SZYBKA ŚCIĄGAWKA – PODSUMOWANIE 20 PREZENTÓW NA DZIEŃ DZIECKA dla Foch.pl

W dzisiejszym przeglądzie znajdziecie propozycje od 10 do 200 złotych, tak aby każdy mógł wybrać coś dla siebie w zależności od tego jak obchodzi 1 czerwca – symbolicznym upominkiem, czy raczej większym, składkowym prezentem.

Motywem jaki wybrałam do tekstu jest zabawa na świeżym powietrzu. Ponieważ jednak nie każdy ma ogródek, park czy las za rogiem, a do tego nie zawsze możemy wyjść z dzieckiem z domu, starałam się pokazać zabawki, które wcale nie zostały stworzone specjalnie z myślą o zabawie na zewnątrz i spokojnie możemy ich używać w pokoju. Chciałam jednak aby każda propozycja czy poprzez możliwość wysłania dziecka na świeże powietrze, czy przez temat zabawki, była związana z naturą.

Możliwe, że temat ten rzucił się na mnie, bo sama kombinuję jak przenieść się z pracą w teren skoro pogoda podobno nadciąga piękna. A może nadal jestem pod wielkim wpływem książki – za długiej, średnio napisanej ale i tak fascynującej – „Ostatnie dziecko lasu” Richard Louv, w której bardzo dokładnie przeanalizowano „zespół deficytu natury” czyli dzisiejszy rozłam między dzieciństwem a przyrodą, gdy tymczasem: „Kontakt z przyrodą może zmniejszyć objawy deficytu uwagi i nadpobudliwości psychoruchowej, poprawiać zdolności poznawcze i zwiększać odporność na stres i depresję”. W skrócie, gdybyście nie zamierzali sięgać: według autora i jego rozmówców to zbyt mała dawka przyrody w życiu współczesnych dzieciaków jest odpowiedzialna za większość coraz częściej pojawiających się dziecięcych zaburzeń.

Tyle wstępu, zapraszam na przegląd i przypominam, że są to tylko propozycje, które mają służyć inspiracji do własnych poszukiwań. Pokazuję zabawki, które sprawdziły się u nas w domu i oczywiście mam nadzieję, że jeśli macie własne, fajne typy, to podzielicie się w komentarzach.

A na końcu tekstu znajdziecie kilka propozycji, które mogą być prezentami zarówno dla trzylatka, nastolatka, dorosłego i seniora. ZAPRASZAM, CAŁY TEKST ZNAJDZIECIE TUTAJ
W
iększość propozycji znacie z bloga, ale dodałam kilka nowych, które niedługo pokażę szerzej również na Zabawkatorze – jak choćby klocki sensoryczne, święcące kule i pompony do zabaw w ogrodzie, czy edukacyjną pościel Ptaki polskie.

9__klocki_sensoryczne_1

9__klocki_sensoryczne_5

11_lampki_i_pompony_6

11_lampki_i_pompony_2

13_posciel_ptaki_2

13_posciel_ptaki_0

Komentarz do “SZYBKA ŚCIĄGAWKA – PODSUMOWANIE 20 PREZENTÓW NA DZIEŃ DZIECKA dla Foch.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Website

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.