GRY EDUKACYJNE DLA DZIECI 5+ „ZWIERZAKI BYSTRZAKI” I „POLSKA”

Lubimy bawić się z dziećmi, ale jeszcze bardziej lubimy, gdy podczas takiego spędzania czasu, uczymy je – a często i siebie – czegoś wartościowego. My, rodzice już tak mamy. I to jest dobre, pod warunkiem, że na pierwszym miejscu, zawsze i bezwarunkowo stawiamy DOBRĄ ZABAWĘ. Dziś chcę pokazać Wam dwie gry edukacyjne dla dzieci 5+. Pierwsza, „Polska”, jest nauką geografii podczas pełnej ciekawostek planszowej rozgrywki towarzyskiej. Druga „Zwierzaki bystrzaki” to trening spostrzegawczości. Obie przygotował Kapitan Nauka. 

 

Gry edukacyjne dla dzieci 5+ Ania Oka

gry edukacyjne dla dzieci 5+

 

POLSKA
GRY EDUKACYJNE DLA DZIECI 5+
Ilustrator: Monika Rychlicka-Borzechowska
Tu znajdziesz grę na stronie Kapitana Nauki  POLSKA ➡ KLIK

 

CO ZNAJDZIEMY W PUDLE? Pudełko tekturowe z klapką, o wymiarach 22 × 27 × 5 cm mieści: planszę składaną wielkości 42 × 50 cm; plakat Polski; 45 kart, w tym 30 z pytaniami, 10 ruchu, 15 do gry obserwacyjnej; 5 pionków i kostkę oraz czytelną instrukcję. UWAGA! Plakat nie jest tu tylko ozdobą (świetny pomysł, od razu można powiesić dziecku na ścianie) – można go wykorzystać również do rozgrywek, ponieważ są warianty do zabawy z plakatem.

JAK GRAMY? Czas rozgrywki to 20–40 minut (jak podaje producent), u nas pierwsza rozgrywka trwała prawie godzinę, ale faktem jest, że mieliśmy zawodników 4, 5, 5 i 9 lat. No i pierwsza partyjka, gdy uczymy się zasad i poznajemy grę trwa zawsze nieco dłużej. Dwie dziewięciolatki rozgrywają partię w maksymalnie 20 minut, nawet chyba nieco krócej. Podstawowy wariant gry est bardzo prosty – klasycznie przemierzamy planszę od pola „start” do „meta”, a prowadzi nas liczba oczek na kostce. Poruszamy się po polach neutralnych, neutralnych z przekierowaniem oraz polach czerwonych i niebieskich, które odsyłają nas do kart.

Kolejne warianty zakładają grę z plakatem, która nieco utrudnia, czy też wzbogaca, grę o kolejne zadanie – odnalezienie odpowiedniego miejsca z aktualnego przebiegu gry (karty). Bardzo dobrym rozwiązaniem jest też wariant gry w której mogą bawić się DWIE DRUŻYNY – wspaniałe wsparcie zwłaszcza dla młodszych graczy, albo dla tych dzieci, które mają problem z przegrywaniem. Przegrana drużynowa jest zawsze łatwiejsza do przełknięcia niż samotna.

CO DAJE DZIECKU GRA W „POLSKĘ”? Jako gra edukacyjna dla dzieci 5+ (myślę, że nawet do 8–10 lat), „Polska” przede wszystkim uczy podstaw geografii, ale też przyrody i historii naszego kraju. Dla maluchów istotny będzie sam kształt, usytuowanie morza, gór, rzek, miast, naszych sąsiadów (plakat). Starszaki dostaną solidną dawkę 90 ciekawostek zawartą na 30 kartach. Wszystkim spodoba się wyszukiwanie symbolicznych rysunków wskazujących ciekawe miasta do zapamiętania. Poza wiedzą, dziecko ćwiczy spostrzegawczość, pamięć (w kolejnych rozgrywkach przypomina sobie odpowiedzi z poprzednich rund) a także pracę w grupie (jeśli zdecydujemy się na wariant gry w grupach).

Podpowiedź prywatna: zanim zaczniecie rozgrywkę, powiedzcie zawodnikom, że WSKAZÓWKI do niektórych pytań z kart, znajdują się na mapie. Dlatego uważność i spostrzegawczość może wyciągnąć gracza z tarapatów, jeśli nie zna odpowiedzi.

Uzupełnieniem edukacji geograficznej będzie ścieralna MAPA POLSKI ➡ KLIK.

 

Gra edukacyjna Polska Zabawkator

gry edukacyjne dla przedszkolaków

Do nauki geografii Polski

 

 

 

 

Gry edukacyjne dla dzieci 5-10 lat

 

ZWIERZAKI BYSTRZAKI
GRY EDUKACYJNE DLA DZIECI 5+
ilustracje: Magdalena Popovics
Tu znajdziesz grę na stronie Kapitana Nauki  ZWIERZAKI BYSTRZAKI  KLIK

 

CO ZNAJDZIEMY W PUDLE? Pudełko tekturowe z klapką, o wymiarach 22 × 27 × 5 cm mieści: planszę z grubego papieru kredowego 56 × 41 cm, 24 okrągłe żetony o średnicy 4,5 cm i 80 kart (40 par) zwierząt wielkości 8,5 × 8,5 cm.

JAK GRAMY? Nie ma mowy, żebym opisała to 11 wariantów gry proponowanych przez autorów. Są różne, krótsze, dłuższe, ciekawsze, mniej wciągające, proste, skomplikowane. W jednych używamy całego zestawu, w innych tylko kart, albo planszy z żetonami, ale wszystkie wersje opierają się głównie na spostrzegawczości i zapamiętywaniu. Najważniejsze, że mamy masę możliwości przy JEDNEJ grze i możemy sobie wybrać z dziećmi to, co najbardziej nam odpowiada. To jeszcze tylko napiszę, że podoba mi się możliwość gradacji trudności gry memory. Od grania jednokolorowymi parami, poprzez różnokolorowe, aż do zbierania… czwórek zamiast par (lekko nie jest!).

Ze względu na bogatą kolorystykę i zwierzęcy temat, karty możemy wykorzystać również do nauki dowolnego języka (kolory i zwierzęta). Np. odkrywamy wszystkie karty i mówimy dziecku w języku, którego się uczy: „Gdzie jest żółty kameleon”.

CO DAJE DZIECKU GRA W „POLSKĘ”? Ta zabawa to przede wszystkim wesoły trening spostrzegawczości, refleksu, koncentracji i pamięci. Przy okazji możemy oczywiście poznać las tropikalny i poszukać informacji o zwierzakach z kart.

Zwróciliście uwagę na intensywną kolorystykę gry? Bardzo przypadła nam do gustu, jest energetyzująca. Aż chce się działać!

 

 

 

 

W przyszłym tygodniu pokażę trzecią grę z serii gry edukacyjne dla dzieci 5+ (do nauki zegar), której Zabawkator jest patronem: 

116 komentarze do “GRY EDUKACYJNE DLA DZIECI 5+ „ZWIERZAKI BYSTRZAKI” I „POLSKA”

 1. Zdecydowanie Polska i Zegar 🙂 Zegar dlatego, że mamy za sobą kilka podejść do nauki godzin z 6 latką i nie do końca nam idzie, a pamiętam naukę z obecnie 10 latkiem i chciałabym żeby było przyjemniej 😀 Polska natomiast dlatego, że sama z geografią mam na bakier często i tak jak Ty chciałabym żeby moje dzieci nie miały z tym problemów…6latka potraktuje to jako świetną zabawę a 10latek mimochodem utrwali wiedzę 🙂

 2. Wybrane gry to zwierzaki bystrzaki oraz gra edukacyjna POLSKA. Dlaczego? Bo jako Matka nie tylko swojego dziecka ale też dzieci Chrzestnych czuję,że mam misję do wykonania. Zapewnienia im jak najlepszych warunków wychowania nie tylko poprzez zasady lecz również zabawę. Edukacyjne gry są idealne nie tylko na prezent ale także jako codzienny zakup (zamiast tych plastikowych kolorowych zabawek). Pozdrawiam!:)

 3. Aniu zgłaszam się 🙂 dla Tosi wybieram Polskę i Zegar. Polska – Tosia lubi podróżować ale tak by dowiedzieć się czegoś nowego. Mieszkamy w Bydgoszczy, którą Tosia zna już lepiej niż ja. A dlaczego bo zwiedza nasze miasto z książeczkami gdzie ma wyznaczoną trasę i zadania do wykonania. Dziękuję temu poznała sekrety, o których ja nie wiedziałam, bo zwiedza najczęściej z tatą 🙂 Teraz czas na dogłębniejsze poznanie całej Polski. A zegar- cóż w dobie dzisiejszej technologii dzieci nie potrafią odczytywać zegara tarczowego, mają z tym dużo trudności. Największą abstrakcją są minuty. A poza tymi walorami edukacyjnymi jest jeszcze jeden, uwielbiamy gry i spędzamy przy nich dużo czasu szczególnie gdy za oknem pochmurno i pada. Od pewnego czasu gramy również z dziadkami.

