DREWNIANE MEMO DOTYKOWE – OD KABUM

Piękna zabawka. Ale nie dlatego ją polecam. Słowo. Piszę o niej, ponieważ rozwój sensoryczny jest podobno najbardziej niedoceniany przez rodziców. Pewnie dlatego, że tak naprawdę ciężko jest nam odnieść się do umiejętności naszych dzieci w tym zakresie. Przyznacie, że łatwiej sprawdzić, zdolność dziecka w temacie odróżniania cyfry 6 od 9, niż ocenić czy właściwie interpretuje bodźce sensoryczne. Tymczasem wszelkie zaburzenia w tym obszarze potrafią bardzo utrudnić życie – nie tylko dzieciom, ale też dorosłym.

Wiek: 5+
Cena: 64 zł
Dla kogo: dziewczynki, chłopcy, dzieci, dorośli
Ocena: polecam

Stąd moje gorące uczucia do gier odwołujących się do zmysłów, choć kiedyś nawet nie wiedziałam, że są zabawki sensoryczne. O francuskiej grze zapachowej opowiadałam TUTAJ i chociaż mamy ją już kilka miesięcy, nadal często z niej korzystamy (i nauczyłyśmy się w końcu zapachów!).

Gra składa się z 24 niebarwionych klocków, czyli 12 par o różnych wzorach wyciętych na płytce. Podstawowym założeniem zabawy jest to, aby uczestnicy odnajdywali pary kierując się wyłącznie dotykiem. Jak dziecko się znudzi, można grać tradycyjnie, a także używać elementów zabawki jako zwykłych klocków.

Klara oczywiście klocki wykorzystuje do budowania domków i zagród. I tu ciekawostka – mimo że ma też zwykłe, gładkie klocki drewniane, aktualnie woli te z memo. Myślę, że ich atrakcyjność zwiększa jednak nietypowa faktura. Choć w układaniu są oczywiście trudniejsze. Na zdjęciu możecie zobaczyć jak Kla zrobiła zagrodę dla jeży z gry „Pędzące jeże”. Znowu świetny przykład „współpracy” między zabawkowej.

zabawkator_memo_dotykowe_11

zabawkator_memo_dotykowe_7

Bardzo mi się to podoba, bo jak pisałam wiele razy mam ogromną słabość do układanek, mem (O masz, jak to się odmienia w liczbie mnogiej??), gier, których części można wykorzystywać w innych zabawach. Tak, oczywiście, potem nadchodzi czas koszmarnej orki, bo trzeba wszystkie elementy posegregować do rodzimych pudełek i poukładać na półkach, ale chyba się zgodzicie – to lepiej niż miałby się kurzyć nieużywane.
zabawkator_memo_dotykowe_8

Na co jeszcze chcę zwrócić uwagę, bo jest to moim kolejnym konikiem i bardzo zależy mi na promocji tematu – gra jest też dobra do polecenia dla ludzi starszych. Dziadków, pradziadków. Dla tych, którzy bawią się z naszymi dziećmi – niech zajęcie to będzie też atrakcyjne dla nich.

Ale też dla tych, którzy potrzebują rozrywki na długie wieczory. Można im podrzucić memo na trochę i zachęcić, żeby pograli a jednocześnie zadbali o własną sensorykę – nie zapominajmy, że w pewnym wieku jest to tak samo ważne jak u dzieci.

PS. I jako dodatek specjalny dla wnikliwych: co to jest integracja sensoryczna.

zabawkator_memo_dotykowe_4

zabawkator_memo_dotykowe_3

zabawkator_memo_dotykowe_1

zabawkator_memo_dotykowe_10

zabawkator_memo_dotykowe_5

logo

4 komentarze do “DREWNIANE MEMO DOTYKOWE – OD KABUM

  1. Wzruszył mnie ten wpis przez pomysł żeby uaktywnić dziadków. Nasi dziadkowie są niestety mocno starszymi ludźmi i nigdy nie myślałam o tym, że można z nimi się bawić jak z dziećmi. Naprawdę bardzo mi zaimponowałaś Aniu, że o tym pomyślałaś. Ściskam Cię serdecznie *

  2. Ładne, a pomysł z dziadkami faktycznie super

  3. i można grać w nocy, albo jak wyłączą prąd 🙂

  4. Nie mogę nigdzie w sieci znaleźć tej gry. Wiesz może gdzie jest dostępna?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Website

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.