PUZZLE ŚPIĄCA KRÓLEWNA – EDUKATOREK

Puzzje Djeco to wiadomo – co jedne to piękniejsze. Kiedy Klara była mniejsza zawsze ściągała ze sklepowych półek te w profilowanych kartonikach. Jakich? No takich o różnych kształtach – jest ich cała seria z różnym poziomem trudności i tematami, nie będę wypisywała, bo widziałam co najmniej 30 wzorów. Dziś pokażę jeden – Śpiąca Królewna. Seria bajkowa podoba mi się najbardziej, dlatego bo wychodzi z niej trójdzielny obrazek do opowiadania bajki. Wygląda trochę jak ilustracje w książce   

WIEK: 4+
CENA: 51,90 zł
DLA KOGO: przedszkolaki, dziewczynki i chłopcy (w końcu jest to bajka, którą wszyscy powinni znać)
OCENA: zdecydowanie polecam, dzieci strasznie cieszą się z puzzli w nietypowych pudełkach

zabawkator_puzzle_śpiąca_królewna_1

Puzzle ŚPIĄCA KRÓLEWNA to opakowanie wielkości 20x30x6 cm, z grubej tektury z dwustronnym nadrukiem. Puzzle są grube, lakierowane, kolorowe, a każdy kafelek ma ok. 6x8cm. Jest ich 36, pasują do siebie idealnie, nie wymagają siły przy wczepianiu, a jednocześnie mocno się trzymają, gdy już zostaną połączone – skończoną pracę można przesuwać po podłodze, stole, itd. Obrazek, który powstaje po złożeniu jest długi i prostokątny – ma 60×20 cm.

zabawkator_puzzle_śpiąca_królewna_10

zabawkator_puzzle_śpiąca_królewna_2

zabawkator_puzzle_śpiąca_królewna_3

zabawkator_puzzle_śpiąca_królewna_4

Pomijając już to, jak atrakcyjne jest pudełko, te puzzle są zwyczajnie ładne. To znaczy, że mają atrakcyjną grafikę, przyjemną kolorystykę, a obrazki są narysowane „z delikatnym uśmiechem”, czyli nie śmiesznie, ale jednak z czającym się między kreskami humorem, widocznym w okrągłych jak bombki sukienkach czy minie kota.

Jednak największym autem tej układanki jest jej narracyjny charakter. Oczywiście nie znaczy to, że układający MUSI opowiedzieć bajkę. Jeśli nie chce, niech nie opowiada. Ta historia sama „opowie” się w jego głowie, kiedy będzie oglądał obrazek. Oczywiście wspaniale byłby wykorzystać okazję do tego, żeby dziecko jednak stworzyło czy raczej odtworzyło poznaną wcześniej bajkę. Albo możemy opowiedzieć ją my, dorośli. Przynajmniej za pierwszym razem. Czy też – jeśli dziecko ma 3-4 latka – za pierwszymi piętnastoma razami.

Oczywiście wyrabianie wrażliwości estetycznej i umiejętności opowiadania u dziecka nie jest podstawowym zadaniem puzzli. Podkreśliłam to jedynie dlatego, bo są to „wartości dodane” akurat przy zestawach z tej serii. Najważniejsze umiejętności, które rozwija układanie puzzli to koncentracja, spostrzegawczość, cierpliwość, poprawa małej motoryki i koordynacji ręka-oko. A nad tym wszystkim powinna królować dobra zabawa, samodzielna lub w towarzystwie.

zabawkator_puzzle_śpiąca_królewna_5

zabawkator_puzzle_śpiąca_królewna_9

zabawkator_puzzle_śpiąca_królewna_11

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Website

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.