„ZNAJDŹ NAS! WODA, ŁĄKA, LAS” – ALBUM PRZYRODNICZY

PATRONAT ZABAWKATORA: 100% polskiej przyrody! Piękne ilustracje, świat fauny i flory, album doskonały edytorsko z nietypowym pomysłem. Świetne uzupełnienie serii memory „Znam. Świat wokół nas” lub smaczny kąsek na zapoznanie się z tym edukacyjnym projektem, jeśli jeszcze go nie znamy. Dopełnieniem książki jest seria pocztówek z części pokazanych gatunków. Zabawa w wyszukiwanie i liczenie to pomysł nie tylko na wieczór z dzieckiem, ale nawet dla nastolatków czy dorosłych lub jako część warsztatów przyrodniczych w przedszkolu, szkole, świetlicy. A wszystkie te możliwości kryją się za wyjątkowo udaną okładką.

WIEK: 3+
CENA: 39,90 zł
DLA KOGO: przedszkolaki, szkoła
OCENA: zdecydowanie polecam, 100% polskiej przyrody

Uzupełnieniem albumu są kartki pocztowe z sześcioma gatunkami z książki: wyki ptasiej, dębu szypułkowego, kawki zwyczajnej, żuka gnojowego, cisu pospolitego, modraszka ariona.

ZNAJDŹ NAS! WODA, ŁĄKA, LAS Kasia Jacobson / Robert J. Dzwonkowski
twarda oprawa, 52 strony, format 29 x 29 cm

Książka została zapowiedziana jako edukacyjna i jak najbardziej spełnia tę funkcję. Jednocześnie jest to efektowny album z elementem zabawy w wyszukiwanie. W „Znajdź nas!” na pięknych, realistycznych ilustracjach autor pokazał 40 różnych gatunków z działów, które znamy z memory: „Ptaki”, „Ryby”, „Owady”, „Grzyby”, „Drzewa”, „Kwiaty polne”. Rozkładówki przyrodnicze nie mają ani słowa tekstu. Dopiero koniec książki zajmują krótkie opisy wszystkich, pokazanych gatunków.

Gatunki te można zaobserwować w polskiej przyrodzie, więc książka jest świetną lekturą przez spacerem do lasu, czy na łąkę.

Dodatkowo część jej bohaterów ukryła się na wielkich ilustracjach wśród innych gatunków – trzeba je znaleźć i rozpoznać. Część plansz nie stanowi wyzwania, ale przy niektórych rozkładamy ręce i mówimy „Nie, tu nic nie zostało ukryte!”.

Poza tym, że album jest ciekawą lekturą i atrakcyjnie wygląda, to rozwija spostrzegawczość, uwrażliwia na przyrodę, zachęca do wnikliwej obserwacji, ale też może pomóc w trenowaniu… liczenia. Phi, to łatwe? To kto policzy ile jest rusałek pokrzywników, albo pokątników złowieszczków?

Zwięzłe opisy zaciekawią nawet 3–4 letnie maluchy, ale będą równie dobre dla starszych dzieci. Zdecydowanie jest to propozycja dla całej rodziny, niezależnie od tego, ile lat mają jej członkowie. Dlatego warto zwrócić uwagę na „Znajdź nas! Woda, łąka, las” – niewiele jest na rynku tytułów „poza wiekiem”, które tak samo spodobają się przedszkolakom, jak i seniorom. Polecamy rodzinnie.

A tu logo Zabawkatora jako patrona:

3 komentarze do “„ZNAJDŹ NAS! WODA, ŁĄKA, LAS” – ALBUM PRZYRODNICZY

  1. Świetny album, Michaś aktualnie bardzo interesuje się przyrodą i podczas każdego spaceru poszukuję różnych ciekawych okazów, ten album to coś w sam raz dla nas

    • Cieszymy się bardzo z takiej wiadomości! Z otwartości rodzi się poszukiwanie, z poszukiwania i obserwacji zazwyczaj zachwyt i szacunek, a oto nam chodzi! Dobrej zabawy! Kasia Jacobson

  2. Dla miłośników i obserwatorów przyrody to prawdziwa gratka! Niestety, ta cena trochę nas dystansuje, ale od czego są promocje. Poczekamy 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Website

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.