ZAŚNIJ ZE MNĄ

Wydaje się niepozorna, prosta i oszczędna, ale widzę w niej potencjał na stanie się ulubioną książką przed-senną w wielu domach. Zwłaszcza w tych, gdzie aktualnie zasypiają rozbrykane dwu- trzylatki.  Krótki, ale doskonale dobrany, tekst który zamienia funkcję dziecka z NAMAWIANEGO do snu w NAMAWIAJĄCEGO. Doskonały zabieg. Maluch dostaje zadanie – teraz to on jest odpowiedzialny za to, by zasypianie przebiegło pomyślnie. W dodatku nawiązuje bliską więź z książką „Na dobranoc daj słodkiego buziaka” 

WIEK: 2-4 lata
CENA: 29,90 zł (w przeglądarce cen pod tekstem od 18.99 zł)
DLA KOGO: maluchy
OCENA: zdecydowanie polecam

Ten tytuł naprawdę może ułatwić zasypianie. Już pierwsza rozkładówka książki z tekstem: „Ciii… Nasza książka właśnie szykuje się do snu”, to bardzo jasny komunikat o tym, że musimy się wyciszyć, uspokoić. Kolejne zdania to zadania dla dziecka „Zapytaj czy umyła zęby?”, „A czy zrobiła już siusiu?”, „Opowiedz jej teraz bajkę”. Potem jest jeszcze okrywanie książeczki, przytulanie, całus, gaszenie światła i… książka zasypia, a narrator wykorzystuje okazję i przypomina maluchowi o ciszy „Zamknij ją cichuteńko”.

Ilustracje są naprawdę proste. W pierwszej chwili pomyślałam „za proste”. No ale to jest książeczka do zasypiania, nie do rozbudzania ciekawości. Ciekawy pomysł. Ciepły, miły. Podoba mi się. Polecam.

„Zaśnij ze mną” Ramadier & Bourgeau, wydawnictwo Babaryba, format 16,7×21,5 cm, 18 stron, wszystkie kartki kartonowe.

zabawkator_zaśnij_ze_mną_2

zabawkator_zaśnij_ze_mną_3

zabawkator_zaśnij_ze_mną_4

zabawkator_zaśnij_ze_mną_5

zabawkator_zaśnij_ze_mną_6

zabawkator_zaśnij_ze_mną_7

zabawkator_zaśnij_ze_mną_8

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Website

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.