira Gandhi i Marie Curie-Skłodowska. Każda rozpoznawalna i podpisana. Każda do zapamiętania, a może do doczytania, kim była?

 

Nawet, gdyby nie były to znane kobiety, to i tak poleciłabym wam tę talię ze względu na piękną, barwną, zachwycająco trafną grafikę portretów autorstwa filipińskiej artystki Lydii Ortiz.

 

Opakowanie ma wielkość 7,5 × 10 × 3 cm, wymiary kart: 6 × 9 cm. Od jakiego wieku? Tu musiałby się wypowiedzieć specjalista od kart. Wydaje mi się, że dobrym wiekiem na rozpoczęcie takich rozgrywek jest 5–6 lat. Cena talii: 48,90 zł.

 

niebanalne prezenty dla dziewczynek, Ania Oka

niebanalne prezenty dla dziewczynek

 

PUZZLE 500 ELEMENTÓW „NIEZWYKŁE KOBIETY”
ZNAJDZIESZ TU ➡ KLIK
• niebanalne prezenty dla dzieci •

Dajcie spokój! To wielki trening dla cierpliwości mojego dziecka. Drugiego. 500 puzzli! Przy jednym podejściu jesteśmy w stanie wspólnie ułożyć 5 kobiet. A to znaczy, że w tej wyglądającej na opracowaną dla maluchów serii, jest też coś dla dzieci 8+.

Piękne, ciepłe i przede wszystkim zabawne (no dobrze, edukacyjne też) puzzle składają się z portretów 16 kobiet. Podobnie jak na kartach mamy tu podobizny m.in.: Indiry Gandhi, Fridy Khalo, Hilary Clinton czy Marii Curie-Skłodowskiej. Ilustracje są te same co w talii kart – przygotowała je Lydia Ortiz.

Jeśli nie wiecie jakie korzyści przynosi dzieciom układanie puzzli, lub jak je wybrać, zapraszam tu: JAK WYBRAĆ PUZZLE DLA DZIECKA ➡ KLIK.

Puzzle zapakowano do pudełka o wymiarach 20 ×20 × 5 cm. Ułożymy z nich obrazek wielkości 51 × 51 cm. Piszę „ułożymy”, bo my dziś będziemy dopiero kończyć. Wiek? Zdecydowanie 8 lat. Dla nastolatków też będą dobre. Cena 58,90 zł. 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Website

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.