AQUABEADS. KORALIKI ŁĄCZONE WODĄ – EPOCH

Moja córka marzyła o Aquabeads od kiedy koleżanki zaczęły dawać jej zrobione przez siebie koralikowe dzieła. Byłam sceptyczna, ale dobrze, że się przełamałam bo to strzał w dziesiątkę! Zaskoczyło mnie odkrycie, że jest to idealna zabawka artystyczna, ale też zadaniowa i konstrukcyjna! Poza tym, że dziecko spędza przy niej wiele godzin, to Aquabeads rozwija małą motorykę, chwyt szczypcowy (konieczny do nauki rysowania i pisania), koordynację ręka-oko, cierpliwość i koncentrację. Angażująca zabawa i tyle korzyści. UWAGA! Nie trzeba używać żelazka!

WIEK: 4+ proponuje producent, 5+ moim zdaniem
CENA: akcesoria + dodatkowe koraliki od 15 zł, zestawy od 50 zł
DLA KOGO: starsze przedszkolaki, podstawówka
OCENA: zdecydowanie polecam, świetna zabawa nawet dla starszych dzieci

Dodatkowe informacje ale też szablony do pobrania znajdziecie na polskie stronie, tutaj: AQUABEADS Tam znalazłam też zdjęcie z wielkanocną inspiracją przestrzenną „koszyczek”, które możecie zobaczyć:

NAJWIĘKSZE ZALETY KORALIKÓW

Dla leniwej mamy, która nie chce siedzieć przy dziecku, gdy ono się bawi (trochę żartuję, ale nie do końca) największą zaletą jest proste łączenie koralików. Łączenie POPRZEZ SPRYSKANIE ICH WODĄ, bez konieczności prasowania żelazkiem. Dla mnie to kluczowa zaleta. Bardzo ułatwi samodzielną zabawę dzieciom.

I to, że tworzenie z koralików jest bardzo angażujące. Dzieci potrafią bawić się godzinami, co wiem nie tylko obserwując moją córkę, lecz także jej przyjaciółki. Gdy napisałam o tej zabawce na Facebooku Zabawkatora zaskoczyliście mnie swoimi komentarzami, o tym, że wasze dzieci bawią się takimi zestawami od… kilku lat (!). Dla mnie to najlepsza rekomendacja.

O zaletach praktycznych koralików, czyli co rozwijają, czy nawet, z jakimi deficytami w rozwoju dziecka pomagają walczyć napiszę później. Na razie zobaczcie na czym polega sama zabawa.

CO ZNAJDZIECIE W OPAKOWANICH?

W podstawowych zestawach znajdziecie wszystko to, co jest konieczne do zabawy: pudełko do przechowywania zabawki (np. w postaci kuferka), koraliki w wersji matowej lub błyszczącej, spryskiwacz na wodę, podkładkę do wsunięcia szablonu i układania na nim koralikowych kompozycji, szablony, instrukcję i aplikator koralików (pojedynczy, w większych zestawach można znaleźć duży z podajnikiem kilku kolorów koralików). Każdą z tych rzeczy można dokupić oddzielnie gdyby się zużyła lub zgubiła. Koraliki możecie dokupować w zestawach lub w pojedynczych kolorach.

W niektórych zestawach znajdziecie dodatkowe elementy jak specjalny oddzielacz do koralików czy dodatki do kompozycji przestrzennych, np. pierścionków, breloczków.

JAK SIĘ BAWIĆ AQUABEADS?

Jest to wręcz zaskakująco proste, a polega na ułożeniu kompozycji z koralików, spryskaniu jej wodą i poczekaniu aż wyschnie. GOTOWE! Krok po kroku wygląda to tak, że wybieramy szablon pod obrazek. Wsuwamy go w podkładkę do układania koralików. Bierzemy aplikator i układamy na podkładce z szablonem koralik po koraliku. Skończony wzór spryskujemy wodą. Po chwili lekko przechylamy i nadmiar wody usuwamy papierowym ręcznikiem. Czekamy aż całość wyschnie. Po przewróceniu na drugą stronę można ponownie skropić wzór tak, aby się lepiej skleił. Schnięcie trwa ponad godzinę.

Jeśli wzór wybrzusza się z jednej strony, można wyprostować go przyciskając na jakiś czas ciężką książką.

Po zabawie należy umyć dłonie, w razie gdyby przedostała się na nie część kleju z koralików. Producent uczula by przy zabawach czuwał dorosły, ale przyznaję, że ja nie bawiłam się z Klarą i jej koleżankami – dziewczynki mają po 7 i 8 lat, radziły sobie doskonale same i nie widziałam żadnego zagrożenia ze strony zabawki.

Przy młodszych dzieciach istnieje niebezpieczeństwo, że będą próbowały zjeść kolorową kuleczkę, ale prawdopodobnie nawet gdy podejmą taką próbę, to ją wyplują. Wszystkie koraliki mają dodany gorzki smak– w ulotce producent zapewnia, że substancja nadająca gorycz nie jest w żaden sposób szkodliwa.