 4. Aniu, wybieramy Zegar i Zwierzaki Bystrzaki. Zegar byłby super dla mojego czterolatka, który przez miesiąc co chwilę mi zadawał pytanie która jest godzina (tak jakby to miało jakieś znaczenie w tym wieku;). Cierpliwie mu odpowiadałam i po miesiącu odkryłam, że umie sam odczytywać czas z zegarka elektronicznego. Okazało się, że gdy pytał o czas, to zawsze patrzył się na zegarek w piekarniku! Intuicyjnie nauczył się odmiany liczebników. Czas na zegar tradycyjny:) A Zwierzaki dla mojego dwulatka, który uwielbia zwierzęta, szczególnie morskie. Rozdymka, żabnica, płaszczka…. Wszystko znajdzie i pokaże:) Gra jest niezwykle kolorowa. Na pewno rozjaśniłaby jego biało-szary pokoik:)

 5. Dla nas zwierzaki i Polska 🙂 Aby zaspokoić ciekawość małego odkrywcy.

 6. Witam 🙂 Z rozdania Gier wybieramy Zegar oraz Polska 🙂 ZEgar przede wszystkim dla 6 letniego Oliviera, który jeszcze za dobrze nie opanował „zegara” godzin, minut, a gra Polska dla 8-letniej Zuzy, która uwielbia wszelkie mapy i jest bardzo ciekawa swojego kraju i świata, najchętniej cały czas by gdzieś jeździła i zwiedzała 🙂 A najmłodsza nasza Liwia 1,5 roczku za parę lat skorzysta z obu gier 😀
  Pozdrawiamy 🙂

 7. Zegar – moja siedmiolatka ma jakiś niesamowity, niczym niewytłumaczalny strach przed nauką zegara. Liczy już od dawna, dodaje do 100, a sam temat zegara ją paraliżuje. Próbowaliśmy już różnych pomocy naukowych i gier. Mam nadzieję, że ta piękna grafika pomoże się jej przemóc i zwyciężymy ten strach.

  Zwierzaki bystrzaki – to chyba idealna rozrywka dla naszej rodziny – wszyscy uwielbiamy gry na spostrzegawczość i nawet nasz dwulatek chętnie poszukuje szczegółów na obrazkach 🙂

 8. Dla mojej Amelki wybieram gre Zegar i Zwierzaki bystrzaki Uwielb8am ten czas soedzany razem ba podlodze gdy sie bawimy gramy albo czytamy ksiazki to czas tylko dla nas pelen usmiechu i zabawy. Juz aidze i le by bylo usmiechy gdybysmy graly w zwierzaki bystrzaki a gra zegar wspanialy pomysl na zabawe i nauke jednocześnie teraz mamy juz tyle mozliwosci ze dzieci nie musza kojarzyc nauki z siedzeniem i nuda tylko z wspaniała zabawa

 9. Zdecydowanie Polska i Zwierzaki Bystrzaki. Są tak optymistycznie zielone, wprost idealne na wiosnę! Ale zdecydowanie po każdej kolejnej rozgrywce uczestnicy wychodzą z nich bystrzejsi (i mniej zieleni niż wcześniej!). Ach, zielono mi!

 10. Polska i Zegar – takie obecnie potrzeby edukacyjne przeważają. Przy czym Polska interesuje bardziej mnie, a Zegar moją młodszą córkę – to bardzo praktyczne dziecko i boli ją, że nie zna się na zegarze, a bardzo chciałaby 🙂 Starszej też się przyda – dawno powinna się znać, ale nie jest praktycznym dzieckiem i ma to w nosie, ale może przy okazji i przez przypadek też coś załapie 😉 A geografia to podstawa, sama miałam mapę Polski – taką typową szkolną i na niej nauczyłam się najpierw czytać (dosięgałam do napisu KARPATY), a potem uzyskałam lepsze rozeznanie w przestrzeni.

 11. Zdecydowanie Polska i zwierzaki. Mieszkamy za granicą i mała jest zafascynowana ojczyzną. Trening spostrzegawczości też się przyda.

 12. W naszym przypadku koniecznie Polska i Zwierzaki bystrzaki. Mam dwójkę, syna i córkę i zupełnie nie wiem jak to się stało, że każde jest „inne ” starsza pociecha zaraz 7latka zawsze na ustach: co? Gdzie to? Czy daleko? Czy długo jeszcze? Jak w Shreku. Moje młodsze, lat 3 mowi natomiast ” mamo chodź poogladamy książeczkę ze zwierzętami” trzymając w rączkach Encyklopedię Laroussea W związku z powyższym każde chętnie zasiądzie do swojej gry

 13. Dla Nas gra Zegar i Polska aby przez naukę zegara przejść w 3 minuty a palcem po mapie wodzić w nieskończoność 😉

 14. Z- Zwierzaki bystrzaki i zegar to nasze typy
  A – A dlatego, że zapowiadają się wspaniale
  B- Barwne ilustrację i ciekawe rozgrywki
  A – Argument to niebylejaki
  W – Wiedzy wiele nam dostarczą
  K- Każdego nauczą czegoś nowego
  A – A przy tym ile będzie zabawy
  T- To z pewnością będzie strzał w dziesiątkę, bo to
  O – Odpowiednie gry dla całej naszej rodziny,
  R- Razem chętnie wypróbujemy te pozycję!

 15. Z- Zwierzaki bystrzaki i zegar to nasze typy
  A – A dlatego, że zapowiadają się wspaniale
  B- Barwne ilustrację i ciekawe rozgrywki
  A – Argument to nie byle jaki
  W – Wiedzy wiele nam dostarczą
  K- Każdego nauczą czegoś nowego
  A – A przy tym ile będzie zabawy
  T- To z pewnością będzie strzał w dziesiątkę, bo to
  O – Odpowiednie gry dla całej naszej rodziny,
  R- Razem chętnie wypróbujemy te pozycję!

 16. Dzień dobry 🙂
  dla nas wybrałabym grę o Polsce i zegar. Miałam w swoim życiu wielkie szczęście trafiać na nauczycieli, którzy zaszczepili we mnie miłość do nauki, do procesu poznawania świata, do stawiania sobie celów i dążenia do samospełnienia przez zdobywanie wiedzy. Nie potrzebowałam takich pomocy, bo wystarczyło mi samo obcowanie z moimi nauczycielami i ich wsparcie. Dzięki tym ludziom udało mi się skończyć równolegle dwie szkoły podstawowe (zwykłą i muzyczną) nie roniąc nawet chwili z mojego dzieciństwa. Z troską i, nie ukrywam, dużym żalem patrzę na moją córkę, która bardzo niechętnie chodzi do szkoły, która nie chce poddać się warunkom funkcjonowania szkoły systemowej i zniechęca się codziennie do pracy i nauki. Winą za ten stan obarczam wychowawcę, który próbował ociosać ją jak prostopadłościan tak, aby pasowała do pozostałych prostopadłościanów w klasie, który rozwinął graniczący z głupotą system oceniania dzieci i doprowadził do tego, że dziecko przestało czerpać radość z rozwijania skrzydeł, bo motywacja zewnętrzna była tak przygniatająca, że zamiast dodawać energii, przytłaczała i powodowała nadmierny stres. Dzisiaj jest znaczna poprawa ze strony nauczyciela, ale mleko się rozlało. I wiem już na pewno, że moja córka, mimo że jest znacznie bardziej inteligentna niż ja w jej wieku, będzie zawsze poniżej swoich możliwości, ponieważ jej się po prostu nie chce uczyć. Szukam dla niej każdej pomocy, która będzie nam ułatwiała naukę „przy okazji” wspólnie spędzanego z przyjemnością czasu. Dziękuję ponownie za te nowe inspiracje, na pewno skorzystamy.

