MAGICZNY PIASEK ANGEL SAND – OD KABUM

Mówcie co chcecie, ale największą zaletą tego wynalazku jest to, że daje się łatwo usunąć z ubrań, mebli, podłóg, innych zabawek i wszelkich tajemnych miejsc, na których dziecko jest w stanie piasek rozprowadzić.

Wiek: 3+
Cena: 34 zł
Dla kogo: dla wszystkich
Ocena: polecam

Na drugim miejscu – pozostając w temacie zalet – jest dobra zabawa dziecka, które zwłaszcza jesienią i zimą jest odcięte od plaż, piaskowych górek i plaż. Nie zapominajmy też o możliwości ponownego wykorzystania większość narzędzi, foremek, wyciskarek ze starych zestawów, w których skończyła się bądź zeschła modelina. No i to co rodzice lubią najbardziej, Magiczny Piasek niezaprzeczalnie należy do kategorii zabawki kreatywne.

Co to w ogóle jest ten Magiczny Piasek? Nic innego jak piasek kinetyczny, czyli młodszy brat modeliny. Ten grzeczniejszy dodajmy. Modelina tak jak plastelina jest niezastąpionym narzędziem pracy terapeutów i pedagogów, zwłaszcza przy wspieraniu rozwoju małej motoryki, albo jeśli chodzi o kojenie emocji. Podobno lepienie bardzo uspakaja. Nie rodziców, przynajmniej nie mnie, bo jak widzę modelinę wtartą w ubranie/meble/podeszwy/podłogę, czuję raczej niepokój. I to wcale nie twórczy.

Na piasek kinetyczny miałam oko od kiedy zobaczyłam go u naszej logopedki. Był zawsze miękki – żegnaj wieczne dokupowanie kubeczków z modeliną – lekko sypki, plastyczny i pozwalał się łatwo usunąć z każdej nawierzchni. Za to dawał podobne możliwość jeśli chodzi o lepienie, cięcie, gniecenie, budowę, wycinanie i wszystko to, co robią dzieci z piaskiem, ale też to co robią z plasteliną. Więc fajnie. Wtedy jednak odstraszyła mnie jego cena, bo dostępne były tylko duże opakowania, za które trzeba było zapłacić prawie 200 zł.

Dlatego cieszy mnie, że teraz można kupić tańszy piasek w półkilogramowych opakowaniach. Zwłaszcza, że jest naprawdę dobry, bo spełnia wszystkie obietnice producenta, czyli: jest lepki, nie twardnieje, nie wysycha, nie kurzy się, nie przykleja się do ubrań, mebli.

Klarze taka ilość piasku wystarcza na całkiem niezłą zabawę, do której używa narzędzi od swoich starych zestawów z modeliną. Myślę jednak o dokupieniu dwóch kolorów. Zwłaszcza, że nadciąga zima – czas niesprzyjający dla wielbicieli piaskowych zabaw. Oraz czas potwornie długich, ciemnych wieczorów – niesprzyjający rodzicom małych dzieci 😉

zabawkator_piasek_kinetyczny_1

zabawkator_piasek_kinetyczny_2

zabawkator_piasek_kinetyczny_4

zabawkator_piasek_kinetyczny_5

zabawkator_piasek_kinetyczny_6

zabawkator_piasek_kinetyczny_7

zabawkator_piasek_kinetyczny_3

logo

4 komentarze do “MAGICZNY PIASEK ANGEL SAND – OD KABUM

  1. Dzień dobry. Nie wiedzialam że coś takiego jest. Bardzo mi się ta informacja przyda bo ostatnio kupiłam Majeczce modelinę i było jej za ciężko lepić. Ten piasek wydaje się dużo lepszym rozwiązaniem. A Maja kończy w październiku 3 lata. Dziękuję za podpowiedź. Pozdrawiamy z pochmurnego Szczecina. Halina i Maja.

  2. No fajne, fajne. A jakby tak wywrotkę dzieciom wysypać pod jakimś dachem, to zabawa na całą zimę 😉 Sama bym się przyłączyła ;P

  3. A czy są jakieś zestawy tego piasku? Tak jak zestawy modeliny?

  4. Świetna sprawa. Córka (3l.) była zachwycona, lepiła pierogi, sypała „mąką”, mięciutkie, super w dotyku. Syn (15 miesięcy) też dobrze się bawił, dobre pierwsze ćwiczenie dla paluszków. Sprząta się na prawdę łatwo. Po zabawie odkurzanie jest murowane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Website

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.