KRÓLIKI Z CZEKOLADOWYMI USZKAMI – ZABAWKI SYLVANIAN FAMILIES

Musicie to zobaczyć! Zabawki Sylvanian Families to jedne z najpiękniejszych figurek dla dzieci na świecie. Są doskonale wykonane, pięknie zaprojektowane, utrzymane w sielskim, nostalgicznym klimacie. Świat zwierzęcych rodzin jest dobry, przyjazny, ciepły, ale też mądry i dowcipny. Poza zestawami zwierzątek mamy tu setki tematycznych akcesoriów od kredek z temperówką po dom z oświetleniem. Te zestawy aż proszą się o zabawę. Zabawę narracyjną, czyli jedną z KLUCZOWYCH dla rozwoju dziecka.

ZABAWY NARACYJNE – CZEMU NIE MOŻEMY ICH ZANIEDBAĆ?

Sylvanian Families są IDEALNE do zabaw narracyjnych. Czym są zabawy narracyjne, czemu dzieci ich potrzebują i co można dzięki nim rozwijać, a jakie deficyty likwidować – możecie zobaczyć w livie na Facebooku. Znajdziecie go, wpisując w wyszukiwarkę #zabawynarracyjne.

Ale muszę napisać w skrócie: są to zabawy, podczas których dziecko tworzy swoją historię. Wymyśla bohaterów, czas i miejsce akcji, wydarzenia i dialogi – lub część tych elementów. Najczęściej do zabaw narracyjnych służą pluszaki, ale mogą to być zestawy np. straż, sklep, kuchenka, tory z pociągami, wózek z lalką, itd. A także patyk udający gąsienicę, czy kamień będący żabą.

W naszym domu wprowadziłam specjalną odmianę tej zabawy, którą moje dzieci pokochały. Za każdym razem zachwyca je i rozbawia. Nazwałam ją Sekretne Życie Zabawek. Polega na tym, że pod nieobecność dziecka, ustawiamy scenę z wybraną zabawką w roli głównej. Robimy zdjęcie (lub film). Sprzątamy. A potem pokazujemy zdjęcie dziecku, mówiąc np.: „Zobacz, co ta twoja lalka robi, gdy idziesz do przedszkola”. A na zdjęciu na przykład lalka siedzi obok lodówki z otwartym słoikiem i buzią umazaną konfiturą. Zabawka może też podróżować, bałaganić, czytać, spotykać się z innymi zabawkami.

ZABAWKI SYLVANIAN FAMILIES – SEKRETNE ŻYCIE ZWIERZAKÓW

To teraz zobaczmy na konkretnym przykładzie jak wygląda zabawa narracyjna. Razem z Klarą ustawiłyśmy w naszym ogrodzie kilka scen, żebyście mogli podejrzeć, jak żyją króliki z czekoladowymi uszkami.

Nasza rodzinka to zestaw Królików z czekoladowymi uszkami (numer katalogowy 4150). Na dalszych zdjęciach zobaczycie jeszcze ich Przytulny wiejski domek (numer katalogowy 5242) i dodatkowy Zestaw tradycyjnych mebelków do wiejskiego domu (numer katalogowy 5220).

Króliki (jak i inne rodziny zwierzaków), mają już swoje osobowości nadane przez firmę. Można oczywiście wymyślić własne, ale jeśli dziecko nie ma jeszcze wprawy w zabawach narracyjnych, łatwiej będzie skorzystać z firmowych podpowiedzi. W rodzinie królików tata Feliks to aktywista planujący imprezy i wydarzenia w miasteczku Sylvanian Village. W dni wolne lubi piec chleb dla swojej rodziny. Mama Barbara dba o najbliższych, robi zdrowe posiłki i szyje. Mały Krystian jest doskonałym piłkarzem. Luna pięknie rysuje i zdobyła już wiele nagród w konkursach szkolnych.

Jak widzicie, dostajemy gotowiec, ułatwiający wymyślanie zabaw i przygód nawet opornym narratorom. I za to chyba najbardziej kocham zabawki Sylvanian Families – ich wzornictwo i bogactwo dodatków jest niesłychanie inspirujące. Sceny, które można odgrywać tymi zestawami, praktycznie same się wymyślają!

To co? Sprawdzamy?

Ania Oka - SYLVANIAN FAMILIES - zabawki dla przedszkolaków

Zabawkator - blog o zabawkach - Ania Oka

Króliczki z czekoladowymi uszkami SYLVANIAN FAMILIES

Domek SYLVANIAN FAMILIES

KRÓLIKI SYLVANIAN FAMILIES OŻYWAJĄ!

