SPINAROOS KLOCKI ELASTYCZNE JEŻYKI – EDUKATOREK.PL

Ten kto wymyślił te klocki na pewno kocha dzieci. Spinaroos mają wszystko co dobra zabawka mieć powinna, łącznie z poczuciem humoru! Kolejna z rzeczy dla której powinnam mieć już-teraz-natychmiast kanał z filmami, bo nie ma szans, żeby pokazać możliwości klocków na zdjęciach, ponieważ są… elastyczne. W dodatku są w różnych kształtach i rozmiarach, łącznie z trzema, zabawnymi buźkami oraz mają przekręcane elementy co pozwala budować ruchome konstrukcje! MIŁOŚĆ, mówię Wam. Wielka, bo można tworzyć wielkie rzeczy, nawet wysokości – bo ja wiem? – kota.

WIEK: 2+
CENA: 215 zł
DLA KOGO: przed przedszkolaki, przedszkolaki
OCENA: zdecydowanie polecam, 100% zabawki w zabawce

Zestaw, który dziś pokazuję znajdziecie tutaj: SPINAROOS elastyczne klocki jeżyki 75 el.  – B.TOYS,
jest też mniejsze i tańsze podobne pudełko za 139 zł 68 elementów w słoju, znajdziecie je tu: STACKADOOS elastyczne klocki.

zabawkator_klocki_dla_dwulatkow zabawkator_klocki_dla_trzylatkow

zabawkator_klocki_elastyczne_jezyki_7

zabawkator_klocki_elastyczne_jezyki_2

IDEALNE KLOCKI DLA DWULATKÓW, TRZYLATKÓW, CZTEROLATKÓW

Są naprawdę duże. Najmniejsze elementy mają ok. 5 x 5 cm, największy 10 cm średnicy i ok. 8 wysokości, a jest jeszcze podstawa 16 x 20 cm (z mocowaniami, aby łączyć z dokupionymi podstawami). Znajdziecie tu zarówno elementy masywne jak i wiotkie, smukłe, fantazyjnie wygięte – wszystkie są stabilne i pozwalają stworzyć stojące konstrukcje.

Uwaga – absolutny HIT – niektóre klocki mają elementy ruchome, obracające się, co analogicznie pozwala stworzyć ruchome konstrukcje! Dzięki znacznej wielkości elementów budowle mogą osiągać 20-30 cm wysokości i nie rozpadać się. W dodatku po zbudowaniu np. robota, dziecko zyskuje zabawkę robota. Może się nią bawić i kilka dni, potem rozebrać i wrócić do układania klocków.

Prawie każdy element poza podstawą jest elastyczny, lub ma elastyczne wypustki. Ułatwia to konstruowanie, ale też sprawia ogromną przyjemność podczas zabawy, która może się zamienić w zajęcia redukujące stres, czy terapeutyczne. Dodajcie do tego soczyste, czyste kolory. I trzy zabawne buźki pozwalające na tworzenie ludzików, kosmitów, czy robotów.

Klocki są w pojemniku, również ślicznym, z wytłaczanym wzorkiem. Ma on wielkość 40 x 33 x 13,5 cm i jest z mocnego tworzywa sztucznego. Jedynym minusem jest to, że nie ma takiej samej pokrywki. Za to dodano piękną przywieszkę z inspiracjami oraz mały bilecik z miejscem na zapisanie dla kogo jest pudło.

zabawkator_klocki_elastyczne_jezyki_5

zabawkator_klocki_elastyczne_jezyki_10

zabawkator_klocki_elastyczne_jezyki_3

A jak wypadają łączenia? Łącznie polega na wciskaniu jednych kolców (stąd nazwa jeżyki) w drugie. Z jednej strony jest to łatwe i nie wymaga wielkiej siły, z drugiej jeśli kolce ułożą się krzywo, trzeba klocek nieco przekręcić, żeby łączenia trafiły na swoje miejsca, i docisnąć. Klocki trzymają się „na sztywno”, jednocześnie bardzo łatwo dają się rozczepić. Każdy klocek ma kolce z jednej, dwóch, lub więcej stron co urozmaica możliwości konstrukcyjne.

Dla jakiego wieku są klocki? Producent poleca dla 2-6 lat. Moim zdaniem są to klocki dla wieku 2-4 lat (gdy chcemy je kupić), ale 5-7 latki też chętnie się nimi pobawią, np. pożyczając od młodszego rodzeństwa.

WAŻNE NAGRODY – sama bym chętnie jakąś przyznała, a może Wy przyznacie w styczniowym konkursie na Najlepszą Zabawkę Zabawkatora 2016:

♦ Wyróżnienie w konkursie „Wybór Kreatywnego Dziecka” Creative Child 2010 Preferred Choice Award) oraz czołowe miejsca w rankingach Rodziców.

♦ KLOCKI ZOSTAŁY UHONOROWANE WYRÓŻNIENIEM W XI EDYCJI KONKURSU „Świat Przyjazny Dziecku” 2013, organizowanego przez Komitet Ochrony Praw Dziecka pod patronatem Rzecznika Praw Dziecka.

zabawkator_klocki_elastyczne_jezyki_8

zabawkator_klocki_elastyczne_jezyki_6

zabawkator_klocki_elastyczne_jezyki_9

2 komentarze do “SPINAROOS KLOCKI ELASTYCZNE JEŻYKI – EDUKATOREK.PL

  1. Byłam bardzo ciekawa jak ocenisz te klocki. Kupiłam je na Dzień Dziecka mojej niespełna dwulatce, która w ogóle się nimi nie zainteresowała. Już miałam je sprzedać, ale wyjęłam jeszcze raz z pawlacza i okazało się że teraz to jej ukochana zabawka 🙂 Ma teraz dwa latka i 4 miesiące. Polecam te klocki naprawdę są duże, dobrze trzymają i mają obrotowe części. Pozdrawiam!

  2. Mamy od kilku lat, już drugie dziecko się nim bawi. Wyciągamy je prawie codziennie, są rewelacyjne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Website

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.