KOMBAJN ZBOŻOWY JOHN DEERE – HARIBI.PL

Zabawki Brudera zachwycają tym, że dają dziecku nie tylko możliwość zabawy, ale też praktyczną wiedzę. No i jakość! Sami pomyślcie. Dostajecie kombajn, koparkę, samochód policyjny. I przykazanie od rodzica „tylko uważaj, żeby niczego nie zepsuć”. Jaka to by była zabawa?! Kopanie koparką tylko w sypkim piasku, użwanie kombajnu na dywanie i żadnych pościgów policyjnych, wyłącznie same patrolowanie ulic. Pffy. Dlatego w przypadku tych zabawek ich jakość i precyzja wykonania wydaje się jeszcze ważniejsza niż zwykle. 

WIEK: 3+
CENA: 205 zł
DLA KOGO: przedszkolaki, młodsza podstawówka, raczej chłopcy, ale też dziewczynki
OCENA: gdyby wszystkie plastikowe zabawki były takiej jakości!

Bardzo duży wybór zabawek Brudera znalazłam w sklepie Haribi, a tutaj model Kombajnu zbożowego John Deere.

zabawkator_kombajn_bruder

zabawkator_kombajn_bruder_7

zabawkator_kombajn_bruder_9

Zacznijmy od wielkości. Specjalnie na zdjęciach pokazałam nie tylko Klarę (która jest wysoka i ma 130 cm wzrostu), ale też Elę, czyli dorosłego, żeby można było zobaczyć jak jest to ogromna zabawka. Kombajn ma rozmiar 60x47x24 i jest miniaturą prawdziwej maszyny w skali 1:16.

Zabawka ma wiele ruchomych elementów. Można podnosić i zdejmować heder, otwierać drzwi do kabiny kierowcy oraz klapy zbiornika na zboże, używać obracalnych schodów, a także odchylnej rury do wysypywania zboża, która zaopatrzona jest w pokrętło i mechanizm ślimakowy. Na wrażenie realizmu wpływa też przeszkolna kabina, skrętna oś tylna, ogumowane koła i wózek do przewożenia hedera.

No i do każdego egzemplarza dodawana jest torebka ze „zbożem” czyli białymi drobinkami o obłych, lekko nieforemnych kształtach, które wsypuje się do pojemnika na zboże, a potem można rozsypywać kręcąc rurą. U nas (poza wielkością) to chyba było największym hitem.

output_Zow0EY

Ponieważ nie mam żadnego doświadczenia z produktami Bruder’a, to zapytałam o opinie Was, czytelników, na Facebooku. Zasypały mnie entuzjastyczne komentarze mam chłopców, przytoczę kilka najważniejszych, bo potwierdzających to, co myślę oceniając nasz kombajn. Tylko, że my znamy kombajn od miesiąca, podczas gdy Wy wystawiliście opinie nawet po KILKUNASTU latach użytkowania (!). Najważniejsze zalety, jakie zobserwowałam i potwierdziły je komentarze to: najlepsza jakość, doskonałe odwzorowane oryginałów, wytrzymałość, długowieczność, możliwość dokupienia i wymiany elementów i – to co kocham – możliwość zabawy na zewnątrz.

Beata Jurkiewicz: Z Brudera korzystał już mój Starszy (dziś ma 22), potem Młodszy oprócz swoich przejął też kolekcje brata, a dziś, gdy już nie korzysta, spakowaliśmy i czekają na potencjalnego wnuki.

Agata Adamczyk: Mamy straż pożarną – regularnie jest zatapiana w wannie, bo ma zbiorniczek na wodę, dzięki czemu z węża tryska woda. Jest rewelacyjna i bardzo odporna. Podobnie jak jeep, który ma mega wytrzymałe zawieszenie, a do tego jest świetnie odwzorowany.

Anna Woźniak: Znamy! Mamy! Uwielbiamy! :):):) Syn pierwszy traktor dostał jak miał 2 lata. Do dziś służy – trzeci rok. W między czasie dostał kombajn, przyczepy i różne sprzęty do prac „w polu”. Zaletą są wymienne elementy, jak coś pęknie to można dokupić.

Jadwiga Skrabucha: Uwielbiamy Brudera, szczególnie rolnicze maszyny ale straż pożarna lejąca wodą też jest niezła. Syn lat 8 nadal bawi się brudrami, szczególnie na dworze!

Magdalena Jankowiak: Znamy oj! Znamy. Zabawki niezniszczalne. Bartek ma traktory, kombajny, maszyny rolnicze. Uwielbia je!

Wszystkim mamom dziękuję za opinie.

zabawkator_kombajn_bruder_4

zabawkator_kombajn_bruder_3

Na nas kombajn też zrobił ogromne wrażenie. Jakościowo jest bez zarzutu, a to bardzo ważne przy zabawkach z tyloma ruchomymi elementami. Tworzywa z jakich jest wykonany są wytrzymałe, ale jednocześnie miłe w dotyku (ja to nazywam „miękkim plastikiem”). Klara długo bawił się i w domu i w ogródku, a Aleksy stwierdził, że chciałby mieć taką zabawkę „jak był mały”. Oczywiście podczas zabawy na zewnątrz nie da się rozsiewać zboża, bo będzie nie do odnalezienia.

Masznyny Bruder’a zdały też egzamin naszego zaprzyjaźnionego specjalisty – Kazimierza lat 2,5. Wprawdzie niewiele o nich powiedział – choć zna nazwy wszystkich – ale za to bawił się w sposób niezwykle zaangażowany. Jego mama uważa, że najważniejsze są dokładnie oddane detale i prawdziwy wygląd zabawek. Dla wielbiciela samochdów jakim jest Kazimierz to najważniejsze, żeby dana maszyna – czy jest to auto osobowe, koparka czy dźwig – wyglądała dokładnie tak samo jak prawdziwa, bo też jest to sposób zdobywania praktycznej wiedzy. Rzeczywiście! Przyznaję, że na ten szczegół ja akurat kompletnie nie zwróciłam uwagi!

Za to mogę napisać, że dzięki ruchomym elementom bawiąc się kombajnem dziecko ćwiczy motorykę małą, dzięki rozmiarom zabawki – motorykę dużą, a jeszcze uczy się przewidywania i obserwuje jak działa oś skrętu. Super!

zabawkator_kombajn_bruder_10

zabawkator_kombajn_bruder_5

Taką zabawkę nalepiej zobaczyć w ruchu, dlatego polecam filmik:

Komentarz do “KOMBAJN ZBOŻOWY JOHN DEERE – HARIBI.PL

  1. Ja juz wybrałam. …land Rovera z przyczepa do przewożenia koni…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Website

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.