 17. Witam 🙂 dla moich coreczek(7 i 5 lat) wybieram Zwierzaki Bystrzaki oraz Polska. Zyjemy w Irlandii,ale staram sie zeby moje dziewczynki znaly kraj,z ktorego pochodzi ich Mama. Co roku podrozujemy po Polsce i zwiedzamy przynajmniej 5-6 roznych miast,starajac sie za kazdym razem trase ustawiac inaczej. Od lipca ruszamy do Gdyni,Ustki,Szczecina,Pily,Kruszwicy,Kazimierza Dolnego,Skierniewic,Krakowa i skonczymy w okolicach Muszyny. To nasz 4 rok zwiedzania Polski i dzieki temu rowniez ja czytam wiecej o naszym kraju. Gra Polska bylaby swietnym uzupelnieniem dla naszego podrozowania. A Zwierzaki Bystrzaki,poniewaz kochamy rozne gry i mysle,ze ta akurat pasowalaby do typu gier jakie lubia moje coreczki. Dodatkowo obie kochaja ksiazki,gdzie trzeba znalezc jakies obiekty na calym rysunku(zaczynalysmy oczywiscie od prostych i z wiekiem podazamy za coraz trudniejszymi),wiec bylby swietny ubaw.

 18. Szymon stawia na Zegar i Polskę 🙂 za dwa tygodnie skończy 6lat i to już najwyższa pora, aby pojęcie czasu nie odczytywać tylko po tym czy jest ciemno za oknem czy nie A Polskę wybieramy bo kochamy podróżować i zwiedzać piękne zakamarki naszego ojczystego kraju – nasi synowie uwielbiają poznawać nowe miejsca, a malutka córeczka ma na start dobry wzór do naśladowania 🙂

 19. Uwielbiamy gry planszowe.To bobrze spedzony czas ktory bawi i uczy a tu mamy trzy swietne propozycje.Polska aby ja bardziej piznac i pikochac.Zwierzaki dla małych pasjonatow zwierzat oraz Zegar aby dobtze wykorzystac czas

 20. Uwielbiamy gry planszowe.To bobrze spedzony czas ktory bawi i uczy a tu mamy trzy swietne propozycje.Polska aby ja bardziej piznac i pikochac.Zwierzaki dla małych pasjonatow zwierzat oraz Zegar aby dobtze wykorzystac czas

 21. Wszystkie gry są cudowne! Moi dwujęzyczni uczniowie , którzy uczą się języka polskiego w Wielkiej Brytanii byliby nimi zachwyceni 🙂

 22. Dla Oli ,ktora ma 10lat wybieram POLSKA , poniewaz po paru latach poza ojczyzna na pewno ulatwi jej to nauke w polskiej szkole .

  • Oraz „Zwierzaki bystrzaki”, dla moich chlopcow Pawla i Dawida , ktorzy uwielbiaja zwierzeta mam nadzieje,ze ta gra pozwoli im usiasc 15minut na pupie

 23. Zacznę od tego że w tekście jest błąd 😉 przy opisie gdy „zwierzaki bystrzaki” zdanie : CO DAJE DZIECKU GRA W „POLSKĘ”?
  Mój synek za miesiąc będzie miał urodziny 😉 byłby to świetny prezent dla niego. Pierwsza gra jakbym dla niego wybrała to „Polska” ponieważ często mówi : np. Marek nie mieszka w Polsce. ( Jego kolega z przedszkola. Na pewno chodzi o miejscowosc., Że mieszka w innej. Próbuje mu to wytlumaczyc, ale mówi że rozumie a za jakiś czas sytuacja się powtarza. ) Często też zadaje pytanie gdzie jest morze lub gdzie mieszka dziadek.
  Druga gra to „zegar” ponieważ zawsze jest z tym problem, a nie mamy gier które mogły by to ułatwić natomiast gier, które uczą zapamiętywania mamy kilka 😉

 24. Wybieram Bystrzaka , dla mojej pięciolatki, w czasie zabawy popracujemy nad skupianiem uwagi. Drugi wybór padł na gre o Polsce, z myślą o 10 latku, ale i o nas , rodzicach – na naukę nigdy nie jest za późno (może dowiemy się czegos o miejscach , których jeszcze nie odwiedziliśmy ? i nadrobimy te zaległości?)
  Pozdrawiam Ania

 25. Wybralibyśmy:
  „Polska” – ponieważ mieszkamy w Wielkiej Brytani i fajnie by było pograć w cos co nam bedzie przypominać i uczyć o Polsce. I miec chodz mała cząstkę Polski w swoim domu! ❤️
  „Zwierzaki – Bystrzaki” – ponieważ kochamy Zwierzęta i lubimy o nich opowiadać i dowiadywać sie nowych rzeczy:)

 26. Grę Zegar i Polska wybieramy bo w taki sposób uczyć się uwielbiamy 🙂 marzenie Dawidka to samemu odczytywać godziny z zegara, chcę by się nauczył w przyjemnych okolicznościach a nie żeby to była kara. Gra o Polsce też nas interesuje , bo nasza rodzinka dużo podróżuję 🙂 w domu pięcioletni syn się nudzi myślę że ta gra wyobraźnię jego pobudzi.

 27. Gra o Polske,bo bedzie idealnym uzupełnieniem naszej mapy Twojemapy,ktora tez recenzowałas oraz zwierzaki- bystrzaki dla małego urwisa, który uwielbia wyszukiwanki.

 28. Wybieramy z dziewczynami zwierzaki, żeby wiedzieć jak najwięcej o świecie 🙂 Polska – biało czerwoni ! Polska gra pomoze nam budować obraz naszej pięknej Ojczyzny od najmłodszych lat 🙂

 29. Wybieramy z dziewczynami zwierzaki, żeby wiedzieć jak najwięcej o świecie 🙂 Polska – biało czerwoni ! Polska gra pomoze nam budować obraz naszej pięknej Ojczyzny od najmłodszych lat 🙂

 30. Gra Zwierzaki Bystrzaki i Polska. Ta pierwsza, ponieważ wszystko co o zwierzętach, w każdej postaci jest pochłaniane przez moją córkę, która kocha przyrodę. Gra o Polskę to świetna alternatywa do nauki geografi od szkolnych podręczników,wiadomo wiedza zdobywana przez zabawę wchodzi łatwiej i szybciej.

 31. Zwiedzać czas! Aniu, czy już wiesz, które gry wybraliśmy? 🙂 Gra Polska: już niedługo zamierzamy co weekend pokazywać synkom jakieś miejsce w naszym pięknym kraju. Prawie tysiącstronnicowy przewodnik już kupiony, ale przewodnik to bardziej dla żony;) My, chłopaki, zdecydowanie wolelibyśmy nauczyć się czegoś podczas zabawy. Gra: Zegar. Najwyższy czas nauczyć dzieci zegarka… Aby nie wstawały przed 6 i aby wiedziały ile czasu zostało do wieczorynki:)

 32. Ohhh ciezki wybor – wszystkie trzy gry swietne – bardzo lubimy planszowki i czesto gramy
  Jednak chyba wybralibysmy Polska – z uwagi na to, ze mieszkamy za granica i taka lekcja geografii bardzo by sie przydala oraz Zegar ⏰- bardzo na topie temat w naszym domu obecnie

 33. Cóż u nas wybór jest prosty! Zwierzaki Bystrzaki, bo Tomek interesuje się wszystkim, co ze zwierzętami zawiązane, poza tym patrząc na grę to i Leoś już chętnie zagra. A nasz drugi wybór to Zegar, ponieważ nauka zegara zaczyna być interesująca dla Tomka i coraz częściej słyszę pytanie:mamo, a która godzina? Więc gra byłaby świetnym wstępem, rozwinięciem i zakończeniem dla nas 🙂 a mi ułatwiłaby życie 😀

 34. Chcemy Zwierzaki bystrzaki, ponieważ zaczynamy dopiero przygodę z grami i niestety już widzę wielki problem u syna z przegrywaniem. Stas zawsze chce być najlepszy i wygrywać. Bardzo lubi wszystko co związane ze zwierzakami wiec stad ten wybór. Zwierzaki bystrzaki wiec i kolorystycznie i tematycznie jak najbardziej się u nas sprawdza i pozwolą nam na naukę rywalizacji. Druga gra to Polska. Powód prosty. Mieszkamy za granica i jest dla mnie bardzo ważne, żeby Polska i język polski był zawsze obecny w naszym życiu na ile to możliwe.

