MINECRAFT „FARMA” I „PIERWSZA NOC” – OD LEGO

ALEKSY: Wirtualne klocki przemienione w prawdziwe klocki? I to klocki Lego? To musiało się udać! Zestawy Minecraft, to moim zdaniem wydarzenie zabawkowe minionego roku. Odciągnąć dzieciaki od komputera, przy pomocy komputerowego wabika? Genialne!

Wiek: 8+
Cena: zestawy od 99 zł
Dla kogo: Dla wielbicieli gry Minecraft, ale nie tylko!
Ocena: zdecydowanie polecam, świetne konstrukcje, doskonała zabawa w grę komputerową poza komputerem

Zwykle kiedy ktoś tłumaczył czym jest „Minecraft” obok słów takich jak generator świata, sandbox, czy popularnego stwierdzenia „możesz zrobić wszystko, ale nie musisz robić niczego” pojawiało się porównanie „takie klocki LEGO przeniesione do gry komputerowej”. Mojang i duńska firma klocków nareszcie wzięły to sobie do serca i stworzyły serię Lego Minecrafte.

Widać, że kiedy pracowano nad LEGO Minecraft szukano nowych rozwiązań mających oddać charakter tej gry. I nie mówię tutaj o stworzeniu klocków przedstawiających spikselowane narzędzia, dedykowanych specjalnie tułowiu Creeper’a, czy choćby kwadratowych głowach (świetne).

zabawkator_minecraft_14

zabawkator_minecraft_7

zabawkator_minecraft_15

Chodzi mi o „dynamikę” konstrukcji po ich zbudowaniu, czyli tym, że po złożeniu zestawu, możemy się nim wyjątkowo swobodnie bawić, bez uszkadzania całości.

Jest to szczególnie widoczne w zestawie 21115 „Pierwsza Noc”. Po skończeniu budowy możemy wygodnie przenosić złożone z kilkunastu klocków elementy. Nie trzeba się siłować, nic się nie rozwala podczas wypinania budowli. Po prostu zdejmujemy fragment zarośniętego dachu, by po chwili stał się fragmentem ogrodu, albo wybiegiem dla świni. Tak samo jest ze świnią – mimo że zrobiona z wielu dość drobnych elementów też jest łatwo „wypinalna” dzięki zastosowaniu klocków z pojedynczą wypustką.

Po zabawie warto też zajrzeć na koniec instrukcji, gdzie znajdują się porady jak przebudować zestaw. I nie chodzi tu o „3 w 1” znanym z LEGO Creator. Czyli trzy nowe pomysły z użyciem tych samych klocków. Są tutaj pomysły na przebudowę jedynie części konstrukcji, przy czym główny szkielet zostaje taki sam.

We wspomnianym zestawie „Pierwsza Noc” pokazywane są możliwości przemeblowania wnętrza domu i przebudowy zagrody dla świni (zastosowanie drugiego pomysłu sprawia, że świnia zagląda centralnie w okno budowli, czyżby planowała atak na Steve’a? ;).

zabawkator_minecraft_9

zabawkator_minecraft_12

Przemiany w zestawie, 21114 „Farma” mnie akurat nie zachwyciły, ale Klarę i Mamę bardzo, więc jak widzicie każdy znajdzie coś dla siebie. Nie pisałem chyba, że zestawami bardzo chętnie bawi się Klara? Pewnie dlatego, że dla niej to domki, zagrody, zwierzaki, coś, co zwyczajnie lubi. No i jak wspomniałem wcześniej – po zbudowaniu elementy są łatwo rozczepialne, więc można używać ich jak zabawek.

Trzeba jeszcze wspomnieć, że zestawy można ze sobą łatwo połączyć tworząc konstrukcję naprawdę konkretnych rozmiarów.
Jeśli chodzi o jakość, firma jak zawsze bardzo się postarała. Każdy klocek, który został wykorzystany jest świetnie przemyślany, wszystko się ze sobą dobrze łączy, naprawdę polecam, nawet jeśli nie jesteś fanem „Minecraft’a” 😉

zabawkator_minecraft_13

zabawkator_minecraft_5

zabawkator_minecraft_10

zabawkator_minecraft_1

zabawkator_minecraft_3

zabawkator_minecraft_11

zabawkator_minecraft_8

zabawkator_minecraft_2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Website

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.