JAK OSZCZĘDZIĆ NA NAUCE JĘZYKA – MULTIKURS.PL

Dziś o nietypowej pomocy Multikurs.pl, który pomoże oszczędzić na nauce języka. Przyda Wam się, jeśli nie możecie zainwestować wiele w lekcje, albo mieszkacie na wsi, lub prowincji, skąd jest daleko do szkoły językowej. E-learning to prężnie rozwijający się trend, dzięki któremu można zdobyć wiele umiejętności, w tym nauczyć się języków obcych za naprawdę symboliczne pieniądze. Jedną z kluczowych rzeczy, jakich uczymy się na takich kursach to właśnie… uczenie się przez Internet. A to podstawowa kompetencja przyszłości dla naszych dzieci.

Wiem, wiele osób mówi: nie da się niczego nauczyć z Internetu, musi być nauczyciel. Absolutnie się nie zgadzam. Tata Michał szlifuje język internetowo, co bardzo sobie chwali. Aleksy przygotowuje się na wymarzone studia przez… Internet, z kursu właśnie. Ja NAUCZYŁAM się w wieku lat 40+ technicznych umiejętności potrzebnych do blogowania i prowadzenia social mediów (np. live) wyłącznie przez Internet: z warsztatów, lekcji i webinarów.

Wiadomo, że najlepiej uczyć się rozmawiając z obcokrajowcami, z lektorami, wyjeżdżając, czy wręcz wyprowadzając się do innego kraju, ale nie zawsze jest taka możliwość i wtedy możemy skorzystać z kursu.

Wiecie jaka jest jedyna przeszkoda w kursach internetowych? MOTYWACJA I KONSEKWENCJA. Pilnowanie samego siebie. Każdy może nauczyć się tego, czego potrzebuje z Internetu. To CUD naszych czasów. Naprawdę warto go docenić i wykorzystać.

 

 

DLACZEGO WARTO NAUCZYĆ SIĘ… UCZYĆ Z INTERNETU?

 

1⃣ To naprawdę pozwala oszczędzić na nauce języka, ale też w wielu innych dziedzinach. Kursy internetowe są kilka do kilkunastokrotnie tańsze niż lekcje stacjonarne. Nawet korepetycje jeden na jeden przez internet potrafią kosztować o połowę mniej, niż te w realu.

2⃣ Kurs/lekcję/wykład możemy wszędzie zabrać ze sobą, odtworzyć w dowolnym miejscu, zatrzymać, odtworzyć, powtórzyć.

3⃣ Nie musimy dojeżdżać (kolejny sposób, by oszczędzić na nauce języka czas i pieniądze).

4⃣ Nie musimy dostosowywać kalendarza do lektora/szkoły. Możemy uczyć się o dowolnej porze i godzinie, a to znaczy, że mamy możliwość wybrać ten moment dnia, gdy nauka idzie nam najlepiej – na przykład wcześnie rano.

5⃣ I teraz UWAGA! E-learning jest coraz popularniejszy i jest TRENDEM PRZYSZŁOŚCI. Już dziś można naprawdę wiele umiejętności nabyć w internecie. A do roku 2022 liczba kursów ma się przynajmniej dwukrotnie zwiększyć! I rosnąć dalej. Wiedza będzie dostępna dla każdego, w każdym miejscu i za niewielkie pieniądze. Co to oznacza? To znaczy, że wygrają Ci, którzy NAUCZĄ SIĘ uczyć z internetu już dziś. Którzy będą traktowali naukę przez internet, jako zupełnie naturalną formę przyswajania nowych umiejętności.

 

oszczędzić na nauce języka

 

JAK OSZCZĘDZIĆ NA NAUCE JĘZYKA?

 

Podstawą jest zamiana nauki w szkole językowej (lub indywidualnych lekcji) na kurs internetowy. U nas różnica jest zawrotna. Za lekcje w szkole językowej płacimy 210 zł miesięcznie za naukę w 4 osobowej grupie 2 godziny w tygodniu. To daje 2100 zł za 10 miesięcy. Łatwo policzyć, że w roku, w którym cała nasza czwórka uczyła się języków, wydaliśmy na lekcje z podręcznikami 9 tys. złotych. Tymczasem roczny Multikurs.pl, który wybrałam, kosztuje 180 zł (ale ceny zaczynają się od 49 zł). I macie do niego dostęp rok, nie 10 miesięcy.

 

Łatwo policzyć, że w roku, w którym cała nasza czwórka uczyła się języków, wydaliśmy na lekcje z podręcznikami 9 tys. złotych. Tymczasem roczny Multikurs.pl, który wybrałam, kosztuje 180 zł (ale ceny zaczynają się od 49 zł).

 

Dlatego też, od ubiegłego roku tylko Klara chodzi do szkoły językowej. Reszta rodziny pracuje z kursami internetowymi. Uważam, że to świetne rozwiązanie dla nastolatków i dorosłych.

Przy okazji: niektórzy polscy lektorzy językowi twierdzą, że języka można nauczyć się całkowicie za darmo z filmików, seriali i piosenek, oraz lekcji na Youtube. U nas te wszystkie kanały są u nas traktowane jako uzupełnienie i wsparcie nauki, ale jako podstawa, trzon nauki, najlepiej sprawdza się pełen kurs z usystematyzowanymi tematami.

