MUMINKOWE LOVE OD PIKININI

Kubek z Muminkiem i kumplami, zaparzaczka z Panną Migotką i portmonetka z Małą Mi – czyli dalszy ciąg blogowej Zimy Muminków. Wpis mocno zdjęciowy z odsyłaczami do książek i parasolek, ponieważ wszystkie te gadżety znacie dobrze z zabawkatorowego FB.

Kolejna część naszych munikowych zbiorów. Polecałam już książki o Muminkach (oryginalne i opracowaniach dla maluchów od 12 miesiąca), zestaw do pieczenia muminkowych ciasteczek oraz piękny parasol z Muminkami. Dziś trzy kolejne drobiazgi.

KUBECZEK MUMINKOWY Cena 35 zł
Muminkowy kubek wybierałam dla Klary, więc zdecydowałam się na niewielki – 150 ml pojemności, z tworzywa sztucznego, koloru kości słoniowej, z wizerunkiem dziewięciu muminkowych bohaterów. Zależało mi na czymś trudnym do stłuczenia, ponieważ kubek będzie często używany w ogródku i w podróży. Mamy kubek emaliowany, piękny – kolekcja chyba jest jeszcze do zdobycia w Empiku – ale niestety szybko nagrzewa się od cieplejszego napoju. Trochę się bałam, że kubek z tworzywa będzie farbował od kawy inki i soków. Nie farbuje.

zabawkator_kubek_z_muminkami_2

zabawkator_kubek_z_muminkami_1

ZAPARZACZKA DO HERBATY PANNA MIGOTKA Cena 37 zł
Zaparzaczki do herbaty znalazłam w czterech, rodzinnych wzorach: Muminek, Mamusia Muminka, Tatuś Muminka i Panna Migotka. Sama zaparzaczka jest dobrej jakości, fińskiej firmy Muumi, a figurka ma wysokość 4 cm i jest odczepiana, więc jakby kiedyś zaparzaczka się zużyła, figurkę można przypiąć np. do breloczka. Jest ładnie zapakowana. Ten egzemplarz nie zostanie u nas, tylko poleci do Londynu, do mojej młodszej siostry – zawsze kojarzyła mi się z Panną Migotką 😉

zabawkator_zaparzaczka_panna_migotka_1

zabawkator_zaparzaczka_panna_migotka_2

zabawkator_zaparzaczka_panna_migotka_4

PORTMONETKA Z MAŁĄ MI Cena 39 zł
Z rankingów popularności wynika, że Mała Mi i Włóczykij to zadecydowanie najbardziej lubiane postacie ze świata fińskich trolli. Najmniejszą sympatią cieszą się: Buka, Paszczak, Ryjek. Pewnie z tego powodu w designie Mała Mi pojawia się tak często jak Muminek. Myślę, że portmonetka z tą małą złośnicą będzie świetnym preznetem dla dziewczynki małej, dużej, dorosłej, a nawet w wersji „nastoletniej”. Przy czym nazwa portmonetka jest trochę myląca, bo jest to raczej niewielka, płócienna kosmetyczka z nadrukiem. Jej wielkość to 15 na 15 centymetrów. Klara wkłada do niej drobiazgi do przedszkola, jak chusteczki, pomadkę ochronną, zapasowe spinki. Oczywiście jeśli ktoś lubi duże portmonetki, to nie widzę przeszkód, żeby używać jej zgodnie z nazwą.

zabawkator_portmonetka_z_mala_mi_2

zabawkator_portmonetka_z_mala_mi_3

zabawkator_portmonetka_z_mala_mi_1

W sesji portmonetki udział wzięły kafelki z gry MUMINKOWE MEMO.

A tu możecie podejrzeć Pannę Migotkę w śnieżnym SPA.

zabawkator_zaparzaczka_panna_migotka_3

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Website

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.