UKŁADANKA CIENIE „KRECIK” – OD NEFERE

Wiecie, że krecik powstał pół wieku temu? Powiecie – są bajki jeszcze starsze. A ja odpowiem: tak, ale Krecik jest jedną z najlepszych, tych, co tak samo podobały się dzieciom z połowy XX wieku jak i naszym maluchom z wieku XXI. Krecika polecam z dwóch powodów. Po pierwsze wszystkie odcinki mają DOSKONAŁE scenariusze. Dziś rzadko zdarzają się bajki, które mogą dziecko tak zaczarować i zaskoczyć jednocześnie. Po drugie, i to jest ważne dla pokazywanej dziś zabawki, ta seria ma bardzo dobrą grafikę. Prostą, charakterystyczną, przyjazną z ładnymi kompozycjami i kolorami. Tę właśnie grafikę znajdziecie na układance z cieniami. 

WIEK: 12m+ (moim zdaniem bliżej 2 lat)
CENA: 46 zł
DLA KOGO: dziewczynki, chłopcy
OCENA: zdecydowanie polecam, świetna zabawka, doskonała jakość, piękna grafika

UKŁADANKA Z KRECIKIEM mieści się w drewnianym pudełku z wsuwanym, przepięknie zadrukowanym, wieczkiem. Znajdziemy w nim cztery plansze z dziewięcioma cieniami postaci na każdej. Do tego 36 kafli drewnianych z bohaterami bajki w kolorze. Samo piękno.

zabawkator_krecik_układanka__gra_cienie_14

zabawkator_krecik_układanka__gra_cienie_10

Krecika uwielbiała moja Mama. Pamiętam, że jak byłam mała, czekała na każdy odcinek tak samo jak ja. Ja też uwielbiałam się zanurzać w jego świat. Przyroda, zwierzaki, rośliny. Czasem Krecik zderzał się z ludźmi i cywilizacją. Potem przygody tego małego bohatera z zapartym tchem oglądał mój starszy syn. A prawie dekadę później, jego młodsza siostra. Oboje lubili też krecikowe książki, co widać, bo choć kartonowe, słabo zniosły próbę dwójki użytkowników.

Dlatego jak tylko zobaczyłam serię zabawek z naszym czeskim sąsiadem, od razu wiedziałam, że muszę pokazać Wam choć jeden przykład – z powodu cudownych, pełnych lata, przyrody, ruchu, obrazków.

Układanka z cieniami ma same zalety, żadnego minusu:
1. Jest bardzo trwała. Drewniane opakowanie 17x17x5 cm. Drewniane tabliczki i drewniane kafle do układania, nadrukowane i polakierowane. Naprawdę nie wiem co trzeba by było zrobić, żeby je zniszczyć? Może działając ostrymi narzędziami? No ale takich małe dzieci nie dostają. Raczej.
2. Ciepły, przyjazny temat. Zwierzątka i ich małe, codzienne sprawy, obowiązki, zabawy, sztuka, przyjaźń.
3. Jakość: wszystko do siebie idealnie pasuje, jest gładkie, kolory są intensywne, nadruk równy.

Jak się bawimy? Najprościej będzie dać dziecku jedną planszę i dziewięć pasujących do niej kafelków. Cienie są dość skomplikowane, więc zabawa nie jest wcale taka łatwa, jak się wydaje. Im dziecko będzie sobie lepiej radziło z dopasowaniem postaci do cienia, tym więcej plansz można włączyć do zabawy. Można też zamienić układankę na grę. Każdy uczestnik dostaje swoją planszę (od 2 d0 4 osób), kafle leżą na środku. Zadanie polega na jak najszybszym odnalezieniu figur ze swojej planszy i ułożeniu ich na cieniach.

Kafelki układamy na planszy, ale na zdjęciach Klara kładzie je obok, żeby pokazać na czym polega zabawa.

zabawkator_gra_krecik_cienie_1

zabawkator_krecik_układanka__gra_cienie_3

zabawkator_krecik_układanka__gra_cienie_6

Producent poleca zabawkę od 12 miesiąca życia. Można próbować, choć moim zdaniem dziecko naprawdę skorzysta z niej dopiero ok. 2 urodzin. Oczywiście wszystko zależy od malucha, jego umiejętności skupienia uwagi, itd. Jednak jeśli jednak nasz roczniak nie zainteresuje się zabawką, nie ma co się stresować, trzeba ją schować i wyjąć za kilka miesięcy.

Układankę znalazłam tutaj: KRECIK CIENIE, a jeśli lubicie Krecika tak jak my, to TUTAJ możecie zobaczyć jeszcze wiele zabawek z tym bohaterem, już od 7 złotych. Jest tam m.in. wybór puzzli, w tym w promocji za 16 zł, widziałam memory w drewnianej skrzyneczce przecenione na 19 zł. Wszystko w drewnie!

zabawkator_krecik_układanka__gra_cienie_4

zabawkator_krecik_układanka__gra_cienie_8

zabawkator_krecik_układanka__gra_cienie_5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Website

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.