POCIĄG Z CYFERKAMI – LEGO DUPLO

Kategoria wiekowa: 1,5 – 5 lat
Cena: 90 złotych (cena katalogowa), można kupić od 75 z wysyłką na Allegro
Dla kogo: dla chłopców i dziewczynek
Ocena: zdecydowanie polecam

Duplo? Przecież ona jest za duża – zdziwił się Tata Klary. Pfffy, napisane, że do 5 lat, a ona właśnie tyle ma. No dobrze, też mam wątpliwości. Ale Klara nie ma. Od trzech dni wraca z przedszkola i od razu bawi się pociągiem.

Przy okazji do łask wróciły stare klocki Duplo, które Klaryca dołącza do pociągu i rozsiewa po całym domu. Bardzo lubię takie reaktywacje starych zabawek. No i nie ukrywam, że bardzo lubię klocki. Mam wrażenie, że budowanie to najbardziej kreatywny rodzaj spędzania czasu.

No dobrze, dlaczego uważam, że nowy pociąg Duplo jest fajny i słusznie dostał tytuł najlepszej zabawki 2013 w konkursie „Mamo, to ja”? Bo ma cyferki. Tak wśród 31 klocków – z których dziecko może zbudować pociąg – 10 ma liczby od 1 do 10, które dają się zapakować po trzy na wagonik. Każdy klocek z nadrukiem ma inny kolor. Zresztą zobaczcie na zdjęciach.

Jakości klocków Duplo nadal się nie popsuła – jak zrobicie z nich półmetrową różdżkę i zaczniecie nią machać, nic nie odpadnie, wiem to, bo Klara sprawdza regularnie. Wydaje mi się, że są robione z bardziej błyszczącego plastiku w większej gamie kolorów.

Ale najważniejszą zaletą cyfrowego pociągu jest element edukacyjny. Pisałam milion razy, ale powtórzę – uwielbiam kiedy zabawki załatwiają za mnie kwestie wychowawcze.

Na pociągu nawet najmniejsze dziecko może się nauczyć liczyć do 10, oraz tego jak wygląda każda liczba. Większe może sobie tę wiedzę utrwalić. Bajka, prawda?

PS. Polecam Wam jeszcze jedną zabawę, o której pisałam w tekstach o tym jak uczyć małe dzieci matematyki. Ja stosowałam karteczki, ale można klocki, nawet fajniej.
Pierwszy wariant to pomieszać klocki i poprosić o ułożenie ich w kolejności, albo od końca na przykład.
A drugi to: układamy klocki w różnych miejscach pokoju i dziecko ma za zadanie przejechać do nich pociągiem w odpowiedniej kolejności, od 1 do 10. Po takiej rundce zmieniamy położenie klocków i bawimy się od nowa. Spróbujcie, łatwe a świetnie wspiera naukę liczb.

zabawkator_duplo_pociag_cyferki_2

zabawkator_duplo_pociag_cyferki_3

zabawkator_duplo_pociag_cyferki_4

zabawkator_duplo_pociag_cyferki_5

zabawkator_duplo_pociag_cyferki_6

 

 

 

2 komentarze do “POCIĄG Z CYFERKAMI – LEGO DUPLO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Website

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.