 35. Wybieram zwierzaki i zegar. Moja córka by byla zachwycona w tych czasach pogoni za wszystkim gdzie mamy mało czasu na to co najwazniejsze to idealny prezent na wspólne spedzanie czasu. Gra zwierzaki jest idealna moze sluzyc tez do nauki nazw zwierząt albo odgłosów danych zwierzat mozna ja używać na różne sposoby aby spedzic mile czas i czegos sie nauczyć . Ogólnie gra w planszuwki to jest to co my pamietamy z dzieciństwa i nie pozwólmy by nasze dzieci to ominelo i zostalo wyparte przez gry komputerowe. To jest wspaniałe spedzanie czasu cala rodzina i przyjaciółmi a przy okazji nauka czegos nowego

 36. Wszystkie 3 gry są niesamowicie ciekawe i interesujące dla młodego człowieka i jego rodziców. Wybór nie był prosty, ale skoro można wybrać tylko (albo aż) 2 gry to wybieramy:
  1) Polska – mamy w domu ciekawą świata 5-latkę, z którą zwiedzamy nasz piękny kraj w czasie urlopu. Wspólnie odwiedziliśmy już Zamek w Malborku, Fokarium na Helu, Krupówki w Zakopanem, Bolesławiec i jego Święto Ceramiki, Wrocław z krasnalami i Afrykarium w zoo, Wisłę i czekoladową figurę Adama Małysza, kopalnię soli w Wieliczce i inne. Przed nami jeszcze wiele pięknych miejsc do zobaczenia (jak choćby malownicza wieś Zalipie, smok wawelski w Krakowie, tajemniczy Lublin), a ta gra byłaby dodatkową wyprawą w nieznane w domowym zaciszu. Pozwoliłaby naszej córci jeszcze lepiej poznać kraj i jego piękno, a nam zaplanować kolejne wakacje tak, by móc odwiedzić i poznać nowe miejsca, miasta, ludzi 🙂
  2) Zegar – dla dzieci pojęcie czasu jest względne, przychodzi jednak taki moment, że zaczyna go poznawać i z nim żyć. Wiadomo, że najlepsza nauka jest w trakcie zabawy, zatem fajnie byłoby pobawić się w zegar i w ten sposób przybliżyć córci jego wartość, znaczenie. Córka już teraz wie jaki zegarek chciałaby mieć (różowy z kolorowymi cyframi na cyferblacie), jednak nauka odczytywania godzin to jeszcze nie jej bajka 😉 Myślę, że z tą grą nauka byłaby przyjemniejsza, zabawniejsza i łatwiejsza 🙂
  To jest nasz wybór (Amelki i mój) spośród tych super gier 🙂

 37. Polska i Zegar. Uwielbiamy mapy, mamy już montessoriańską świata, teraz wypada popodróżować po Polsce 🙂 Zegar-Iga zaczyna interesować się tym tematem, sprawdzamy co dzieje się ze wskazówką, czy już jest „wysoko” czyli czas np. na mycie ząbków itp.

 38. Polska- podróże to moja pasja i widzę ze zarazam nią pomału moje dzieciaki. Taka gra dałaby nam sporo okazji do poopowiadania o tym co jest ciekawego wokoło nas

 39. Dla nas Zwierzaki i Polska. Beda doskonałym dopełnieniem naszej domowej kolekcji gier i puzzli

 40. Ja poproszę o grę Zegar i Polska.
  Mój 6letni Jasiu ma ostatnio bzika na punkcie czasu, bardzo często zerka na zegar i stwierdza, że coś trwało tyle i tyle minut albo za tyle godzin tata wróci z pracy 🙂 gra pomogłaby nam jeszcze bardziej utrwalić naukę zegara.
  Z kolei gra Polska byłaby świetnym uzupełnieniem kupionej ostatnio Mapy Polski 😉
  Ślicznie dziękuję i pozdrawiam!

 41. Hej, dla nas super będzie Zegar bo akurat to temat który poznajemy i Polska bo ta gra najbardziej zainteresowała moją córkę, pozdrawiamy

 42. Zgalaszamy sie 🙂 Poprosze gre „Polska”, poniewaz mieszkamy zagranica, troche podrozujemy i niestety duzo z geografii Polski pozostaje lda moich dzieci abstrakcja. Ciagle szukam ciekawych pomyslow, jak im wiedze o Polsce przekazywac. Nad druga gra musialam juz troszke pomyslec, ale ostatecznie wygrala „Zegar”. Przy trojce dzieci na pewno sie przyda, odczytywanie zegarow cwiczymy na rozne strony, kazda pomoc w temacie mile widziana. Pozdrawiam!

 43. Dla moich dziewczynek wybrałabym „Polskę” i „Zegar”. Nauka geografii Polski najlepiej odbywa się poprzez zabawę, rozwiązywanie zagadek i quizów, więc byłby to idealny sposób poznania Polski przez dziewczynki. Jeśli chodzi natomiast o „Zegar”, to mam wrażenie, że moja 4-latka może zawstydzić swoją starszą 7-latkę w tej kwestii, więc najwyższy czas, aby starsza córa brała się do pracy i dała się przekonać, że powinna posiąść wiedzę z zakresu nie tylko zegarka elektronicznego, ale również tarczowego. Gra „Zegar” byłaby więc idealna dla obu moich dziewczynek.

 44. Wybieramy Zegar i Polskę 🙂 Zegar dlatego,że synek 6,5 idzie w tym roku do szkoły i jest na etapie nauki na zegarze ze wskazówkami (elektroniczny już opanował) a Polskę za to bo synek kocha mapy, gry z pionkami i tutaj ma jedno i drugie a jeśli można przy tym jeszcze się uczyć to jest to dla mnie i dla niego gra marzeń 🙂 Pozdrawiamy z Mrągowa

 45. Na rynku pojawia się coraz więcej gier ,,wartościowych” , które uczą, bawią, wspomagają rozwój. Jest to niezwykle ważne w czasach powszechnego dostępu do telewizji i internetu. My jednych chcemy wspólnie spędzać czas na zabawie, a przy okazji edukacji.
  Prezentowane gry od Kapitana Nauki bardzo nam się spodobały.
  GRA POLSKA, ponieważ zależy nam na edukacji wszechstronnej dziecka – genialnym rozwiązaniem jest przekazywać wiedzę przez zabawę. Posiadanie wiedzy geograficznej, historycznej, przyrodniczej jest bardzo ważne. Poza tym urzekł nas wariant gry na dwie drużyny. Jestem pewna, że to byłby nasz ulubiony.

  GRA ZWiERZAKi BYSTRZAKi, ponieważ ćwiczenie spostrzegawczości i pamięci jest bardzo ważne. Procentuje na przyszłość. Świetna pamięć będzie odgrywać niezwykle istotną rolę przez całą edukację, a nawet życie. Dlatego musimy ćwiczyć ją na różne sposoby! W związku z tym gra, która mieści w jednym pudełeczku, aż 11 wariantów bardzo przypadła nam do gustu . Pomysł z wykorzystaniem kart do nauki języa obcego też bardzo nam się spodobał.

  Skakalibyśmy z radości, gdyby udało się zdobyć jakąś grę, ponieważ zapowiadają się niezwykle ciekawie.

 46. Odkąd Dzieckun nauczył się mapy Polski i województw ze stolicami i herbami w kółko układa puzzle czu czu i drewnianą mapę, gra Polska byłaby dla niego super uzupełnieniem a dla mnie urozmaiceniem 😉
  Zegar to też temat na czasie 😉 odkąd dostał ścienny zegar z zygzakiem, bardzo chciałby odczytywać już godziny ale słabo mu idzie a ja nie bardzo wiem jak mu z tym pomóc.

 47. Polska i Zwierzaki Bystrzaki baaaardzo ucieszyły by moje dzieci :). Ich ulubione książki to min ” Mapy”, „Bolek i Lolek zwiedzają Polskę” i wszystkie wyszukiwanki . Taka tematyka to u nas hit, więc dzieciaki nie wypuściły by ich z rąk :). Po prostu :).

 48. „Polska” zdecydowanie. Zbliża się czas wakacji, dostosowywania naszych grafików do kolonii, kiedy jeździmy po kraju i, przy okazji, zwiedzamy najdziwniejsze miejsca poza głównym szlakiem. Ta gra będzie dla nas idealną mapą.

 49. Wybrałabym gre z wędrówką po Polsce i zwierzaki Bystrzaki. Pierwsza bo dla dzieci na codzień anglojęzycznych przyblizanie Polski na wszystkie sposoby jest nam potrzebne! A druga bo zwiezaki wszyscy lubimy, a zakres wiekowy dzieci mamy szeroki

 50. Wybieram Polskę i zegar. Zegar- ze względu na tą „słabszą” stronę córki, bo matematykę musimy odczarować. Ostatni live oglądałam jak zaczarowana i już widzę błędy, które popełniałam… Młodsze dzieci będą miały łatwiej- więcej „namacalnej ” matematyki 🙂
  Polska- dla 7-letniego pasjonaty geografii i przyrody.

