SPINAROOS KLOCKI ELASTYCZNE JEŻYKI – EDUKATOREK.PL

Ten kto wymyślił te klocki na pewno kocha dzieci. Spinaroos mają wszystko co dobra zabawka mieć powinna, łącznie z poczuciem humoru! Kolejna z rzeczy dla której powinnam mieć już-teraz-natychmiast kanał z filmami, bo nie ma szans, żeby pokazać możliwości klocków na zdjęciach, ponieważ są… elastyczne. W dodatku są w różnych kształtach i rozmiarach, łącznie z trzema, zabawnymi buźkami oraz mają przekręcane elementy co pozwala budować ruchome konstrukcje! MIŁOŚĆ, mówię Wam. Wielka, bo można tworzyć wielkie rzeczy, nawet wysokości – bo ja wiem? – kota.

WIEK: 2+
CENA: 215 zł
DLA KOGO: przed przedszkolaki, przedszkolaki
OCENA: zdecydowanie polecam, 100% zabawki w zabawce

Zestaw, który dziś pokazuję znajdziecie tutaj: SPINAROOS elastyczne klocki jeżyki 75 el.  – B.TOYS,
jest też mniejsze i tańsze podobne pudełko za 139 zł 68 elementów w słoju, znajdziecie je tu: STACKADOOS elastyczne klocki.

zabawkator_klocki_dla_dwulatkow zabawkator_klocki_dla_trzylatkow

zabawkator_klocki_elastyczne_jezyki_7

zabawkator_klocki_elastyczne_jezyki_2

IDEALNE KLOCKI DLA DWULATKÓW, TRZYLATKÓW, CZTEROLATKÓW

Są naprawdę duże. Najmniejsze elementy mają ok. 5 x 5 cm, największy 10 cm średnicy i ok. 8 wysokości, a jest jeszcze podstawa 16 x 20 cm (z mocowaniami, aby łączyć z dokupionymi podstawami). Znajdziecie tu zarówno elementy masywne jak i wiotkie, smukłe, fantazyjnie wygięte – wszystkie są stabilne i pozwalają stworzyć stojące konstrukcje.

Uwaga – absolutny HIT – niektóre klocki mają elementy ruchome, obracające się, co analogicznie pozwala stworzyć ruchome konstrukcje! Dzięki znacznej wielkości elementów budowle mogą osiągać 20-30 cm wysokości i nie rozpadać się. W dodatku po zbudowaniu np. robota, dziecko zyskuje zabawkę robota. Może się nią bawić i kilka dni, potem rozebrać i wrócić do układania klocków.

Prawie każdy element poza podstawą jest elastyczny, lub ma elastyczne wypustki. Ułatwia to konstruowanie, ale też sprawia ogromną przyjemność podczas zabawy, która może się zamienić w zajęcia redukujące stres, czy terapeutyczne. Dodajcie do tego soczyste, czyste kolory. I trzy zabawne buźki pozwalające na tworzenie ludzików, kosmitów, czy robotów.

Klocki są w pojemniku, również ślicznym, z wytłaczanym wzorkiem. Ma on wielkość 40 x 33 x 13,5 cm i jest z mocnego tworzywa sztucznego. Jedynym minusem jest to, że nie ma takiej samej pokrywki. Za to dodano piękną przywieszkę z inspiracjami oraz mały bilecik z miejscem na zapisanie dla kogo jest pudło.

zabawkator_klocki_elastyczne_jezyki_5

zabawkator_klocki_elastyczne_jezyki_10

zabawkator_klocki_elastyczne_jezyki_3

A jak wypadają łączenia? Łącznie polega na wciskaniu jednych kolców (stąd nazwa jeżyki) w drugie. Z jednej strony jest to łatwe i nie wymaga wielkiej siły, z drugiej jeśli kolce ułożą się krzywo, trzeba klocek nieco przekręcić, żeby łączenia trafiły na swoje miejsca, i docisnąć. Klocki trzymają się „na sztywno”, jednocześnie bardzo łatwo dają się rozczepić. Każdy klocek ma kolce z jednej, dwóch, lub więcej stron co urozmaica możliwości konstrukcyjne.

Dla jakiego wieku są klocki? Producent poleca dla 2-6 lat. Moim zdaniem są to klocki dla wieku 2-4 lat (gdy chcemy je kupić), ale 5-7 latki też chętnie się nimi pobawią, np. pożyczając od młodszego rodzeństwa.

WAŻNE NAGRODY – sama bym chętnie jakąś przyznała, a może Wy przyznacie w styczniowym konkursie na Najlepszą Zabawkę Zabawkatora 2016:

♦ Wyróżnienie w konkursie „Wybór Kreatywnego Dziecka” Creative Child 2010 Preferred Choice Award) oraz czołowe miejsca w rankingach Rodziców.

♦ KLOCKI ZOSTAŁY UHONOROWANE WYRÓŻNIENIEM W XI EDYCJI KONKURSU „Świat Przyjazny Dziecku” 2013, organizowanego przez Komitet Ochrony Praw Dziecka pod patronatem Rzecznika Praw Dziecka.

zabawkator_klocki_elastyczne_jezyki_8

zabawkator_klocki_elastyczne_jezyki_6

zabawkator_klocki_elastyczne_jezyki_9

2 komentarze do “SPINAROOS KLOCKI ELASTYCZNE JEŻYKI – EDUKATOREK.PL

  1. Byłam bardzo ciekawa jak ocenisz te klocki. Kupiłam je na Dzień Dziecka mojej niespełna dwulatce, która w ogóle się nimi nie zainteresowała. Już miałam je sprzedać, ale wyjęłam jeszcze raz z pawlacza i okazało się że teraz to jej ukochana zabawka 🙂 Ma teraz dwa latka i 4 miesiące. Polecam te klocki naprawdę są duże, dobrze trzymają i mają obrotowe części. Pozdrawiam!

  2. Mamy od kilku lat, już drugie dziecko się nim bawi. Wyciągamy je prawie codziennie, są rewelacyjne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Website

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.