NISIEK MASKOTKA Z KSIĄŻKI O LOTTCIE ASTRID LINDGREN

Jeśli czytaliście książę o przygodach Lotty autorstwa Astrid Lindgren (np. w pięknym wydaniu z Zakamarków zatytułowanym „Lotta. Trzy opowiadania”), to na pewno znacie Niśka. Tego właśnie Niśka Klara wypatrzyła w Badecie podczas spotkania z pisarką Rose Lagercrantz – autorką genialnej trylogii o Duni i jej szczęśliwym życiu. I teraz Nisiek maskotka mieszka z nami. 

WIEK: 0+
CENA: 33 zł
DLA KOGO: dziewczynki, chłopcy, wielbiciele książek o Lottcie Astrid Lindgren
OCENA: Zdecydowanie polecam, nie spodziewałam się, że Nisiek tak zadziała na wyobraźnię Klary

Nisiek maskotka z książki "Lotta", Zabawkator.pl

NISIEK MASKOTKA PROSTO Z KSIĄŻKI

Klara się w Niśku zakochała. Wprawdzie nie mamy zwyczaju kupowania jej zabawek bez przemyślenia, w sklepie, kiedy o nie poprosi, ale Nisiek miał przewagę nad innymi maskotkami – był bohaterem książkowym. W dodatku jednej z ulubionych książek. A do takich bohaterów, to my mamy wielką słabość.

I tak właśnie Nisiek pojawił się w naszym domu. A pojawił się z magiczną karteczką. Dla mnie była to zwyczajna papierowa metka dodawana do zabawek, ale okazało się, że na stronie, która według mnie była niezadrukowana, znajduje się instrukcja obsługi Niśka widoczna tylko dla dzieci.

Nie udało mi się poznać jeszcze wszystkich punktów, ale kilka już mogę Wam przytoczyć – gdybyście kiedyś zdecydowali się kupić swojemu dziecku Niśka. Otóż:

1. Nisiek może pić wszystkie słodkie syropy kiedy chce, oraz brać tran w rybkach żelkach i pastylki na ból gardła, nawet jak nie jest chory. Jemu to nie szkodzi. To nawet jego jedzenie.

2. Nisiek swój owalny kształt zawdzięcza temu, że jego mama dużo go wałkowała łapkami. Dlatego codziennie trzeba go wałkować, bo bardzo to lubi a poza tym pozwala mu to zachować taki kształt. Jeśli nikt nie będzie wałkował Niśka może zrobić mu się duża pupa.

3. Nisiek w każdą niedzielę ma urodziny, Wielkanoc i Gwiazdkę.

4. Niśkowi w każdy wtorek wypada ząb.

5. Nisiek uwielbia nosić okulary, dlatego czyta dużo książek.

6. Nisiek obraża się kiedy nie chodzi z dzieckiem do przedszkola. Planuje też w każdy poniedziałek chodzić do szkoły, a może nawet w każdy dzień, ale musi mieć swój mały notes (zszyty białą nicią z kolorowych kartek).

7. Kiedy Nisiek jest w dobrym humorze robi się bardzo silny. Potrafi odsłonić rolety, a nawet przepchnąć nosem wielkie drzwi od szafy.

To na razie tyle. Czuję jednak, że Nisiek jeszcze nie raz nas zaskoczy. Z własnych obserwacji mogę dodać, że Nisiek maskotka uwielbia brudzące zabawy i niebezpieczne miejsca. W ciągu zaledwie dwóch tygodni trzykrotnie wymagał prania, a kilka razy delikatnego mycia mokrą szmatką.

zabawkator_nisiek_6

Nisiek maskotka, Ania Oka, Zabawkator.pl

zabawkator_nisiek_5

zabawkator_nisiek_3

zabawkator_nisiek_maskotka_Lotta

 

2 komentarze do “NISIEK MASKOTKA Z KSIĄŻKI O LOTTCIE ASTRID LINDGREN

  1. Niestety nie widziałam wcześniej tej książeczki ale wygląda bardzo ciekawie i ta fajna maskoteczka przyznam, że pobudza wyobraźnię hihi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Website

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.