PUZZLE OBSERVATION TANIEC – FIRMA DJECO

Kategoria wiekowa: 5+
Cena: 57 złotych
Dla kogo: ten model bardziej dla dziewczynek
Ocena: polecam

Pierwszy dzień wiosny, wiatr, słońca nie ma, a Klaryca zaczyna kichać, co oznacza, że czas szykować rozrywki domowe, bo zaraz przestanie chodzić do przedszkola. Z tej okazji na pewno znowu odpalimy szkołę tańca. To pierwszy 100-elementowy zestaw, który Kla potrafi ułożyć. Nasza przygoda z puzzlami zaczęła się ledwo kilka miesięcy temu, wtedy też zaczęłam przeglądać ofertę na rynku. Długo zastanawiałam się czy inwestować w puzzle Djeco, które do najtańszych nie należą. Kupiłam. Czy kupię kolejne?

W puzzlach Observation urzekły mnie ilustracje. To przede wszystkim. Wcześniej kupowałam Kla zwyczajne zestawy po kilkanaście złotych z jej ulubionymi postaciami z bajek, ale cały czas szukałam czegoś innego niż różowe kucyki i żółte Puchatki. Chciałam, żeby puzzle, podobnie jak ilustracje w książkach, pomogły Kla w rozwinięciu wyczucia estetyki. Jedną z firm, których rysunki mi odpowiadały, była właśnie Djeco. Chwilę zajęło mi przestawienie się na trzy-, czterokrotnie wyższą cenę niż wcześniejszych zestawów. Czy faktycznie było warto?

1. Puzzle „Szkoła tańca” zajęły Kla dużo więcej czasu, niż wcześniejsze, nie tylko z powodu ilości części, ale dlatego, bo obrazek był znacznie bardziej skomplikowany.

2. Po złożeniu całości czekała ją dodatkowa zabawa w „obserwowanie”, czyli odnajdywanie na obrazku rzeczy narysowanych na białym marginesie puzzli.
3. Samo obejrzenie obrazka – pięknej i bardzo szczegółowej sali do nauki tańca – też chwilę nam zajęło. Sumując – wyższa cena, ale dłuższy czas zaabsorbowania dziecka.
4. Puzzle są dobrej jakości, wydrukowane na grubym, lakierowanym kartonie przez co z jednej strony bardzo łatwo się układają, z drugiej świetnie trzymają przy przemieszczaniu obrazka.
5. Pudło też jest bardzo wytrzymałe, Klara raczyła sprawdzić, używając go jako podstawki pod stolik (!) na którym robiła budowlę.
6. Świetnym rozwiązaniem jest plakat wielkości 1:1, na który można patrzeć układając obrazek, albo użyć jako ułatwiającej podkładki (tak na razie robi Kla).
7. Klarze bardzo podoba się temat, który kojarzy ze swoimi zajęciami baletu.

TROCHĘ DANYCH: Obrazek docelowy ma 38×61 cm (żegnajcie małe stoliczki, ponownie). W serii Observation znajdziecie kilka zestawów o różnym stopni trudności – od 35 do 200 elementów. Ilustracje są naprawdę śliczne i można znaleźć wiele ulubionych, dziecięcych tematów: Dżungla, Piraci, Przyjęcie w lesie, Przyjęcie w ogrodzie, Baśnie, Miasto nocą, 1001 nocy, Cyrk, Farma, Zamek, Jazda konna, Rycerze. Ufff, tyle dla przykładu. Ceny są takie same niezależnie od ilości puzzli.

Czy mam jakieś uwagi do puzzli „Taniec”? Żadnych. Gdyby nie cena, kupiłam bym wszystkie zestawy z serii Observation:)

zabawkator_puzzle_djeco_1
zabawkator_puzzle_djeco_4
zabawkator_puzzle_djeco_5
zabawkator_puzzle_djeco_7
zabawkator_puzzle_djeco_8

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Website

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.