 51. Wybieram Polskę i zegar. Zegar- ze względu na tą „słabszą” stronę córki, bo matematykę musimy odczarować. Ostatni live oglądałam jak zaczarowana i już widzę błędy, które popełniałam… Młodsze dzieci będą miały łatwiej- więcej „namacalnej ” matematyki 🙂
  Polska- dla 7-letniego pasjonaty geografii i przyrody.

 52. Dla czteroipol latki oraz trzylatki wybieram
  1) GRA POLSKA , w szkole beda uczyly sie geografi Niemiec , ale wazne dla mnie jest rowniez zeby znaly moj rodzinny kraj , zeby wiedzialy cos o miejscu gdzie mieszka ich ukochana babcia i dziadek . Ja jako jedyne zrodlo wiedzy o Polsce na codzien mam ciezkie zadanie . Taka gra z pewnoscia by mnie odciazyla troche z tego obowiazku ;D
  2) ZWIERZAKI BYSTRZAKI dlatego . ze dziewczyny lubia zwierzaki . Mozemy grac na podworku i sluchac spiewu ptaszkow 😉 w przyjemnym otoczeniu przyjemna gra 😉

 53. Wybieram grę o Polsce, bo mieszkam za granicą i chciałabym aby moje dzieci wiedziały też coś o Polsce. Wybieram także grę Zegar ponieważ moje chłopaki są w idealnym wieku do nauki odczytywania godzin – 7 i prawie 5 lat 🙂

 54. Wybieram grę o Polsce, bo mieszkam za granicą i chciałabym aby moje dzieci wiedziały też coś o Polsce. Wybieram także grę Zegar ponieważ moje chłopaki są w idealnym wieku do nauki odczytywania godzin – 7 i prawie 5 lat 🙂

 55. Zegar!! I zwierzaki bystrzaki. Moja córka jest na etapie 'a o której będzie to i to’ ’ a ile to jest ??’ długo to jest?’ 'a za ile minut?’ 'a długo to jest?’ i tak probojemy wyjaśniać jej kwestie czasu, zasad zegarka..ale kiepsko nam to idzie, trzeba popracować:) dlatego idealna w czas teraz jest dla nas gra zegar. No i na deser zwierzaki bystrzaki które pomogą nam wyćwiczyć koncentrację i spostrzegawczość.

 56. Chciałabym wygrać grę o Polsce i Zwierzaki Bystrzaki. Pierwszą z tego względu, że mieszkamy za granicą a chciałabym nauczyć nasze dzieci geografii Polski, bo mam nadzieję, że kiedyś wrócimy do naszej Ojczyzny 🙂 a Zwierzaki Bystrzaki, ponieważ moje dzieci uwielbiają gry planszowe a szczególnie jeśli występują w nich zwierzęta. Można pokazywać jak się poruszają i jakie dźwięki wydają. Widzę, ze jest to świetna gra, która ćwiczy pamięć a takie gry uwielbiam ja 🙂 i myślę, że moje dzieci też ją pokochają 🙂

 57. Dla nas „Zwierzaki bystrzaki”, bo urzekają mnie swoją barwną, ciekawą, nietuzinkową grafiką. Ćwiczenie spostrzegawczości jest szalenie ważne, a im atrakcyjniejsza szata graficzna tym ta gimnastyka oczu i głowy jest przyjemniejsza 🙂 Jako drugą pozycję wybieram zaś „Zegar”. Obserwuję ostatnio wzmożone zainteresowanie młodszych domowników tematem zegara i częściej niż zwykle słyszę „Która godzina?”, a nie spotkałam dotąd interesujących pomocy dydaktycznych w tym temacie. Gra to innowacyjny pomysł na wprowadzenie zegara i bardzo ciekawi mnie ta nowość.

 58. Razem z Ziemkiem i Miłkiem poprosimy o Polskę i Zegar
  POLSKA – idealne uzupełnienie naszej pasji podróżowania, wędrowania z plecakiem szlakami polskich Parków Narodowych; podczas gry odżyją wspomnienia, urwali się się zdobyta wiedza, uruchomią skojarzenia, ale i zapewne powstaną nowe plany na kolejne wędrówki – to jakby album ze zdjęciami, notes z byłych podróży i planer tych, które przed nami 🙂
  ZEGAR – po wakacjach czeka nas zmiana rytmu dnia, nowe wyzwania, obowiązki – a wiszący w kuchni duży zegar nadal sprawia chłopakom psikusy i trudno im wytłumaczyć, że dzięki liczeniu na palcach nie da się ustalić aktualnego czasu…
  Podczas wspomnianych wyżej eskapad umiejętność posługiwania się zegarkiem także powoli staje się niezbędna – zwłaszcza wówczas, kiedy pojawiają się pomysły na małe samodzielne pokonywanie odcinków trasy … i to chyba właśnie to zmotywowało najmłodszych piechurów do tego, by przeprosić się ze wskazówkami na tarczy … chętnie im w tym pomogę – a właściwie ta gra by to zrobiła

 59. Wybieram Zwierzaki bystrzaki i Zagar. Urzekająca grafika! Tematyka też jak najbardziej dla nas. Mój synek Marceli na początku czerwca kończy 5 lat właśnie, więc gry byłyby dla niego prezentem idealnym

 60. Gdybym móc wybierać spośród tych trzech gier, to wybrałbym Zwierzaki Bystrzaki oraz grę edukacyjną Polska . DLACZEGO? Ponieważ jestem mamą siedmiolatka i pięciolatki, którzy od niedawna we dwoje bardzo dobrze współpracują i rywalizują przy grach planszowych. Sama nie jestem znawczynią geografii Polski, dlatego taka pomoc w postaci gry dla całej rodziny pełnej ciekawostek byłaby dla nas super przygodą i sposobem ma deszczowe wieczory
  Gra Zwierzaki bystrzaki dla mniejszej córy była by pomysłem na pomysłem na Dzień Dziecka ma kuzynki w swoim wieku i pewnie razem by grandzili razem przy tej grze
  Trzymam kciuki

 61. Wybieram Zwierzaki bystrzaki, moj syn uwielbia.

 62. Wybieram POLSKĘ, ponieważ chciałbym przez zabawę przybliżyć moim dzieciakom (9, 6 i 4 lata) wiedzę z zakresu geografii Polski, aby orientowały się na mapie Polski i umiały pokazać najważniejsze miasta, charakterystyczne miejsca czy zabytki, ale też poznały różne ciekawostki ( tu i ja pewnie czegoś nowego bym się dowiedziała :)) Druga gra to ZWIERZAKI BYSTRZAKI – dlatego, że moje dzieciaki zawsze bardzo lubiły obrazkowe książki czy gry na spostrzegawczość, a dodatkowo szata graficzna jest bardzo przyciągająca, więc gra na pewno będzie miała wzięcie 🙂

 63. Wybieramy Polskę i Zwierzaki. Córki uwielbiają podróże, a ta gra dostarczy też mnóstwa informacji o atrakcjach w Polsce. A zwierzaki ujęła nas kolorystyką.

 64. Zegar- to wybór zdecydowany i po chwili zastanowienia Zwierzaki bystrzaki. Co do zegara to wybór prosty-mój prawie 6-latek od dawna przejawia zainteresowanie godzinami,ale różnica między 3 a 15 mnie przerosła…Nie rozumiem..słyszę, to w końcu która? Może Wy pomożecie? Już niewiele nam brakuje do ogarnięcia tematu godzin, potrzebujemy małego wspomagania! A zwierzaki kochamy-a zaintrygowały mnie cudowne kolory! Dosc tych nudnych i smutnych pasteli-dzieci lubią kolory, intensywne,konkretne on to jest właśnie to !!

 65. Gier edukacyjnych nigdy dość. Rodzinnie chętnie pogralibyśmy w „Polskę”, sprawdzilibyśmy gdzie byliśmy, a gdzie jeszcze pojedziemy 🙂

 66. Dla Kuby (6 lat) wybieram „Polskę…” bo uwielbia gry z kostką i ponieważ pracuję w Domu Kultury mogłabym zabrać ją i zagrać z dziećmi w grupach. Jako drugą wybieramy „Zegar” bo Kuba chce się znać na Zegarze żeby pilnować kiedy mama po Niego przyjdzie do przedszkola i jako że sama maluję urzekają mnie ilustracje.

