LOTERYJKI OBRAZKOWE – PATRONAT ZABAWKATORA

Loteryjki Kapitana Nauki to jedne z gier dla najmłodszych, na które oddaliście dużo głosów podczas wyborów Zabawki Roku. Dziś pokazuję dwa nowe tytuły z tej serii. Tym razem dla dzieci od trzeciego roku życia. „Ubrania” i „Świat” to nie tylko gry, ale też dobre pomoce do poznawania świata czy nauki języków – również dla szkół językowych, bo może grać nawet sześć osób na raz. Zaletą obu tytułów są bardzo ładne ilustracje przygotowane przez Katarzynę Nowowiejską i Artura Gulewicza.

WIEK: 3+
CENA: pudełkowa 29,90 zł, w wyszukiwarce cen od 25,42 zł
DLA KOGO: dziewczynki, chłopcy, przedszkolaki
OCENA: zdecydowanie polecam

Wszystkie gry Kapitana Nauki, wśród których jest bardzo duży wybór zestawów dla maluchów od dwóch lat, znajdziecie TUTAJ: KLIK – KAPITAN NAUKA

Gruba tektura i bardzo mocno nasycony kolorami druk to pierwsze zalety, które rzucają się w oczy. Solidne opakowanie z rączką do przenoszenia plus dodatkowa torebka foliowa zapinana strunowo dają gwarancję, że nic się nie zniszczy i nie zgubi. Wygodny format plansz i okrągłych żetonów. I dobre ilustracje, które same w sobie są atrakcyjne do oglądania i opowiadania „co się dzieje na obrazku”.

Gry mają po cztery warianty, więc będą służyły dziecku dłużej. Loteryjki pomagają ćwiczyć przede wszystkim spostrzegawczość, ale też pamięć, koordynację ręka-oko czy refleks. Można grać w dwie osoby, można grupą do sześciu zawodników. Cena jest naprawdę dobra w stosunku do jakości zabawki i grafiki, w dodatku jest to produkt polski.

LOTERYJKA UBRANIA
ilustracje Katarzyna Nowowiejska, 6 plansz, 36 okrągłych żetonów (średnica 4,8 cm), instrukcja z 4 wariantami gry, pudełko 12,5 × 15 × 3,8 cm ze sznurkową rączką.

Zwróćcie uwagę na plansze. Mamy tu cztery pory roku i dwie okazje: bal przebierańców i piżamówkę. Maluch nie tylko dopasowuje żetony do planszy, ale też uczy się jak ubierać się stosownie do pory roku / pogody czy sytuacji. Sceneria do pór roku to las i plaża. Można więc porozmawiać przy okazji o tym, jak zachowywać się / bawić w każdym z tych miejsc, poszukać zwierzątek, omówić pogodę. No i ilustracje są bardzo przyjemne.

LOTERYJKA ŚWIAT
ilustracje Artur Gulewicz, 6 plansz, 36 okrągłych żetonów (średnica 4,8 cm), instrukcja z 4 wariantami gry, pudełko 12,5 × 15 × 3,8 cm ze sznurkową rączką.

Przy okazji tego zestawu zwiedzamy z dzieckiem świat. Plansze to: w oceanie, na morzu, w mieście, widok na ziemię z kosmosu, las i niebo, zabawy zimą. Przyjemna grafika, sympatyczne scenerie, dużo oglądania, zabawy i tematów do rozmów. Przy okazji takiej różnorodności zawsze warto obserwować uważnie dziecko – który temat je zainteresował. Może kosmos? Albo transport wodny? Wtedy będziemy wiedzieli na jaki temat kupić maluchowi książkę. Ale oczywiście najpierw musimy się porządnie wybawić. Czas rozgrywki z trzylatkiem to ok. 15–25 minut w zależności od wariantu gry, jaki wybierzemy.

Komentarz do “LOTERYJKI OBRAZKOWE – PATRONAT ZABAWKATORA

  1. Loteryjki są super! 🙂 Rozwijają u dzieci kreatywne myślenie.
    Te przedstawione we wpisie mają bardzo piękne ilustracje! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Website

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.