SZYBKA ŚCIĄGAWKA – PODSUMOWANIE 20 PREZENTÓW NA DZIEŃ DZIECKA dla Foch.pl

W dzisiejszym przeglądzie znajdziecie propozycje od 10 do 200 złotych, tak aby każdy mógł wybrać coś dla siebie w zależności od tego jak obchodzi 1 czerwca – symbolicznym upominkiem, czy raczej większym, składkowym prezentem.

Motywem jaki wybrałam do tekstu jest zabawa na świeżym powietrzu. Ponieważ jednak nie każdy ma ogródek, park czy las za rogiem, a do tego nie zawsze możemy wyjść z dzieckiem z domu, starałam się pokazać zabawki, które wcale nie zostały stworzone specjalnie z myślą o zabawie na zewnątrz i spokojnie możemy ich używać w pokoju. Chciałam jednak aby każda propozycja czy poprzez możliwość wysłania dziecka na świeże powietrze, czy przez temat zabawki, była związana z naturą.

Możliwe, że temat ten rzucił się na mnie, bo sama kombinuję jak przenieść się z pracą w teren skoro pogoda podobno nadciąga piękna. A może nadal jestem pod wielkim wpływem książki – za długiej, średnio napisanej ale i tak fascynującej – „Ostatnie dziecko lasu” Richard Louv, w której bardzo dokładnie przeanalizowano „zespół deficytu natury” czyli dzisiejszy rozłam między dzieciństwem a przyrodą, gdy tymczasem: „Kontakt z przyrodą może zmniejszyć objawy deficytu uwagi i nadpobudliwości psychoruchowej, poprawiać zdolności poznawcze i zwiększać odporność na stres i depresję”. W skrócie, gdybyście nie zamierzali sięgać: według autora i jego rozmówców to zbyt mała dawka przyrody w życiu współczesnych dzieciaków jest odpowiedzialna za większość coraz częściej pojawiających się dziecięcych zaburzeń.

Tyle wstępu, zapraszam na przegląd i przypominam, że są to tylko propozycje, które mają służyć inspiracji do własnych poszukiwań. Pokazuję zabawki, które sprawdziły się u nas w domu i oczywiście mam nadzieję, że jeśli macie własne, fajne typy, to podzielicie się w komentarzach.

A na końcu tekstu znajdziecie kilka propozycji, które mogą być prezentami zarówno dla trzylatka, nastolatka, dorosłego i seniora. ZAPRASZAM, CAŁY TEKST ZNAJDZIECIE TUTAJ
W
iększość propozycji znacie z bloga, ale dodałam kilka nowych, które niedługo pokażę szerzej również na Zabawkatorze – jak choćby klocki sensoryczne, święcące kule i pompony do zabaw w ogrodzie, czy edukacyjną pościel Ptaki polskie.

9__klocki_sensoryczne_1

9__klocki_sensoryczne_5

11_lampki_i_pompony_6

11_lampki_i_pompony_2

13_posciel_ptaki_2

13_posciel_ptaki_0

Komentarz do “SZYBKA ŚCIĄGAWKA – PODSUMOWANIE 20 PREZENTÓW NA DZIEŃ DZIECKA dla Foch.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Website

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.