 67. My wybieramy zegar, bo moim chopakom-bystrzakom dość opornie idzie nauka godzin zegarowych oraz Polskę, bo uwielbiamy wszystkie gry dotyczące naszego kraju i zagadki z nim związane. W Polskę z Polską

 68. wybieram Polskę by syn mógł poznać ją przez zabawe dzięki czemu w miły sposób nauczy si poszczególnych miast i będezie wiedział gdzie one leża na mapie 🙂

 69. wybieram grę Polska aby syn mógł bliżej poznać geografie naszego Państwa a dzięki tej grze zdobędzie bardzo dużą widzę na jej temat 🙂

 70. Wybieram :Polska i Zwierzaki bystrzaki :))) Polskę dla synka 5 latka bo w wakacje trochę pojeździmy po Polsce i będzie to świetna nauka i gra w czasie :))))a zwierzaki bystrzaki dla drugiego synka 3 latka aby jeszcze bardziej ćwiczyć refleks :))) razem ze swoim starszym bratem :)))

 71. Wybrałabym grę ZEGAR dla mojego syna. Cały czas mamy problem z ustaleniem konkretnej godziny powrotu do domu z podwórka, na odrabianie lekcji czy posprzątanie swojego pokoju. Chciałabym ustalać godziny ramowe na dane czynności ale mój syn ma problemy z odczytaniem właściwej godziny. Do tej pory posługiwaliśmy się budzikiem, ale myślę, że już czas przerzucić się na zegar!
  Mam szczerą nadzieję, że ta gra mogłaby rozwiązać nasz problem 🙂
  A grę POLSKA mój syn podarowałby swojemu koledze z klasy. Chłopczyk pochodzi z wielodzietnej rodziny, pieniążkow cały czas brakuje a mały to wielbiciel polskiej mapy. Zna wszystkie województwa, większe miasta i ich rozłożenie na mapie, ostatnio rzucił się na głęboką wodę i „studiuje” jeziora. Na pewno ucieszyłby się z takiej niespodzianki.

 72. Wszystkie 3 gry zapowiadają się bardzo ciekawie, ale dla mojego syna chętnie zdobyłabym grę POLSKA i ZEGAR. A dlaczego akurat te gry? Gra POLSKA dlatego że, aż wstyd może przyznać się, mój niespełna sześcioletni synuś nie zna jeszcze podstawowej historii naszego kraju. Taka gra byłaby dla niego ciekawą formą spędzania wolnego czasu, a przy tym poznałby, nie tylko podstawę historii Polski, ale również przyrodę i geografię. Drugą grę, którą wybrałam, to gra ZEGAR. Karolek bardzo chce nosić na ręce zegarek tarczowy, ale niestety nie potrafi jeszcze odczytywać godzin, co jest dla niego dość trudne i nie do końca zrozumiałe. Taka gra poprzez zabawę zbliżyłaby go do tego by nauczyć się jak prawidłowo odczytywać czas i mógłby z dumą nosić swój wymarzony zegarek potrafiąc powiedzieć, która jest na nim godzina. Obie gry nie tylko stanowiłby rozrywkę i naukę dla mojego syna, ponieważ lubi on dzielić się z innymi tym co ma, więc zapewne chciałby pożyczać je swoim koleżankom i kolegom z przedszkola 🙂 W przyszłości pewnie i jego mała siostrzyczka miałaby okazję w nie zagrać, bo w końcu gry planszowe są ponadczasowe.

 73. Dużo już tych komentarzy więc króciutko co by oszczędzić Ci czytania – Polska i Zwierzaki bo po prostu lubimy planszówki

 74. Ja chętnie przygarnęłabym pod swoje skrzydła gry od Kapitana, czyli Zwierzaki Bystrzaki i Zegar.
  Podoba mi się to, że w ich gry można grać na wiele sposobów. Przekonaliśmy się o tym mając ich Karty 1+ „Kolory”. Świetna zabawa i szczerze można się uśmiać przy grze z dzieckiem w coś tak prostego. Później zdobyliśmy „Lotto” co jest już totalnym szaleństwem, bo gramy w to na 3 różne sposoby. Dzięki temu też gry nam się nie nudzą, bo za każdym razem podchodzimy do nich w inny sposób. Wg mnie to super rozwiązanie. Proste plansze i elementy, nieskomplikowane zasady, ale za to różne sposoby gry powodują, że nawet dorośli chętniej siadają do gry z dzieckiem. My uwielbiamy.

 75. Wybieram gry Zwierzaki Bystrzaki i Polska 🙂 Gram dla córci, która uwielbia przyrodę. Uwielbia dowiadywać się nowych rzeczy. Ostatnio zainteresowała się również mapą. Potrafi bardzo długo siedzieć z nosem w atlasie. A wiadomo że najlepsza nauka jest przez zabawę. Szybko wchodzi i zostaje w główce na dłużej. Te gry idealnie odpowiadają jej gustom 🙂

 76. „Zegar” i „Polska” – każda z tych gier nauczy dzieci podstaw – czas i „zwiedzanie, godzin i kraju poznanie, a potem w plener się udanie. Nie będzie problemu z umówieniem sie na daną godzinę, no i przez zabawę, nauczymy wiele ciekawego całą rodzinę. Dziecka umysł chłonny, a świat gier kolorowy, zachęci do gry, która będzie wstępem do wycieczki w nieznane. Więc kiedy i o której wyruszamy na wyprawę?

 77. Dla mojej 5 latki wybrałabym grę „Zegar” i „Zwierzaki bystrzaki” Zegar, bo jesteśmy na etapie „mamo a która to będzie jak wrócisz z pracy?”, „mamo a jak będą wskazówki jak trzeba iść spać?” . Zwierzaki natomiast kocha w każdej postaci i wszystko o zwierzętach jest u nas mile widziane.

 78. Zwierzaki Bystrzaki i Zegar! Może uda się w końcu odsunąć choć troszeczkę naszego małego ludzika od naszych gier

 79. A my wybierzemy Zegar bo jakoś nam że Starszą nie po drodze nauka godzin-ale szczęśliwi czasu nie liczą, no nie? 🙂 Oraz Polska… Bo wśród naszych gier takiej tematyki brakuje… A jako bonus… Obydwie gry przydadzą się potem Młodszemu 🙂 powodzenia

 80. Zwierzaki bystrzaki Kapitan Nauka

 81. Zdecydowanie Polska a to dlatego, że nie mamy jej na co dzień mieszkamy za granicą. Jesteśmy na etapie poznawania kontynentów i państw i już wiemy, że nad Afryką Europa jest i w niej nasza kochana Polska. Druga gra, ktora nas zainteresowała to zwierzaki.

 82. „Zegar” ️ bo ciągle mamy problem żeby zdążyć do żłobka i przedszkola i „Polska” bo bardzo lubimy podróżować ‍‍‍

 83. Mam przydałaby się gra ZEGAR. Moja siedmiolatka ma jakieś opory przed nauką odczytywania godzin. Dostała zegarek, ale po tygodniu fascynacji porzuciła go i Nie bardzo chce powrócić do nauki.:(
  Druga gra, która wybieramy i przypadła do gustu moim dziewczynom gdy oglądały live to POLSKA. Zafascynowala ich ta kolorowa mapa:) i teraz marudza, że chciałyby pograć w te gre;)

 84. Dla Kubusia wybrałabym Zwierzaki bystrzaki i Polskę. Zwierzaki bystrzaki, dlatego, że mamy zalecenia m.in. ćwiczenia spostrzegawczości, koncentracji i pamięci i poszukujemy nowych pomocy, które nam w tym pomogą, tym bardziej, że tradycyjnych memory mój synek nie darzy niestety zbytnią sympatią 🙂 Zupełne inne spojrzenie na memory, duża ilość wariantów gry oraz ciekawy temat egzotycznych zwierzatek i cudowna kolorystyka z pewnością zainteresowałyby mojego opornego w tym temacie 5-latka :-). Polskę zaś dlatego, że jest to temat, który mojego synka bardzo ostatnio interesuje. Bardzo lubimy zwiedzać. Nad łóżkiem synka wisi mapa z zaznaczonymi ciekawostkami i zabytkami różnych polskich miast i codziennie wieczorem Kubuś wyszukuje jakies ciekawe miejsca i chce żeby mu o nim opowiedzieć. Osobiście zostałam nauczona geografii w starym stylu. Moja nauczycielka twierdziła że możemy nie umieć teorii z książki, ale mapę i jej czytanie mamy znać na pamięć nawet jakby nas ktoś o północy z łóżka wyciągnął, bo 90% informacji możemy wyczytać z mapy, jeśli tylko to bedziemy potrafili zrobić. Wtedy tego nie lubiłam, ale po czasie stwierdzam, że miała rację. Maturę z geografii zdałam na 5, dzięki umiejętności czytania mapy mimo dostania pytań, ktorych po prostu się nie nauczyłam, bo stwierdziłam, że takich dziwnych i trudnych napewno nie będzie. Ale okazało się, że z pomocą atlasu można naprawdę wszystko. Dlatego swoje dziecko zamierzam nauczyć korzystania z informacji jakie niesie mapa i umiejętność jej czytania i w tym też częściowo mogłaby przydać się nam ta gra. Pozatym poznanie nowych ciekawostek i miejsc na mapie Polski mogłoby nas z pewnością zainspirować do ciekawych wycieczek wakacyjnych.

