BIŻUTERIA DLA DZIECI – ZESTAW – OD EDUKATOREK

Kiedy moja siedmiolatka dostała zestaw „Biżuteria dla dzieci”, byłam co najmniej sceptyczna. Po pierwsze to jest plastik – a wiecie, że lubię się snobować na drewno, choć czasami wychodzę na tym jak kura co chciała robić karierę w korporacji, a trafiła na fermę. Po drugie niby napis na pudełku głosi „do 10 lat”, ale oceniałam zabawkę jako atrakcyjną maksymalnie dla pięcio-sześciolatek. Myliłam się podwójnie, wszystko uczciwie odgdakuję i informuję, że jest to jedna z najładniejszych i najprzyjemniejszych zabawek jakie mieliśmy w domu. Gdak! 

WIEK: 4–10 lat
CENA: 88,90 zł  (można kupić różnej wielkości zestawy w cenach od 32 do 125 zł)
DLA KOGO: raczej dziewczynki
OCENA: zdecydowanie polecam, hit zabaw indywidualnych i grupowych

Biżuteria dla dzieci, Ania Oka, Zabawkator

Biżuteria dla dzieci - Najpiękniejsza Zabawka Roku 2016 Zabawkator.pl

zabawkator_biżuteria_pop_arty_b_toys_9

BIŻUTERIA DLA DZIECI

Nasz zestaw to POP ARTY! 300 ELEMENTÓW firmy B.Toys. Ale są też zestawy małe, po 50 elementów w różnych tonacjach kolorystycznych, oraz średnie 150 elementów, i ogromny 500 elementów. Cena jest oczywiście uzależniona od objętości zestawu i kształtuje się od 32 do 125 zł.

JAKĄ WIELKOŚĆ WYBRAĆ? Ja bym chciała największy słój, wiadomo. Ale poważnie. Małe zestawy są typowo do zabawy dla jednej osoby, sprawdzą się dobrze jako elegancki, niezobowiązujący prezent. 150 elementów to już całkiem sporo układania. Nasz, 300 elementów, to wielkość, która pozwoli na mega rozbudowaną zabawę, również w grupie 2-4 uczestników. Choć oczywiście Klara potrafi sama wykorzystać wszystkie elementy zakładając sklep z biżuterią. Słój z 500 elementami to zabawa bez kłótni dla rodzeństwa, do przedszkola, na warsztaty, urodziny. Jak pokazało nasze doświadczenie, biżuteria dla dzieci – jako rozrywka, a nie ozdoba – to zabawka doceniana również przez chłopców.

Zestaw do tworzenia biżuterii, Zabawkator.pl

zabawkator_biżuteria_pop_arty_b_toys_5

Wracając do naszego zestawu. Materiały do robienia biżuterii mamy zamknięte w efektownym słoju o wielkości 23 cm wysokości i ok. 13 średnicy. Jego zakrętka ma rączkę do przenoszenia oraz przymocowaną do niej zawieszkę z mini książeczką pokazującą przykładową biżuterię i elegancką kartkę prezentową.

W środku znajdziemy 300 elementów w tym większość z przyjemnego, lekko miękkiego plastiku, a część z plastiku tak miękkiego, że aż „gumowego”. Są tu części ozdobne ale też łączenia, czy podstawy pod bransoletki i pierścionki. Piękne, żywe kolory, różnorodne kształty, dobrze łączące się formy. Te klocki są tak przyjemne w dotyku, że nie dziwi mnie ich wykorzystywanie w terapiach manualnych. Na pewno zabawa nimi jest doskonałym treningiem małej motoryki. I projektowania też. Napisałam, że elementów nie nawleka się na sznurek, tylko je ze sobą sczepia? I że świetnie się trzymają? Nie? To piszę teraz. Bardzo fajny i wygodny system łączenia.

Najpiękniejsza Zabawka 2016 Zabawkator.pl

zabawkator_biżuteria_pop_arty_b_toys_13

zabawkator_biżuteria_pop_arty_b_toys_12

DO ZABAWY INDYWIDUALNEJ I GRUPOWEJ

Klara zestaw uwielbia. Mama Ania też z przyjemnością przysiada się i coś wymyśla. Koleżanki odwiedzające nasz siedmiolatkę robią wielkie WOW i rzucają się do robienia biżuterii ignorując inne zabawki. Muszę tu jeszcze napisać, że Klara ma dwa inne zestawy do robienia biżuterii, drewniane, lecz żaden z nich nigdy nie cieszył się takim wzięciem. Skąd więc ten fenomen Pop Art’ów?

Myślę, że po pierwsze powodem jest sam wygląda zestawu. Składa się na niego bardzo dużo ładnych, różnorodnych kształtów gładkich i z przyjemnymi fakturami. W miarę lekko to się łączy, a jednocześnie nic nie rozpada się nawet jak dziewczynki noszą swoje naszyjniki, bransolety czy pierścionki podczas intensywnych zabaw. Zabawka daje możliwość tworzenia własnych, pięknych kompozycji – elementy są naprawdę estetyczne, więc cokolwiek dziecko zrobi, zawsze wygląda to ładnie. W tej zabawce nie ma miejsca na porażkę, każdy jest zdolnym artystą – myślę, że to daje uczestnikom satysfakcję i buduje ich pewność siebie.

PS. Zauważyliście, że elementów zestawu można używać do zabaw matematycznych? Choćby do tworzenia zbiorów?

zabawkator_biżuteria_pop_arty_b_toys_1

zabawkator_biżuteria_pop_arty_b_toys_3

zabawkator_biżuteria_pop_arty_b_toys_11

zabawkator_biżuteria_pop_arty_b_toys_15

zabawkator_biżuteria_pop_arty_b_toys_14

zabawkator_zestaw_do_tworzenia_biżuterii_1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Website

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.