Koraliki nadają się do zabawy w pojedynkę, ale po dokupieniu aplikatora, rodzeństwo może bawić się wspólnie.

CO ZABAWA DAJE DZIECKU?

Poza frajdą z własnoręcznego tworzenia pięknych drobiazgów? Ćwiczenie precyzji, koordynacji ręka-oko, koncentracji. Zwróćcie uwagę na aplikator do koralików – przypomina długopis, prawda? A to oznacza, że dziecko poznaje dzięki niemu (lub trenuje) chwyt szczypcowy. To podstawowy bo umożliwiający naukę pisania i rysowania sposób chwytania! Do tego dochodzi ćwiczenie myślenia matematycznego poprzez odwzorowywanie obrazków.  I oczywiście odkrywanie przyjemności z prac artystycznych i kreatywnych.

Pamiętajmy też o dumie dziecka (uczuciu sprawczości) z samodzielnie wykonanych dzieł. Takimi gustownymi drobiazgami można nie tylko ozdobić pokój, biurko, breloczek, lecz także obdarować babcię czy najlepszą przyjaciółkę.

AQUABEADS – PRACOWNIA DLA POCZĄTKUJĄCYCH

Doskonały zestaw na początek, bo jest w nim wszystko do zabawy i przechowywania. Zabawka składa się z 800 koralików w 12 kolorach (matowych i błyszczących), podstawy z przegródkami do posegregowania korali, spryskiwacza do sklejania korali, aplikatora do układania, 4 arkuszy z szablonami, pudełka do przechowywania akcesoriów i pokrywki, która jest jednocześnie podstawką do robienia kompozycji.

Najlepsze jest to, że trzy części: pudełko, podstawa z przegródkami i pokrywka łączą się ze sobą tworząc kuferek! Jego całkowity wymiar to 22 x 14,5 x 6,5 cm.

Zestaw ma jeszcze dwie ważne zalety. Po pierwsze można go kupić już od 62 zł co jest dobrą ceną na tak zajmującą zabawkę. Po drugie Aquabeads się sprawdzi i będziemy chcieli rozbudować nasz koralikowy warsztat, to „Pracownia dla początkujących” zmieści się w większym zestawie „Kuferek artysty”. Bardzo praktyczne rozwiązanie – możecie je zobaczyć na filmiku pod koniec wpisu, który znalazłam do tej zabawki.

AQUABEADS – PUDEŁKO BŁYSZCZĄCYCH KLEJNOCIKÓW

Podobnym zestawem dla początkujących, ale też zaawansowanych jest „Pudełko błyszczących klejnocików”. Podobnym, ponieważ ma zbliżone gabaryty i wszystkie jego części można złożyć i zamknąć w kuferku o wymiarach 16 x 22 x 6 cm.

Różnicą jest rodzaj koralików wśród 600 sztuk są tylko trzy kolory matowe, a reszta (czyli osiem) to błyszczące „klejnociki”. Do akcesoriów w tym pudle dołączono specjalny oddzielacz do koralików, który umożliwia zdjęcie ich z podstawy po 10 minutach – choć ja bym zostawiła je jednak przynajmniej na kwadrans.

Bardzo atrakcyjną propozycją dla zaawansowanych są konstrukcje przestrzenne i dodatki do nich. Dwa pucharki do lodów, podstawy pierścionków, łańcuszek do breloczka. To nie tylko nowe wyzwanie dla tych dzieci, którym nudzi się robienie płaskich obrazków, ale też motywacja do pracy artystycznej – co może być fajniejszego, niż własnoręcznie zrobiony pierścionek, czy breloczek!

 

AQUABEADS – AKCESORIA: SZABLONY ABC i 123, ODDZIELACZ DO KORALIKÓW

W koralikowej zabawie ważne jest to, że seria jest kompletna i można ją rozbudowywać w zależności od potrzeb. To znaczy, że gdy mamy dowolny zestaw bazowy, a coś nam się skończy albo zepsuje, to inwestując kilkanaście złotych możemy „odnowić” zabawkę. Na przykład kupując dodatkowy zestaw koralików, albo tylko wybrany kolor. Czy nowe szablony. A może zgubił się spryskiwacz, albo oddzielacz do koralików? To nie problem. Nie trzeba kupować nowego zestawu, wystarczy wybrany element. Takie podejście do rodziców-klientów bardzo cenię.

Na zdjęciach możecie zobaczyć na przykład podkładkę i zestaw szablonów z literkami i cyferkami, oraz oddzielacz do koralików, który pozwala odłączyć korale od podkładki już po 10 minutach.

 

A tu możecie zobaczyć zabawę AQUABEADS na firmowym filmiku. Zwróćcie uwagę na to, że pierwszy zestaw o którym dziś piałam: „Pracowania dla początkujących”, może być potem częścią rozbudowanego zestawu z ogromną ilością koralików:

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Website

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.