 85. Ja wybrałabym jako 1 grę Polska, dlatego że „cudze chwalimy a swego nie znamy”. Niestety my dorośli nie grzeszymy wiedzą na temt naszej ojczyzny, a ta gra jest świętną pomocną do nauki a także zabawy, czyli przyjemne z pożytecznym. Dzięki tej grze możemy wygrać ciekawe miejsca według nas i wygrać się na rodzinne wycieczki do tych miejsc. A 2 gra to zegar. Tak jak Aniu wspomniałaś matematykę trzeba zobaczyć, dotknąć. Pojęcie czasu jest trudne do zrozumienia bez zobaczenia tego na własne oczy, więc dlatego ta gra.

 86. „Zegar” – dotychczasowe podejścia do tematu nie powiodły się oraz „Zwierzaki bystrzaki” – wszystko co o zwierzętach i ze zwierzętami dobrze wykonane jest u nas przedmiotem zachwytu

 87. Przede wszystkim „Polska” żeby zaspokoić ciągłą ciekawość świata 🙂 oraz „Zegar” żeby nie musieć odpowiadać co chwila na pytanie „ile czasu nam jeszcze zostało?” 😀

 88. Dla naszych Królików, ciekawych i dociekliwych – wybralibyśmy „Zegar’, bo akurat Królik jest na etapie zadawnia pytań „która godzina” i kombinowania jak obliczyć aktualną godzinę (coś już prawie się udaje!!), no i „Polskę” oczywiście, bo w sumie.. jak moglibyśmy wybrać coś innego?
  Skoro codziennie odpowiadamy na serie pytań, sprawdzamy, odkrywamy… Tu Bieszczady , tam Mazury, na południu same góry – na północy mamy Hel, już czujemy, że zabawa będzie, że hej!

  PS a w moim guście bardzo – ilustracje kart pracowni z gry „Zegar” 🙂 Niech oko się też cieszy 🙂

 89. Zegar- powinnam nampisać, że trzylatek pyta o godzinę i naukowo wspaniała, Ale matka chce piękną grę z obrazkami prawie jak Salvador Dali. <3

 90. „Zegar”, „Zwierzaki bystrzaki”

 91. Zegar i Polska. Dlaczego akurat te pozycje? Mieszkamy za granicą i wszelkie informacje na temat naszego kraju spoczywają na mnie jako rodzicu. Staram się wybierać książki i gry, by po przez zabawę aktywizować i uczyć 6letnią córkę. Zamawiam i odbieram wszystko w Polsce (a wiadomo, że nie sposób zakupić wszystko) Dodatkowo ostatnio przerabiamy pojęcie czasu i określania godziny. Póki co jednostka czasu jest dla córki abstrakcyjna. Uważam więc, że każda forma pomocy zrozumienia sekund /minut /godzin będzie dla nas strzałem w dziesiątkę.

 92. Zwierzaki bystrzaki to nasz nr 1. Szata graficzna rzeczywiście powala. Kolory, które moja córka uwielbia. I choćby gra była nudna, trudna i nijaka (a na taką się nie zapowiada) to i tak skradnie jej duszę. Jak się ma w domu czteroletnią artystkę, która codziennie po parę godzin maluje to wybór może być tylko taki. Do tego zwierzęta, które są u nas ostatnio na tapecie z racji zakupu gry dobble. Bawimy się przednio, a córka przy okazji wie już jak wyglada głuszec, leniwiec i pstrąg. Zatem wszystko, co dotyczy zwierząt i dodatkowo oprawione jest w mega kolorową szatę graficzną, na pewno się u nas sprawdzi. Do kompletu przydałaby się gra Polska. Mamy już opanowaną mapę świata na postawie puzzli Czu Czu. Czas na Polskę. Gra wygląda na nieco trudną dla czterolatki, ale to duża zaleta. Kiedy dziecko oświadcza, że jest już dorosłe i wpiera Ci, że litera którą właśnie napisałaś to wcale nie A, bo ona przecież lepiej wie, to taka gra wydaje się być strzałem w dziesiątkę. A niech mądralińska rzeczywiście się trochę pomęczyć i pouczy. A co!

 93. Zdecydowanie wybieramy grę Polska, gdyż mój prawie już siedmiolatek wykazuje duże zainteresowania naszym krajem. Interesują go jakie są największe miasta, rzeki, ciekawe zabytki. Druga gra która bardzo nam by się przydała to gra Zegar, gdyż o ile zapis elektroniczny godziny mamy opanowany tak jeśli chodzi o odczytywanie godziny z zegara z tarczą syn jeszcze nie radzi sobie najlepiej.

 94. Wybieram Polskę i Zegar. Polska bo chcę z dzieciakami ruszyć w Polskę i zwiedzać nasze tereny, a gra pozwoli im bardziej zaangażować się np. w planowanie podróży. A Zegar, córka ostatnio coraz częściej pyta, która jest godzina i interesuje ją „jak się tą godzinę odczytuje” .

 95. Zdecydowanie Zegar oraz Polska. Dlaczego? bo póki co dla mojej siedmiolatki zegar stanowi nadal nieodgadnioną tajemnicę. Próby wyjaśnienia na nic się póki co zdały. Szukam pomysłu, który ogarnąłby temat w prosty i ciekawy sposób. Chciałabym aby Córcia nauczyła się zegara jeszcze przed rozpoczęciem nauki w szkole, a ta już za kilka miesięcy.
  Dlaczego Polska? Bo próbuje zainteresować córcie swoją pasją, podróżami i mapami. Póki co palcem po globusie, poprzez książeczki z naklejkami czy też książki o podróżach i niezwykłych ludziach, którzy realizują swoje marzenia- Ocean to pikuś!, Afryka Kazika- oba tytuły Łukasza Wierzbickiego. Efekt- mamo na urodziny chciałabym książkę podróżniczo-przygodową- moje małe zwycięstwo.
  Oba tytuły podaliśmy zajączkowi z prośbą o przyniesienie w koszyczku, niestety nasze prośby nie zostały spełnione. Może tym razem się uda?
  Pozdrawiam

 96. Bardzo długo zastanawiałam się, które gry wybrać bo są wspaniałe. Z pomocą przyszedł mój syn, któremu najbardziej spodobały się „Zwierzaki bystrzaki” – uwielbia zwierzęta i „Polska” – chciałby podróżować po całej Polsce. W związku z tym, że każda z tych gier jest rozwijająca i edukacyjna zgadzam się w 100 % z jego wyborem.
  Gry mają być przede wszystkim świetną zabawą, dlatego trzeba pamiętać o guście dziecka i jego zainteresowaniach. Kapitan Nauka ma świetne pomysły jak przez zabawę pouczyć dziecko. Takie gry to ekstra zabawa:)

 97. Polska i Zegar – świetne wprowadzenie do szkoły dla moich zerówkowiczów.

 98. Chciałabym zawalczyć o grę ZEGAR ponieważ od niedawna synek zaczął interesować się godzinami i ogólnie czasem – fajnie byłoby go wspomóc taką grą. Drugą grą jaką chciałabym żeby moje dzieci miały to POLSKA, a to dlatego że mieszkamy w Szwecji i rzadko odwiedzamy nasz kraj rodzinny,a taka gra napewno przybliżyłaby nam informacje o naszym kraju i pomogła niezapomnieć.

 99. Wybieram grę Polska, żeby rozbudzić w moich dzieciach ciekawość naszego pięknego kraju. Na moich dzieciakach robi ogromne wrażenie zobaczenie na żywo czegoś, o czym ktoś im opowiadał bądź co widzieli np. w ksiązce, naprawdę jest to dla nich wielka radość i przeżycie. Jako drugą grę, wybieram Zegar, która mam nadzieję, pomoże nam zrozumieć trudne, abstrakcyjne pojęcie jakim jest czas.

