ZĄBEK – MASKOTKA PLUSZEKTORIUM

Kategoria wiekowa: 0+
Cena: 58 zł
Dla kogo: dla wszystkich
Ocena: polecam

Serce, płuca, nerka są jeszcze wybaczalne. Ale macica, prostata? Na te pluszaki nie każdy reaguje pozytywnie. Że niby dać dziecku różową macicę? Jak to brzmi?! Ja chciałam właśnie macicę, ale Klara zdecydowała się na ząbek. Miała swoje powody.

Pluszaki w kształcie organów i narządów pochodzą z PLUSZEKTORIUM, polskiego sklepu z maskotkami. Znajdziemy tam chociażby wątroby, żołądki, jelita, mózgi. Każda zabawka w czterech wersjach – zmęczonej, złej, wesołej i wykończonej.

Dlaczego Klara wybrała uśmiechnięty ząbek? Po pierwsze dlatego, bo właśnie wypadł jej pierwszy mleczak (jak to, dopiero co się wyrzynał, a już wypada?!). A po drugie bo znaleźliśmy plamę na zębie, co oznaczało wizytę u dentystki i borowanie. Ząbek bardzo nam pomógł. Mamy taki zwyczaj, że jak Kla siada na fotelu i otwiera buzię, to my szybko wyjmujemy jakąś zabawkę-niespodziankę. Sprawdza się lepiej niż znieczulenie. Klara jest u dentystki co 3-5 miesięcy i traktuje to jako miłą rozrywkę.

Tak więc tym razem wyjęliśmy pięknie zapakowany ząb. Na zdjęciach możecie zobaczyć, że przychodzi (pocztą) w pudełku z nadrukiem, wyłożonym różowym papierem i z listem w środku „Jestem Twoim nowym, pluszowym zębem…”. Z zabawki ucieszyła się też pani stomatolog, którą pokazywała na zębie jakie prace i jakimi narzędziami będzie wykonywała. Teraz mamy w planach omówić kwestie higieny, diety dobrej dla ząbków, budowy, próchnicy, itd. Obejrzeliśmy też tematyczny odcinek serialu „Był sobie człowiek”. A jutro ząbek idzie do przedszkola.

PS. Ja wolałabym jednak jakiś mniej znany Klarze narząd czy organ. Bo taka maskotka, to naprawdę świetny pretekst do przekazaniu dziecku masy informacji. Już widzę jak eksplorujemy tajemnice różowego mózgu!

zabawkator_pluszektorium_1

zabawkator_pluszektorium_2

zabawkator_pluszektorium_3

zabawkator_pluszektorium_5

zabawkator_pluszektorium_4

 

2 komentarze do “ZĄBEK – MASKOTKA PLUSZEKTORIUM

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Website

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.