KSIĄŻKI Z FOLIAMI DO ZMIANY ILUSTRACJI. PATRICK GEORGE – BOOKIDS.PL

Chcesz zachęcić dziecko do sięgnięcia po książkę? Pokazać, że jest to wspaniałą zabawą? Tak, zabawą! A do tego masz ochotę przemycić naukę angielskiego? Polecam książki z foliami do zmiany ilustracji. Na polskim rynku jest ich mało, te, które znam, można policzyć na palcach jednej ręki. Dlatego dziś pokazuję tytuły znalezione w polskiej księgarni z anglojęzycznymi książkami – Bookids.pl. Zwracam też uwagę na jedną rzecz, bardzo istotną, kiedy będziecie wybierali tytuł dla swojego dziecka.

W księgarni BOOKIDS znajdziecie wszystkie książki Patricka George’a – KLIK: PATRICK GEORGE.

Chcecie zobaczyć jak to działa w recenzji wideo? Zajrzyjcie na Facebook i wpiszcie w wyszukiwarkę #zabawkatorpatrickgeorge.

Książki dla dzieci do nauki angielskiego

KSIĄŻKI Z FOLIAMI DO ZMIANY ILUSTRACJI

Patrick George to pan, którego poznaliśmy w Polsce dzięki genialnej książce „Uratuj mnie”. Pokazywałam ją tutaj: KLIK – NAJCIEKAWSZE NOWOŚCI DLA DZIECI. Nie jest to jedyna książka tego autora. Przygotował całą serię tytułów z foliami, a każdy z nich to nowa zabawa dla małych i całkiem dorosłych czytelników. Naprawdę. Sama śmiałam się podczas foliowania, przepraszam, czytania.

Tytułów w serii jest sześć, miałam w rękach cztery, pokazuję na przykładzie trzech, bo jeden powędrował do czytelników Zabawkatora podczas rozdania.

Na czym polega i co daje czytanie książek z foliami? Każda rozkładówka to jedna historyjka, jedno wydarzenie, pokazane na dwóch kadrach. Łącznikiem między nimi jest foliowa przekładka z fragmentem ilustracji, który po przeniesieniu (przekręceniu folii), z jednego obrazka na drugi pokazuje, co się wydarzyło. Dziecko nie tylko bawi się, jest zaskakiwane i rozśmieszane, ale ANIMUJE ILUSTRACJĘ. Ma poczucie uczestniczenia w tworzeniu tej historyjki. Wyostrza też swoją spostrzegawczość, oraz uczy się czytania symboli. To bardzo cenne.

Największą zaletą foliowej serii jest jej atrakcyjność dla dzieci, które nie lubią czytania, nie chcą sięgać po książki, albo mają deficyt koncentracji i zwyczajnie nie potrafią wytrwać przy lekturze. Te książki, skuteczniej niż zwyczajne, PRZYCIĄGAJĄ UWAGĘ nawet najbardziej opornych czytelników.

Ważne, abyśmy przy wyborze tytułu, zwrócili uwagę na jedną rzecz. Część z książek jest całkowicie pozbawiona słów (jak „Oh no!”) i te nie będą naszym wsparciem w nauce angielskiego. Jeśli chcecie uzupełnić biblioteczkę pod kątem domowych lekcji języka, najpierw sprawdźcie, w którym tytule jest tekst.

Książki z tej serii zostały wydane w twardych oprawach, mają do 60 stron i do 30 foliowych przekładek z nadrukami. Są polecane od 18 miesiąca życia. Ale doskonale sprawdzą się nawet u dzieci 7–8-letnich. W przypadku starszaków polecam zwłaszcza tytuły z tekstem, które mogą służyć do utrwalania angielskich słówek. Ceny od 47,65 do 49,90 zł.

Książki Patrick George

OH NO!

Książkę znajdziesz tutaj: KLIK – OH NO!
Jest to zbiór niebezpiecznych, ryzykownych, ale często też dowcipnych sytuacji, które mogą wydarzyć się w codziennym życiu – są więc łatwe do zrozumienia nawet dla małego dziecka.

„Oh no!” możecie wykorzystać do rozmów z dzieckiem na temat bezpieczeństwa. Co może się stać, jeśli będziesz kopał piłkę w kierunku okna lub przeszklonych drzwi? Zanim wejdziesz na drzewo ratować latawiec, poproś dorosłych o pomoc lub asekurację. Ale znajdziemy tu też żarty sytuacyjne: rekin pojawiający się w basenie, rodzice, którzy zapomnieli o dziecku, dziewczynka porwana przez baloniki. Za każdym razem, po przekręceniu folii pytajmy malucha, co się stało, ale też zachęcajmy go do okrzyku „O nie!”, lub, jeśli wolimy, „Oh no!”. To bardzo dynamizuje odbiór lektury.

Oh no! Patrick George

WHEN I GROW UP…

Książkę znajdziesz tutaj: KLIK – WHEN I GROW UP…
Kim będę, kiedy dorosnę – to temat, nad którym zastanawia się każde dziecko. A my razem z nim. Urzekający jest sposób, w jaki potraktował te rozważania pan George. Na kolejnych rozkładówkach zobaczymy dzieci, a obok sceny związane z ich wymarzonym dorosłym zajęciem. I tak na przykład mamy chłopca a obok boisko z meczem tenisa. Przekładamy folię i już chłopiec ma na głowie opaskę, jest gotowy do rozegrania własnego meczu. Dziewczynka zerka na samolot? Marzy, że zostanie pilotem? Wystarczy nasz jeden ruch ręki i – pach – charakterystyczne okulary siedzą na nosie, a nasza bohaterka jest gotowa do podniebnych wyzwań.

Zwróćcie uwagę na to, że książkę możemy czytać tylko dla zabawy. Ale jeśli chcemy, mamy też okazję wprowadzić angielskie słówka, pojawiające się przy kolejnych historyjkach. Dzięki temu, w prosty sposób dziecko może zapamiętać nazwy zawodów i zajęć, również tych z wyobraźni, jak choćby superbohater.

When I grow up Patrick George

OPPOSITES

Książkę znajdziesz tutaj: KLIK – OPPOSITES.
I to jest mój ulubiony – jeśli chodzi o wsparcie nauki języka – temat serii. Czyli przeciwieństwa (ale są też liczby, kształty), typowy rozdział z podręczników językowych.

Tu dziecko nadal bawi się konwencją książki z foliami, dzięki której może zmieniać ilustracje. Ale przy okazji, na każdej rozkładówce, poznaje dwa słowa. Mały – duży, słońce – deszcz. U maluchów możemy wprowadzać je po polsku, ale też po angielsku.

Tak jak we wszystkich pozostałych tytułach serii mamy tu bardzo dobrą, wyrazistą grafikę, intensywne kolory, dobrze zaprojektowane strony. I oczywiście zmienność ilustracji, które możemy animować, poruszając folią, praktycznie, bez końca. Albo choć do chwili, w której książka się nie rozpadnie na kawałki pod wpływem intensywności czytania, czego sobie i wam serdecznie życzę.

Opposites Patrick George

 

A TU PEŁNY WYBÓR TYTUŁÓW – KLIK KSIĄŻKI Z FOLIAMI 
„Animal Rescue”, „Oh no!”, „When I grow up…”, „Colours”, „Numbers”, „Sharpes”.

Książki z foliami do zmiany ilustracji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Website

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.