 100. Wybieramy dla nas grę Polska – ( by oprócz w sercu,mieć Polskę w głowie i w domu,by odbywać podróże w nieznane ;),oraz jako drugą grę Zwierzaki Bystrzaki (moje dzieci uwielbiają gry na spostrzegawczosc- synek uwielbia zwierzątka natomiast córka mówi,że jest spostrzegawcza (sprawdzimy przy grze ;))ile w tym prawdy


 101. Pani Aniu. Ja zdecydowanie wybieram grę ZEGAR,ponieważ jesteśmy na etapie nauki godzin. Szukałam różnych pomocy i po prostu mnie Pani oswiecila tą grą. A dodatkowo wybieram ZWIERZAKI BYSTRZAKI. Dlaczego? Mam w domu pasjonatkę zwierząt i wszelkiego ich otoczenia. Jest niezwykle zainteresowana wszelkimi wiadomościami ze świata zwierząt. Uwielbia to. Sama sięga do książek i wyszukuje nowych informacji. Moglybysmy wspólnie spędzać czas,nie rezygnujac z przyjemności poznawania zwierzat. Pozdrawiam.

 102. Gry bardzo lubimy a te trzy są świetne i wybrać trudno ale po namyśle wybrałabym grę „Polska ” i grę „Zegar ” a dlaczego właśnie te ? bo córka która chodzi do 3 klasy a synek od września idzie do 1 klasy lubią poznawać ciekawostki i interesują się naszym krajem a myślę że sporo by się też nauczyli i ta wiedza przyda się w szkole natomiast zegar pomógł by synkowi w nauce godzin a córka mogłaby podszkolić i poćwiczyć to co umie na takim zegarze na pewno nauka godzin jest przyjemna i przede wszystkim dziecko widzi ten zegar i wzrokowo załapuje ich ustawienie i godzinę 🙂 dzieciaki byłby zachwycone gdyby miały te gry 🙂

 103. Gra Polska -bo my jako rodzice często zapominamy jako mamy piękny kraj i wyjeżdżamy na drugi koniec Europy pokazywać dziecku piękno świata. Cudze chwalicie swego nie znacie.
  Druga gra to Zegar bo znajomosc godzin w zyciu codziennym jest niezbedna ale pamietajmy ze szczęśliwi czasu nie liczą

 104. Ja dla moich synków bardzo bym prosiła o Polskę i Zegar. Mimo że obaj są jeszcze dość mali, to młodszy synek uwielbia zegary i wypatrzy je wszędzie, a starszy- już na poważnie zaczął interesować się pojęciem czasu i zna już wszystkie cyferki. A jeśli chodzi o Polskę… To temat ważny również dla nas, rodziców. Chcemy dzieciom pokazywać Polskę, opowiadać o Polsce i rozkochać w Polsce. Taka gra byłaby super!!!

 105. Wraz z Tosią i Manią wybieramy Zegar i Zwierzaki Bystrzaki
  – zwierzaki to nasza codzienność, wielka radość i troska – są członkami naszej rodzinki, przyjaciółmi, którzy czekają zawsze w schronisku, ogrodzie zoologicznym czy u babci w zagrodzie; aa swoich ulubieńców odwiedzamy także zawsze podczas pobytów w leśniczówce w samym sercu Borów Tucholskich. O zwierzakach czytamy, często z łezką w oku je oglądamy na ekranie, podpatrujemy z uśmiechem w ich naturalnym środowisku i oczywiście na nie polujemy – każdy ze swoim aparatem 😉
  – zegar … chociaż Antonina i Marianna zdecydowanie należą do 'bystrzaków’
  to jednak wskazówki zegara nadal są dla nich magią 😉
  – taka gra mogłaby pomóc im tę magiczną zagadkę rozwiązać 😉

 106. Zwierzaki bystrzaki i Polska to moje typy dla 5+.Pracuje w PPP chętnie wykorzystam prezentowane gry do pracy z dzieciakami w celu pomocy im w nabywaniu wiedzy.Gry te to świetny pomysł na poszerzanie wiedzy poprzez swobodną zabawę.

 107. Witam, ja z przyjemnością zagrałabym w grę Polska Zgodnie z przysłowiem cudze chwalicie swego nie znacie warto już od małego pokazywać dzieciom jakie walory ma nasz kraj Jesteśmy w komfortowej sytuacji bo mamy dostęp do morza i gór Możemy zmieniać klimat i podziwiać piękne miejsca Cudownie byłoby poznawać z dzieckiem Polskę grając w grę a później odwiedziç te miejsca i weryfikować naszą wiedzę 🙂 Nad drugą grą się zastanawiam bo uwielbiamy zwierzęta i pewnie ta gra przyniosłaby dużo radości w naszym domu ale zegar też ma swoje walory bo wiem, że dzieciom nauka zegara sprawia trudność a przez ćwiczenie i zabawę szybciej możemy się czegoś nauczyć.

 108. Wybieram gry Zwierzaki Bystrzaki oraz grę edukacyjną Polska,ponieważ moje dzieci mogą przenieść w niezapomnianą podróż zupełnie innej perspektywy niż dotychczas. Gry bardzo uwielbiamy bo to świetny i ciekawy sposób na wspólnie popołudnia i wieczory.Dzięki grze Polska dzieci poznają historię , zakątki,tradycje, ,odkryją prawdziwe uroki ,a także dowiedzą się wielu ciekawych rzeczy o naszym kraju.Natomiast gra Zwierzaki Bystrzaki przeniesie ich w zupełnie inny świat.Fascynujący i ciekawy dziewiczy .Praktycznie nieosiągalny dla nas.Ona odkryje dzieciom sekretne życie dżungli.Odkryją świat o którym nie mają w ogóle pojęcia pełnej j naturalnych cudów i harmonii.Przygody jakie przeżyją podczas gier staną się naprawdę ekscytujące i zaspokoją moje dzieci ciekawość bez zbędnych pytań.O gry gramy ,bo gry planszowe bardzo kochamy.

 109. Oj, trudny orzech do zgryzienia! Razem z Synkiem wybraliśmy: Zegar i Polskę Kierowała nami taka argumentacja: zegary Synek kocha od zawsze, od maleńkosci nakręcał z Dziadkiem Stanisławem dumnie powtarzając „ti-ta”, z czasem utarło się miano Tita;) Więc oby łatwiej było rozgryźć pierwszy orzech niechaj młoda latorośl zgłębia trudną sztukę cykania 🙂 A Polska? Przecież to Obywatel mały i Kraj swój znać powinien, nie z musu lecz z przyjemności i dumy dobrze aby Polak mały wiedział co w kraju piszczy! Pozdrawiamy słonecznie Mama Ania z Ignasiem

 110. a ja jako rodowity zielonogórzanin dodam, że trochę zaskoczyło mnie pytanie o Dziką Ochlę… Nie wiem czy to jedyne pytanie, które w grze „Polska” dotyczy miasta Zielona Góra, ale myślę, że wybrany został stosunkowo mało istotny element, z którym może dzieciom z innych miast kojarzyć się Winny Gród… Ważniejsze wydawałoby się Winobranie, figurki Bachusików, Palmiarnia, żużel, albo i skansen w Ochli… Ale park linowy?
  I zastanawia mnie czy w przypadku innych miast też tak jest???

  Tak czy owak: zegar ostatnio u nas bardzo „na czasie” i baaardzo by się nam gra przydała. A że nasze dzieciaki to prawdziwe bystrzaki, to do kompletu jak ulał pasuje gra „Zwierzaki-bystrzaki”.

 111. Zegar – niech Wiktorek wie jak mamie czas leci 😉

 112. Zdecydowanie Zegar bo właśnie jesteśmy na etapie nauki zegara u 8 latka Franka, a i ciekawski Olek – pięciolatek przy okazji opanowałby te skomplikowane czasowo-zegarowe zasady! Druga gra to Zwierzaki – Bystrzaki bo urzekła mnie szata graficzna tej gry! Zresztą obie są bardzo ładne, estetycznie wykonane i bardzo ciekawe. Chłopcy byliby przeszczęsliwi, są wszakże miłośnikami fajnych ciekawych gier!
  Pozdrawiam z Krakowa! 🙂

 113. KOCHANI,
  Piszecie, że nie ma wyników, a to znaczy, że nie widzicie mojego komentarza z wczoraj. Kopiuję go jeszcze raz, najwyżej będzie zdublowany:

  MAMY SZCZĘŚLIWCÓW!
  Dziękuję wszystkim za zabawę i zapraszam do kolejnych.

  Dziś adresy przysyłają osoby, które komentowały z adresów: miwanowska83@… ,nadamagdamus@…, sewerynlorkowski@…
  Proszę wysłać na adres ania@zabawkator.pl adres, numer telefonu i gry, które wybraliście. Czekam tydzień

  Gratuluję i ściskam

  Ania Oka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Website

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.