PUZZLE XXL DLA DZIECI 2-4 LATA – PATRONAT ZABAWKATORA

Bardzo podoba mi się kierunek w jakim zmierza wydawnictwo Edgard ze swoją serią „Kapitan nauka”. Kiedy przesłali mi projekt puzzli z pytaniem o patronat, zachłysnęłąm się z radości. To są naprawde dobre ilustracje! A teraz okazało się, że jest też przepiękne opakowanie, a puzzle zgodnie z opisem są gigantyczne. Seria podoba mi się tak bardzo, że mam nadzieję na kontynuację. Chciałabym, żeby dzieci mogły wyrabiać swoją wrażliwość estetyczną właśnie na takich, polskich (!) puzzlach.

WIEK: 2-4 lata
CENA: 49,90 zł pudełkowa
DLA KOGO: maluchy, pierwsze grupy przedszkola
OCENA: zdecydowanie polecam, doskonała jakość ale też cudowne ilustracje, brawo!

zabawkator_puzzle_gigant_1

zabawkator_puzzle_gigant_7

Wielkość pudeł to 21,5×21,5×7,8 cm. Wielkość obrazka po ułożeniu 64×48 cm. Ilość kafelków 15. Jeden puzzel jest większy od mojej rozciapierzonej dłoni, ma ok. 13×16 cm.

Już same pudełka cieszą oko. Sztywne walizeczki mają uchwyty ze sznurków, górną część grafiki lakierowaną, a ilustrację matową. Wygląda to doskonale. Przy okazji – takie puzzle można dać w preznecie bez dodatkowego opakowania. Wiem, że jest to niezbyt przyjęte, ale naprawdę polecam Waszej rozwadze to rozwiązanie. NIE KUPUJMY dodatkowych opakowań do zabawek w ładnych pudłach. Nie chodzi już o oszczędzanie pieniędzy – choć w skali roku to będzie pewnie równowartość pięknie wydanej książki – ale o oszczędzanie papieru. Wiem. W opakowaniu jest większa niespodzianka, jednak efekt zaskoczenia można też uzyskać chowając prezent za plecami.

Do wyboru mamy dwa tematy MIESZKAŃCY DRZEWA z ilustracją Anny Rudak, i PLAC ZABAW Macieja Szymanowicza. Obie propozycje w przyjaznych kolorach, z tematyką bliską dzieciom, ciepłe, kojące, a jednocześnie angażujące. Zwróćcie proszę uwagę na to, że oba obrazki po ułożeniu mogą służyć do długich rozmów. Dzieje się na nich naprawdę dużo, a dzieci i zwierzęta uczestniczą w sytuacjach, które znajdują się akurat w centrum zainteresowań 2-4 latków. Tu chłopiec bawi się w piaskownicy, tam dziewczynka gra w klasy, tu mama ptaszek karmi pisklaki, a tam pszczółka leci do domu.

Wśród czytelników pojawiło się pytanie – czy te puzzle nie są zbyt łatwe dla czterolatka. I tak i nie. Zależy od czterolatka. Jeśli dziecko lubi ten rodzaj zabawy i układa puzzle od drugiego roku życia i robi to często, ułożenie tych zestawów nie będzie dla niego wyzwaniem. Ale jeśli dziecko dopiero zaczyna puzzlowanie, jest to jego jeden z pierwszych 3-5 kompletów, to te puzzle są w sam raz. Zawsze, kiedy wybieramy zabawkę dla dziecka pamiętajmy, że nie może być zbyt wymagająca. Ona ma służyć do zabawy, a nie testowania możliwości.

zabawkator_puzzle_gigant_8

zabawkator_puzzle_gigant_5

zabawkator_puzzle_gigant_6

zabawkator_puzzle_gigant_11

zabawkator_puzzle_gigant_10

Komentarz do “PUZZLE XXL DLA DZIECI 2-4 LATA – PATRONAT ZABAWKATORA

  1. Rewelacyjne te puzzle. Fajnie, że są tu zabawki dla dzieci już praktycznie od 2 roku życia, pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Website

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.