POLSKA DLA DZIECI PUZZLE – ZUZU TOYS

Otóż już „bardziej dla dzieci” mapy nie znajdziecie. Dlaczego? Bo jest to mapa z zaznaczonymi atrakcjami dla najmłodszych. Oczywiście są też na niej morze, góry, sąsiedzi, stolica, Wisła, Róża Wiatrów, itd.

Wiek: 3+ (ze wspomaganiem rodzica), 4+ można samodzielnie
Cena: 64,99 zł
Dla kogo: dla wszystkich
Ocena: zdecydowanie polecam

Właśnie odkryłam słuszność stwierdzenia, że jesień i zima nie obejdą się bez puzzli i planszówek. Niektórzy odkurzają też wtedy książki, ale nas książki atakują cały rok. Za to dziś uświadomiłam sobie, że przez całe wakacje prawie nie sięgaliśmy do puzzli, a wystarczyły dwa dni szarugi i pach, puzzlujemy jak nałogowcy.

zabawkator_zuzu_toys_4

Naszym aktualnym hitem jest „Polska dla dzieci” od Zuzu Toys, (to nie tylko sklep, ale przede wszystkim producent różnych cudów) czyli mapa pokazująca atrakcyjne miejsca dla dzieci. Tak jak już pisałam na mapie znajdziecie też morze, góry, sąsiadów z flagami, stolicę, Wisłę, Różę Wiatrów i podział na województwa. Ale przede wszystkim miejsca, które warto odwiedzić – a dzieci nie będą się tam nudzić.

Klara wybrała już na nasze wiosenne podróże dinopark, gniazdo orła, bursztyn z komarem, narty oraz dom do góry nogami. Ja uparłam się na żubra. Bardzo się uparłam. Co się kryje pod tymi rysunkami? A to już musicie sobie znaleźć w dołączonej książeczce. Kla bardzo dobrze bawiła się przy układaniu puzzli, bo od razu wyszukiwała sobie małe rysunki i zgadywała co znaczą. Albo mówiła co by chciała żeby znaczyły.

A co się podoba w walizce z puzzlami marudnej matce? Po pierwsze polski producent, więc punkt. Po drugie wygodne pudełko zamykane na rzepy i z rączką, więc drugi punkt. (Dla mnie trochę za duże, ale zawsze można podczas przewożenia na wczasy czy wynoszenia do ogródka upchnąć tam jeszcze kilka drobiazgów, więc wybaczam). Po trzecie jest po polsku i angielsku, dzięki czemu można podstępnie rozsiewać wiedzę o naszym kraju, prezentując puzzle wszystkim dzieciom anglojęzycznym i ich dorosłym również.

zabawkator_zuzu_toys_2

zabawkator_zuzu_toys_3

zabawkator_zuzu_toys_9

CO ZNAJDZIECIE W ŚRODKU?
Puzzle sztuk 60, ok. 5X5cm, do ułożenia obrazka 48x34cm. Plakat-ściągawkę z mapą, rozmiaru A4. Książeczkę z opisami atrakcji z mapy po polsku i angielsku.
Wszystko w dobrej jakości. Puzzle pasują do siebie, nie trzeba ich wbijać przemocą, nie wypadają z siebie od podmuchu wiatru, nie ma się do czego przyczepić.

zabawkator_zuzu_toys_5

zabawkator_zuzu_toys_6

zabawkator_zuzu_toys_8

zabawkator_zuzu_toys_7

zabawkator_zuzu_toys_11

Uwaga zabawka dostałą wyróżnienie w konkursie na najlepszą zabawkę na targach Kid’s Biz Fair 2012, oraz Zabawka Roku 2013 portalu Zabawkowicz.pl

A jeśli tak jak my lubicie mapy, to nie możecie przegapić Krótkiej Historii Polski, czyli historii naszego kraju w mapach-obrazkach. Ja jestem zachwycona tą kartonówką (chyba od lat 3+). Doskonały pretekst, żeby pokazać dziecku choćby sam fakt, że granice państwa mogą się zmieniać i że kraj nie wyglądał zawsze tak samo. Zresztą, nie będę się rozpisywać, wrzucam zdjęcia na zachętę, a resztę zobaczcie sami klikając TUTAJ.

ksiazki_na_czacie_krotka_historia_polski_7

ksiazki_na_czacie_krotka_historia_polski_8

ksiazki_na_czacie_krotka_historia_polski_9

 

2 komentarze do “POLSKA DLA DZIECI PUZZLE – ZUZU TOYS

  1. CIEKAWA I EDUKACYJNA ZABAWA DLA DZIECI JAK I DOROSŁYCH

  2. „Kto ty jesteś” – Joanna Olech

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Website

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.