GRA KWADRYLION – OD GRANNA

Kolory, magnesy, plansza, którą składa się samemu z kilku elementów, zasady – banalne, choć zadania potrafią być tak trudne, że sama jeszcze wielu nie rozwiązałam. Świetny prezent na Dzień Dziecka, doskonały pomysł na wyjazd/piknik/popołudnie w ogrodzie. A dziś najtrudniejsze zadania planuję wypróbować na… randce. 

Wiek: 7+ (dorośli jak najbardziej, moim zdaniem dzieci mogą od lat 6)
Cena: od 56 zł
Dla kogo: chłopcy, dziewczyny, rodzice
Ocena: zdecydowanie polecam, bardzo osobiście, bo wśród wszystkich świetnych gier w jakie graliśmy ta jest moją ulubioną

Gra składa się z 12 „puzzli” czyli kulkowych modułów, czterech magnetycznych części planszy i książeczki z zdaniami. Puzzle mają od 2 do 5 kulek i bajeczne kolory. Plansze są dwustronne z jednej strony białe, z drugiej czarne, z zablokowanymi polami. Części te są magnetyczne, co pozwala na ich wygodne łączenie podczas budowy planszy.

zabawkator_kwadrylion_4

zabawkator_kwadrylion_16

zabawkator_kwadrylion_17

zabawkator_kwadrylion_20

O co chodzi z budową planszy? Żeby to wyjaśnić opiszę na czym polega gra.

1. Wybieramy zadanie z książki z zadaniami – jak to w grannowych zestawach z serii „Smart games” w każdej książeczce jest kilka poziomów trudności. Tu mamy pięć: starter, junior, expert, master i wizard. Analogicznie na końcu książki znajdziecie rozwiązania zadań, do których możecie zajrzeć w razie niepowodzenia.

zabawkator_kwadrylion_9

2. Powiedzmy, że wybraliśmy zadanie numer osiem. Teraz bierzemy części planszy i układamy ją jak na ilustracji, pamiętając o odpowiednim kolorze i układzie zablokowanych pół. Plansza świetnie łączy się na magnesy i nie przesuwa podczas gry.

zabawkator_kwadrylion_10

zabawkator_kwadrylion_11

3. Następnie układamy puzzle tak jak na obrazku, a te, które zostaną odsuwamy na bok. Tak wygląda nasza wyjściowa sytuacja do gry. Teraz naszym zadaniem jest zmieszczenie na planszy pozostałych elementów.

zabawkator_kwadrylion_12

4. Kiedy wszystkie puzzle są na planszy, zakończyliśmy zadanie.

zabawkator_kwadrylion_13

Tak jak zawsze to powtarzam – uwielbiam gry do których instrukcja jest praktycznie zbędna. W naszej rodzinie tylko Aleksy jest niesłychanie wytrzymały w tym temacie i nawet jak ma do czynienia z instrukcją o objętości książki (są takie) to ją przeczyta i ogarnie. Ja w przypadku dłuższych instrukcji czytam je wcześniej, żeby z Klarą od razu przystąpić do grania, bo inaczej wisi mi na ramieniu wołając „mogę już ustawić pionek”, „mogę już zacząć”, „a to do czego”…

„Kwadrylion” to kolejna samo-gra czyli można w nią grać samemu. Ale można też w kilka osób, wystarczy mierzyć czas wykonania zadania. W dodatku dzięki zróżnicowanemu poziomowi zadań grać mogą osoby w różnym wieku – maluch dostaje poziom pierwszy, średniak drugi, a młodzież i dorośli trzeci-czwarty. Nie polecam zaczynać od piątego, jeśli wcześniej nie „rozgrzaliście się” podobnym rodzajem łamigłówki. Ja utknęłam właśnie na zadaniach z trzeciego-czwartego. Bo jednak niektóre wymagają chwili spokoju.

Gra podoba się nam wszystkim wyjątkowo, a ja to wręcz zostałam jej entuzjastką. Klara chętnie robiła zadania z poziomu pierwszego, razem robiłyśmy z drugiego. Dla mnie wielkim plusem jest już sama konieczność ułożenia plansz i puzzli do pozycji wyjściowej – to też fajny trening spostrzegawczości i koncentracji dla młodszych dzieci.

No i śliczna jest, bardzo przyjemnie składa się planszę, a kulkowe puzzle miło trzyma się w rękach.
Dla mnie ulubiona gra z tej serii. Polecam ją z pełną odpowiedzialnością, bo jest już całkiem długo testowana w naszym domu.

zabawkator_kwadrylion_3

zabawkator_kwadrylion_5

zabawkator_kwadrylion_2

zabawkator_kwadrylion_18

zabawkator_kwadrylion_15

zabawkator_kwadrylion_8

zabawkator_kwadrylion_1

zabawkator_kwadrylion_14

zabawkator_kwadrylion_7

4 komentarze do “GRA KWADRYLION – OD GRANNA

  1. Bardzo fajna gra, ale jak widzę cenę 56zł + na zdjęciach widać, że jakość wykonania jest tak na 3+ to nie wiem czy kupię, a w same zasady trzeba się drogę wczytać….

  2. Bardzo dziękuję za polecenie tej gry! W listopadzie niespodziewanie wylądowaliśmy z młodym w szpitalu i nie wiedzieliśmy jak poprawić mu humor, jak odwrócić uwagę! Zaczęliśmy szukać w internecie i znaleźliśmy ten blog. Kupiliśmy grę bez zastanowienia patrząc tylko na wiek, młody ma 7 lat. I strzał w dziesiątkę! Młody układał godzinami. A jak przyjechał mąż i usiadł, to siedział do 1 w nocy. Jeszcze raz dziękujemy i będziemy zawsze tu zaglądać.
    A jakość gry świetna, nawet na kołdrze spokojnie można się rozłożyć. W szpitalu wszyscy pożyczali, nawet dla młodszych dzieci!
    Pozdrawiamy!!!

  3. Wszystkie „smart Games,” są mogą. Wykonanie? Niezniszczalne. Ma 13 rodzajów i wszystkie są na topie

  4. Czy ta gra nadaje się dla raczej średnio cierpliwej 6,5 latki?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Website

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.