WYPRAWA W KOSMOS – ŚWIECĄCA KSIĄŻKA HERVE TULLET’A

„The game in the dark” Herve Tullet, do kupienia w wydawnictwie BABARYBA, 16 stron, 15x21x0,8cm, kartonowe strony i okładka.

G E N I A L N A zabawa w kosmos. Nie chodzi o samo oglądanie, ale o opowieści, które można sobie układać, opowiadać, zgadywać.

W tej książce jest coś świetnego – kosmos zmienia się w zależności od tego jak naświetlimy strony. Możemy próbować wszystkie naświetlić tak samo, ale przez to, że w książce są dziurki, wycięcia, dodatkowe kształty np. gwiazdy, zawsze wygląda to trochę inaczej. Coś się świeci jaśniej, coś ciemniej. Na dwóch zdjęciach pod spodem macie przykład tej samej, różnie naświetlonej strony:

ksiazki_na_czacie_herve_tullet_10

ksiazki_na_czacie_herve_tullet_11

Muszę przyznać, że Tullet nie żałował farby świecącej w ciemności. Każda strona jest bogato zdobiona wzorami. Dodatkowo kartki są powycinane w różne wzory, dziurki, gwiazdki, co daje jeszcze efekt zabawy cieniami.

W dzień książka też wygląd interesująco – cała biała w środku, ale w różnych kształtach i z lekko widocznymi, ale za to wyraźnymi w dotyku wzorami.

Jest to wersja angielska, ale to nie przeszkadza, bo po angielsku jest tylko tytuł i tylna okładka zachęcająca do zabawy, z wypisanymi innymi tytułami Tullet’a. Nawet nie widziałem, że zrobił tyle książek! A każda z jakimś szalonym pomysłem 🙂

Książki nie można kupić w polskich księgarniach, tylko w jednym miejscu, wydawnictwie BABARYBA, które w Polsce wydaje ksiażki Herve Tullet’a jak „Naciśnij mnie” czy ostatnie „Kolory”.

ksiazki_na_czacie_tullet_swieci_w_ciemnosciach

ksiazki_na_czacie_herve_tullet_2

ksiazki_na_czacie_herve_tullet_3

ksiazki_na_czacie_herve_tullet_4

ksiazki_na_czacie_herve_tullet_5

ksiazki_na_czacie_herve_tullet_7

ksiazki_na_czacie_herve_tullet_8

ksiazki_na_czacie_herve_tullet_9

ksiazki_na_czacie_herve_tullet_14

ksiazki_na_czacie_herve_tullet_12

 

2 komentarze do “WYPRAWA W KOSMOS – ŚWIECĄCA KSIĄŻKA HERVE TULLET’A

  1. My posiadamy Turlututu i Naciśnij mnie 😉 książki, które nawet trzylatek może „czytać” sam! Chociaż z rodzicami raźniej 🙂
    szkoda, że Babaryba tylko kilka tytułów udostępnia w księgarniach…jakoś wolę wszystko zobaczyć i dotknąć zanim kupię 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Website

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.