Uwielbiam zabawki, które można wynosić do ogrodu. Zawsze zachęcam was, żebyście w każdy ciepły dzień, wychodzili choć na balkon z kocem i tym, czym akurat zajmuje się dziecko. Nasze króliczki są wręcz stworzone do zabaw na zewnątrz. Widzieliście na poprzednich zdjęciach, jaka odważna jest mała Luna? Potrafi wspinać się na najwyższe drzewa! Rodzicom mówi, że szuka najpiękniejszych szyszek. Ale tak naprawdę chce zobaczyć, co się znajduje dalej. W wielkim świecie. Za PŁOTEM. Czyli tam, gdzie kiedyś zamierza wyruszyć na swoją wyprawę badawczą. Krystian nie ma ochoty wyglądać za płot. Ale lubi pomagać siostrze, więc wspiął się na sztachety i znalazł dla niej specjalną dziurkę do podglądania. Choć sam nie zamierza nawet rzucić okiem.

Tata Feliks pracuje w ogrodowym tartaku. A mama, choć często poza domem, bo wykłada na uniwersytecie, zawsze znajdzie czas, aby zabrać córkę na lekcje pianina. Wszyscy razem mieszkają w wiejskim domku, ciasnym, ale przytulnym. Dzieci mają wspólny pokój na poddaszu. A rodzice dużo czasu spędzają w kuchni połączonej z salonem – centrum domowego życia.

Prawda, że to wszystko widać na zdjęciach?

Króliczki SYLVANIAN FAMILIES

WSPOMNIEŃ CZAR

Sylvanian Families są produkowane od 1985 roku, więc dla części z nas, bawiła się nimi jako dzieci!

Kiedy pokazywałam zdjęcia na Facebooku, a figurki na livie, to pisaliście właśnie o swoich wspomnieniach z dzieciństwa. Figurki przylatywały do was – i do mnie – z różnych stron świata: Niemiec, Australii, Stanów Zjednoczonych, Francji. Moje i siostry przeleciały właśnie z Ameryki (skąd się tam wzięły?). Byłam już nastolatką, ale i tak strasznie mi się podobały te maleństwa, zupełnie niepodobne do zabawek z polskich sklepów. Niestety nie mamy już naszego zająca i misia.

Jaka jest jakość dzisiejszych zabawek Sylvanian Families? Wyjściowa – doskonała. Ale jak się sprawdzają po dłuższym czasie, powiem za kilka miesięcy, bo króliki z akcesoriami pojawiły się u nas niedawno, dopiero na Dzień Dziecka, więc jeszcze nawet nie mają miesiąca.

NASZE ZESTAWY – KRÓLIKI, DOM WIEJSKI, DODATKI

Co znajdziemy w zestawach i jakie są ich ceny? W zestawach znajdziemy bardzo dobrej jakości zabawki, dopracowane w takich detalach, że samo patrzenie na nie jest przyjemnością. Wszystkie elementy są z tworzyw sztucznych, a ubranka zwierzęcych rodzin uszyto z materiałów. Same zwierzaki to tworzywo sztuczne pokryte meszkiem.

Króliki z czekoladowymi uszkami, numer katalogowy 4150. Cena: od 75 zł + wysyłka. Cztery króliczki: mama, tata, synek i córeczka, w pięknych, zdejmowanych strojach. Uprzedzam, że zabawki Sylvanian Families, to prawie dwadzieścia różnych rodzinek do wyboru. Można stracić głowę, sami sprawdźcie KLIK – zabawki Sylvanian Families.

Przytulny wiejski domek, numer katalogowy 5242. Cena :od 127 zł + wysyłka. Ma czerwony dach i ściany z beżowej cegły. Na parterze możemy urządzić kuchnię i salon. Poddasze to pokój dzieci. W środku znajdziemy drabinę, a panel oddzielający parter od poddasza można wyjąć i zamienić w ogródek. Figurką w zestawie jest mała Króliczka Lena. Znajdziemy tu też malutkie akcesoria: patelnię, widelec, półmisek i omlet, oraz meble: stół kuchenny, ławę, dwa krzesła, stolik kawowy oraz szafkę kuchenną zawierającą piekarnik i zlew, łóżko, materac i kwiecistą pościel. Tu zobaczycie inne zestawy z mebelkami KLIK – ZESTAWY Z MEBLAMI.

Zestaw tradycyjnych mebelków do wiejskiego domu, numer katalogowy 5220. Cena: od 120 zł + wysyłka. To jeden z zestawów z figurkami i mebelkami. Jest tu mama Króliczka, biurko z kredkami, temperówką i globusem, telefon, pianino, lodówka z przesmaczną zawartością. Książki, zeszyty, i zachwycający czerwony plecak! A tu podejrzycie różnej wielkości zestawy z figurkami i mebelkami – KLIK – ZESTAWY Z FIGURKAMI I MEBELKAMI.

zabawki Sylvanian Families

zabawki Sylvanian Families

zabawki Sylvanian Families

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Website

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.