NAJLEPSZE KSIĄŻKI NA KONIEC ROKU SZKOLNEGO I PRZEDSZKOLNEGO

Dziś na przykładzie dwóch nowości z kultowej serii „Było Sobie” pokazuję najlepsze książki na koniec roku szkolnego i przedszkolnego. Wiem, jaki to trudny temat, bo sama jestem w trójce klasowej od 15 lat, podwójnie, bo i u córki i u syna. Przez wszystkie te lata byłam odpowiedzialna za zakup książek na koniec roku, oraz nagród i książkowych prezentów. I dlatego mam dziś dla Was podpowiedź, ale też specjalny RABAT 50% na książki i komiksy „Było sobie”, ważny do końca czerwca – sprawdźcie

⏯ Jeśli chcecie spotkać się ze mną i „Było Sobie” w formie video, to zapraszam na live, który poprowadziłam razem z najbardziej lubianą postacią z serii – Mistrzem (tak, wiem, on nie ma czułków jak myślałam całe dzieciństwo, to są włosy) KLIK ➡ BYŁO SOBIE VIDEO

 

UWAGA PROMOCJA NA KSIĄŻKI NA KONIEC ROKU SZKOLNEGO 50 %
Wpisując kod „Zabawkator 50%” otrzymacie na zakupy 50% zniżki, warunkiem jest złożenie zamówienia za min. 600 zł (czyli do zapłaty 300 zł). Promocja jest przygotowana specjalnie dla trójek klasowych, nauczycieli, szkół, przedszkoli, świetlic.
Dotyczy WSZYSTKICH książek i jednej gry „Byli sobie wynalazcy”
KOD można zrealizować tu: BYŁO SOBIE

 

najlepsze książki na koniec roku szkolnego

najlepsze książki na koniec roku przedszkolnego

 

DLACZEGO „BYŁO SOBIE” TO NAJLEPSZE KSIĄŻKI NA KONIEC ROKU?

 

Przede wszystkim dlatego, bo od 40 lat nie powstał lepszy cykl seriali edukacyjnych dla dzieci i to z tak szeroką tematyką (historia człowieka, ciało ludzkie, odkrycia, podróże itd). Pan Albert Barille stworzył serię, której sukcesu nikomu nie udało się powtórzyć, choć wielu autorów próbuje od kilku dekad. Co jest tak wyjątkowego w „Było sobie”:

✔ Treść nieustannie weryfikowane od czterech dekad przez wielu rodziców, dzieci i specjalistów. Pierwsza seria „Było sobie” powstała 40 lat temu. Do tej pory filmy zostały obejrzane przez miliony ludzi, kilka kolejnych pokoleń. Czy to nie jest fenomen tej serii? Że się nie starzeje i jest oglądana tak samo chętnie przez dzisiejsze dzieci, jak przez dzieci z lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku?

✔ W Polsce możemy pokazać dzieciom „Było sobie” w postaci filmów, książek (encyklopedii, komiksów) i gier. To znaczy, że jeśli mały widz polubi bohaterów i uniwersum serialu, możemy z nim utrwalać i zgłębiać zdobytą wiedzę czytając pasujące tytuły, czy też grając w tematyczne gry. Jako rodzic uwielbiam takie kompleksowe ułatwienia!

✔ Wysoki poziom treści, zarówno pod kątem klarowności jak i merytorycznej zawartości, znalazł uznanie nawet wśród specjalistów. Świadczy o tym fakt, że filmy, książki i gry z serii są często wykorzystywane jako element lekcji, warsztatów, czy kółek zainteresowań przez nauczycieli biologii, geografii, historii.

 

Od 40 lat nie powstał lepszy cykl seriali edukacyjnych

 

✔ Poza wartościową treścią seria jest dobrze przygotowana, mamy estetyczną grafikę, dobrą muzykę, ciekawych bohaterów z którymi łatwo się związać (Dodatkową frajdą jest wyszukiwanie ich nowych wcieleń w kolejnych seriach. Pamiętacie? Ja to zawsze bardzo lubiłam).

✔ Ogromny walor edukacyjny do wykorzystania w każdym domu, szeroki zakres treści, wiele tematów. Jeśli dziecko polubi tę formę i bohaterów, może bez wysiłku przyswoić dużą część materiału z kilku przedmiotów.

✔ Seria „rośnie” razem z dzieckiem. Pamiętam, że zaczęłam oglądać „Było sobie” jako kilkulatka, ale siadałam przed telewizorem w trakcie emisji również jako nastolatka. W komentarzach pod live pisaliście, że wasze dzieci potrafią wciągnąć się w serial już jako trzylatki. A dziesięciolatki uczą się z niego szkolnych lekcji. Sami powiedzcie – jaka produkcja dla dzieci tak „potrafi”?

 

 

 

CO NOWEGO W SERII?

 

Kultowa encyklopedia „Było sobie życie. Tajemnice ludzkiego ciała” z płytą, na której znajdziecie 5 odcinków serialu. Oprawa: twarda, format: 21,5 × 30 cm, strony: 211. 

 

 

Komiks „Było sobie życie. Mózg” część 2, z płytą na której dodano 4 odcinki serialu. 
Oprawa: twarda, format: 21,5 × 29,8 cm, strony: 48. 

 

 

GDZIE MOŻNA ZOBACZYĆ KSIĄŻKI, GRY I NAGRODY

 

Bardzo cenię serię „Było sobie” i dlatego staram się korzystać zarówno z filmów, gier jak i książek, oraz regularnie pokazywać je na blogu. A Wy lubicie je nagradzać, ponieważ dwukrotnie produktom z serii przyznaliście medale w konkursie „NAJLEPSZA ZABAWKA”. Ja zaś jestem świeżo po gali najstarszego w Polsce konkursu na produkty dla dzieci „ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU”, podczas którego „Było sobie” odbierało zwycięską statuetkę przyznaną przez jury ekspertów.

Ale wróćmy do tego, gdzie na blogu zobaczycie poprzednie cuda z serii i może wybierzecie najlepsze książki na koniec roku (możecie kliknąć w link, albo w zdjęcie poniżej):

◾ Duży przegląd gier, książek i filmów ➡ KLIK
◾ Serial w wersji HD ➡ KLIK
◾ Gra „Było sobie życie. Jedz, biegaj i rośnij zdrowo” ➡ KLIK
◾ Gra „Był sobie ziemia. Zbuduj ekologiczne miasto” ➡ KLIK
◾ Komiksy z płytami ➡ KLIK

 

Najlepsze książki na koniec roku szkolnego

 

„Najlepsze książki na koniec roku szkolnego i przedszkolnego” tekst i foto: Ania Oka 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Website

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.