 

oszczędzić na nauce języka foto Ania Oka

 

MULTIKURS.PL – WYBIERZ JĘZYK, SPRAWDŹ POZIOM I… START!

 

W naszym domu to pierwsza przygoda z Multikurs.pl i wzięliśmy na razie jeden kurs (ale kompletny), na wypróbowanie NASZ KURS. Zamówiłam kurs angielskiego od zera, ponieważ chcę aby moja Mama, Babcia Bożenka mogła popróbować, czy to rozwiązanie dla niej. Odgraża się, że będzie sama latała do swojej drugiej córki w Anglii, a jej angielski jest mocno początkowy, więc musi się pouczyć.

Dziś oczywiście nie napiszę pełnej recenzji kursu, bo to będzie możliwe dopiero za rok. Na razie mogę opisać, jak odbieramy lekcje po pierwszych spotkaniach. Dlaczego? Naukę języka zawsze rozpoczynamy we wrześniu, koniec sierpnia to właśnie wybór szkół językowych, pomocy i kursów internetowych.

 

 

ZALETY I WADY:

Przyjrzyjmy się zaletom: 

✅ Najważniejsza zaleta, to multimedialność i interaktywność kursu. Mimo że robisz go sam i w domu (ogrodzie, pracy, podróży), to masz wrażenie, że znajdujesz się – wiem, to dziwne – w towarzystwie nauczyciela. W dodatku system motywacyjny kontroluje Cię jak… znowu: nauczyciel.

✅ Intensywność nauki zależy w 100% od ciebie.

✅ Można wybrać z 11 języków, na różnym poziomie zaawansowania i wypróbować DARMOWE demo.

✅ Możemy zrobić test, na jakim poziomie zaawansowania jesteśmy. Nawet, jeśli nie jesteście do tego przekonani, sprawdźcie się. Może się okazać, że jesteście wyżej, lub niżej niż myślicie. Ja niestety od lat jestem na tym samym poziomie, jak się okazuje.

✅ Szata graficzna jest prosta, bez udziwnień, praktycznie po jednej lekcji jest się przyzwyczajonym do wyglądu strony i kompletnie nie zwraca się na nią uwagę. Dla mnie to duży plus, bo jak wiele razy Wam wspominałam – uważam, że nawet podręczniki nie powinny rozpraszać, więc kursy tym bardziej. Nawigacja jest też bardzo prosta.

✅ Każda część kursu (temat, czy rodzaj zadań) został przygotowany przez specjalistów i native speakerów, a zawsze w kursach bardziej ufam pracy zespołów, niż pojedynczych ludzi.

✅ Bardzo dobrym rozwiązaniem jest system powtórek (nazywany inteligentnym). W uproszczeniu polega on na tym, że kurs nas sprawdza i sam wybiera to, czego się nie nauczyliśmy i musimy powtarzać.

✅ Klasyczny podział tematów, co uważam za wielki plus, bo można sobie uzupełniać innymi pomocami i jest szansa, że tematy się pokryją (np. my uwielbiamy słowniki obrazkowe dla dzieci i dorosłych).

✅ Jeśli, tak jak ja, nie wyobrażacie sobie nauki bez bazgrania po papierze – można drukować fiszki, słówka.

✅ Świetny system samokontroli – możecie ustawić sobie cele do realizacji. I nie, nie ukryjecie się przed efektami. Nawet jak zamkniecie kurs, to wyniki przyjdą na maila! Można też dołączyć do znajomych, którzy korzystają z tego samego kursu i porównywać z nimi wyniki.

✅ Zróżnicowane metody pracy, jak w stacjonarnej szkole: powtarzanie, pisanie, uzupełnienia, ćwiczenia, praca z wymową (rejestrujemy swój głos i sprawdzamy poprawność naszej wymowy), z lektorami itd. Tak, są też testy.

Wady:

❎ Nie ma kursów dla maluchów
❎ Nie ma kursów dla seniorów

 

PODSUMOWANIE:

Bardzo rozbudowany kurs, pozwalający oszczędzić na nauce języka (czas na dojazdy i pieniądze), świetny dla nastolatków i dorosłych. Czy efektywny? A to będę mogła powiedzieć Wam za rok, ale to  nie wszystko, bo poza kursem jest też fajna aplikacja na telefon MultiSłówka, której możesz używać dosłownie wszędzie i nie ma, że nie miałem czasu!

 

 

 

PS. A jeśli szukacie dobrej pomocy do nauki angielskiego dla małych dzieci, to nieodmiennie polecam nasz ulubiony słownik Kapitana Nauki (kliknij w zdjęcie ⬇⬇⬇):

 

„Jak oszczędzić na nauce języka” tekst i foto: Ania Oka

Komentarz do “JAK OSZCZĘDZIĆ NA NAUCE JĘZYKA – MULTIKURS.PL

  1. I jak oceniasz po dłuższym czasie? Sprawdziła się ta forma nauki?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Website

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.